Rockové škatule na rádiu BEAT - Putování po USA s Jardou - PLAYLISTY a info
Praclovekovo ICQ - 384 167 865, mail - praclovek@email.cz Přeji hezký a dobrý den!

Květen 2008

To bude fotbálek

30. května 2008 v 15:59 | Praclovek
Čeká nás to... Už se to blíží EURO 2008.
Samozřejmě budu sbírat postřehy...
Například jako tento:

Výzkum se daří

30. května 2008 v 8:46 | Praclovek |  PraDeník
Včerejšek se vydařil. Procestovali jsme tu, co se dalo. Nemělo to chybu, navíc nám přálo počasí. Navštívili jsme končiny, ve kterých jsme ještě nikdo z nás nebyl. -Praclovek-

Včerejšek - vyhlásil jsem MDP

29. května 2008 v 9:00 | Praclovek |  PraDeník
Ano. Rozhodl jsem vyhlásit MDP, což znamená Mezinárodní Den Práce. Jakkoliv se to zdá nechutné, výsledky se okamžitě dostavily ke spokojenosti všech. Vidět fyzicky pracovat Pracloveka, musel být opravdu jedinečný zážitek. Leč dostavily se i výsledky. Na druhou stranu jsem po té svojí schůzce se slivovicí dělat něco musel a žehlil jsem svoje výlety do příkopu, jak se dalo... Váš Praclovek.

Včerejšek - fakt super

28. května 2008 v 8:45 | Praclovek |  PraDeník
Píšu z mobilu. Tak včerejšek se nějak nevyvedl. Ta slivovice mi sedla až příliš dobře. Ještě teď se mnou tady nemluví ani pověstná klika od dveří. Jeden by nevěřil, že někdo může i s kolem skončit třikrát v příkopě... Ale beru to pozitivně. Vypil resp. Vyčistil jsem si mozek, což je občas docela potřeba. Váš Praclovek.

Tady obchodní loď Nostromo

27. května 2008 v 11:42 | Praclovek
Venco, díky za mail a upozornění. Už teď je mi z toho blbě.
Dále: Chtěl jsem sem dát i nějaké obrázky... ale blog je natolik omezen kapacitou, že hlásí nějaké omezení typu "obrázek je příliš velký" apod.
Jinak: je tu fajn. I praclovek má nárok vypnout. Takže odpočívám.
Není nad výzkum, u kterého se nemusí pracovat.
Zatím máme na palubě jenom jednoho vetřelce. Už ho hledáme. Plamenomet musí prozatím stačit.

Dorazili jsme - jsem v lokalitě svého výzkumu

26. května 2008 v 13:01 | Praclovek |  PraDeník
Takže, jak jsem slíbil, hlásím se. Cesta proběhla dobře, a kdyby kdesi za PC neotravovala banda gerontů, tak to bylo všechno O.K. Placatici meruňky jsem rovněž "urazil". Nyní se již budu věnovat výzkumné činnosti.
Váš Praclovek

Vtipy 42

23. května 2008 v 14:25 | Praclovek |  Vtipy
Potkají se dva důchodci, baví se o všem možném a najednou ten jeden povídá:
"Člověče, Franto, já mám hrozný problémy se spaním, ne a ne usnout."
"Tak to dělej jako já. Já počítám do tří, a pak už tutově usnu."
"Fakt, jo? Jen do tří?"
"No, někdy teda i do půl čtvrté…"
Hádanka: Když dělá určitou činnost jeden muž nebo jedna žena, je to v pohodě. Dva muži taky, ale dvě ženy už s tím mají problémy. Tři muži jsou stále v pohodě, ale tři ženy už to mají na hranicích možností. A zatímco čtyři muži nemají žádný problém, pro čtyři ženy už je to nemožné. O co se jedná? Vyčurat se najednou do jednoho záchodu!

Vracím se tam!

23. května 2008 v 12:20 | Praclovek |  Expedice AVAROM 2008 - II
Nedalo mi to a vracím se zpět. Čistě na vlastní pěst. Jedou se mnou pouze další dva lidé. Spolupracovnice PhDr. Frýdková a Ing. Klára Mařílková. Původnímu týmu jsem vše oznámil a jen nesouhlasně po telefonu mručeli. Co je jim to platné. Pokud si někdo (po minulých zkušenostech) dělá z regulérní vědecké činnosti dovolenou, ať raději nejezdí. Naštěstí jsem v PhDr. Frýdkové a ing. Mařílkové našel odhodlané spolupracovnice, které na tuto rychlou nabídku odjet zpět do Karpat okamžitě (!) kladně reagovaly, a tak se výprava uskuteční. Navíc obě zmiňované osoby projevily již na minulých výpravách skutečné zaujetí pro věc, až mě to v jejich případě skutečně překvapilo.
Tentokrát neplánuji žádné objednávání džípů, "výlety letadlem", návštěvu nějaké cikánské kolonie (na to už opravdu nemám žaludek), ani mrhání časem na pochybných schůzích, které měly řešit "co dál s výzkumem", ale ve svém důsledku stejně nic nevyřešily. Naopak. Jak já říkám, jede se pouze "s batohem, geologickým kladívkem a dobrou náladou + pláštěnku a dobré boty s sebou". To musí stačit.
Ubytování v základním táboře je sice zajištěno, ale předpokládám, že několik nocí strávíme ve stanech. Počasí by mělo, dle družice METEOSAT, naší výpravě přát.
Co se výbavy a příprav týká, uvědomil jsem si, že méně někdy opravdu znamená více. To je asi základní motto naší výpravy. Zkrátka zachovat si přirozenost a na nic si nehrát. Minulý model, se díky porušení tohoto podle mne zásadního pravidla, příliš neosvědčil.
Odjezd je naplánován opět z Wilsonova nádraží v Praze a to na pravé poledne. Který je to spoj, si snad každý domyslí (no tak dobře, napovím, je to vlak EC 147 "OLŠE").
A ještě jedna změna. Tentokrát jakékoliv novinky a zprávy z naší výpravy půjdou rovnou sem na blog ve formě krátkých a stručných zpráv. Toto hodlám bezpodmínečně dodržet.
Tak se tu opatrujte.

Váš (všehoschopný) Praclovek


Zásah na ranči u mormonů - skutečnost a závěr

23. května 2008 v 10:40 | Praclovek/Mirda-Zvědavec |  Převzaté a různé
Není to tak dávno, co jsme v našich televizích mohli sledovat, že došlo k "zásahu policie" na ranči kdesi v USA. Jednalo se o zásah proti sektě mormonů, kteří uznávají mnohoženství. Údajně tam docházelo k uzavírání manželství mezi nezletilými a docházelo k ohrožování výchovy mladistvých. Je velmi podivné, že jsme od té doby (z pro mě neznámých důvodů) nebyli vůbec informováni, jakým směrem se případ dále vyvíjí. O to víc je pro mě zarážející, že zatímco se u nás řeší "Škrlová&spol." a v parlamentu se projednává "antifackovací zákon", nic o tomto případu jsme se nedozvěděli. Naše sdělovací prostředky asi věděli, proč tento případ v různých souvislostech odsunuli záměrně na vedlejší kolej. Ani se nedivím. Až nyní jsem narazil na níže uvedený článek, ve kterém se píše o tom, jak dopadla "causa týrání dětí na ranči kdesi v USA mormonskou sektou"... posuďte sami. Jen připomínám, že za skutečné týrání dětí, bych dával "tak leda provaz", ale to je o mně již známo.
Článek je ze Zvědavce.

Soud dal za pravdu mormonské polygamní sektě


Zase nová rubrika

21. května 2008 v 11:23 | Praclovek |  Aktuality-rychlovky
Jo holt sem musel na svět s novou rubrikou... Jmenuje se Nehody. Je Vám jasné, co se tam bude vyskytovat... Bohužel, je toho tolik, že už není jiné východisko, jinak by v tom už tady byl opravdu b****l (silný nepořádek). O to, že by se tato rubrika nezaplnila, nemám strach. Článečků typu černá kronika už je tu ostatně dost a pokud tento trend bude pokračovat, jako že bude, tak si to rozhodně zaslouží vlastní "chlívek".

Váš Praclovek


Do lesa se s autem nesmí!

21. května 2008 v 10:52 | Praclovek |  Nehody

Já jim říkal, že ty zatáčky jsou tady dost vostrý!

Já vždycky říkal, že jezdit jako prase se šeredně nevyplácí. Toto je jenom další důkaz, jak to končívá, pokud "řidič nepřizpůsobí rychlost povaze a stavu vozovky". Už je to takové klišé, jaké slýcháme bohužel den co den, ale něco na tom bude. Takovýto "výlet do lesa" by opravdu nepřežil ani jezdec v kokpitu monopostu F1.
Další obrázky, ale z jinýho masakru jsou např. TADY. Fakt "super"...
PS: Hádanka: O kolik přijde řidič tohoto vozu bodů?

Jen poznámka - STB - Cibulkovy seznamy

20. května 2008 v 15:35 | Praclovek |  PraDeník
Nedávno jsme tu v diskusi vzpomenuli to, že si na nás různá nebezpečná uskupení pod vedením Velkého brášky vedou různé záznamy a shromažďují všelijaké možné údaje. To mi nedalo a vzpomněl jsem si na naši "slavnou" STB z dob "rozkvétajícího socialismu" resp. "pomalu vyhnívajícího s(v)rabu". Velký Bratr má totiž jednu velkou "provozní závadu". Tak, jako má totiž tendenci shromažďovat veškéré možné údaje o obyvatelstvu (a potažmo svých "třídních nepřátelích"), tak se dopouští sám ve své zvrácenosti dosti fatální chyby. Shromažďuje totiž velice rád i údaje o svých nohsledech, což se mu stalo málem osudné po plyšáku v 89tym. Tehdy došlo ke zveřejnění spolupracovníků Státní Tajné Bezpečnosti*. Jakýmisi úhybnými manévry se postupem času podařilo vše zahrát do autu a přejmenované tajné složky státu se mohly pod novými názvy (NBÚ, BIS) pustit do "nové práce".
Ovšem, mně to nedalo a navštívil jsem pověstné CIBULKOVY SEZNAMY. Ani nevím, jestli jsem se měl po zadání některých jmem (zda spolupracovali s tehdejší STB či nikoliv, o to v těch seznamech jde, pozn. pracloveka) do vyhledavače začít smát, nebo jestli už brečet. U některých sviní mi v těch seznamech totiž chybí jedna podstatná věc. Kromě data narození té či oné svině i datum jejího úmrtí. Sice už nám ty estébácký svině pomalu chcípaj, ale stále mezi námi chodí těchto bezcharakterních hovad a zrůdných bezpáteřních oblud, které se neštítí naprosto ničeho, dost. Navíc, za těch 20 let už dokázali zcela jistě vychovat další generaci nových rekrutů, a jak známo pokrok nezastavíš. Jakykoliv nový prvek s sebou přináší do Systému další vymoženosti a je mnohem lépe připraven, než jeho předchůdce...
Tolik jenom pro připomenutí. Systém a potažmo Velkého Bratra je nutno porazit především jeho vlastními zbraněmi!
*Venco, děkuji, nutnost poučit mladší ročníky o tom, že STB neznamená set-top-box, ale Státní tajná bezpečnost, je zcela na místě.
To "PSVB" na tý medaily znamená Pomocná Stráž Veřejné Bezbečnosti - já to přezdívám SPK (svině první kategorie). To byli takový debilové. Bohužel nebezpeční, a to velice. ------------------------->

Váš Praclovek


Sanitka

19. května 2008 v 15:06 | Praclovek/Playby |  Vtipy
Jede sanitka.
V ni ridic, lekar, sestricka a student na praxi.
Jedou a najednou z niceho nic ridic pousti volant a chyta se za krk.
Dusi se, oci ma nekde na cele.
Sestricka nelitostne popadne lekarnicku a prasti ridice do hlavy.
Tomu hned prestal zachvat, chyta volant a jedou dal.
Najednou lekar pada na podlahu, chyta se za krk, vali se tam a přitom se dusí.
Sestricka nelitostne popadne lekarnicku a prasti lekare do hlavy.
Ten se hned zvedne a posadi a jedou dal jak kdyby se nic nestalo.
Student v praxi se cely v soku obraci na lekare: "Sem ve 3 rocniku a znam jen
teorii, zadna praxe, ale V ZIVOTE sem neslysel o takovych symptomech a
metody lecby jsou natolik zvlastni ze jsem totalne zmateny. Muzete mi to aspon
trochu vysvetlit?"
Lekar flegmaticky odpovida: "to neres, sestrice se vcera obesil manzel tak si
z ni delame prdel..."

Vtip - sestry Wiliamsovy

19. května 2008 v 12:29 | Praclovek/Oldcerry |  Vtipy
Sestry Wiliamsovy sedí v šatně před začátkem tenisového zápasu.
"Myslím, že nám otec dává do jídla steroidy," zašeptala Serena.
"Proč si to myslíš?" ptá se šokovaná Venus.
"Víš, začíná mi růst ochlupení na místech, kde jsem je předtím nikdy
neměla," odpověděla stydlivě Serena.
"To je hrozné... Například kde?"
"Například na koulích..."

Ad. Škrlová & company - Tak nám tu "chudinku" div(n)ou Báru zase zabásli...

17. května 2008 v 8:34 | Praclovek |  PraDeník
Chudák ta soudružka (napřesdržka) Škrlová a její nekonečný příběh... Jen co se s verdiktem "nevinná" odplazila ze soudní síně už na ní čekalo Grosstapo* (Langerstapo*) alias justiční stráž*.
Chudinka nevinná je zpátky v ďouře. To, že by se tato infantilní schizofrenička měla už dávno léčit a měla by být v díře trochu jiné (prozatím by postačila nějaká ta sedativa, plyšové zvířátko a bič, však ona už by se rozmluvila, potvora jedna), není ani tak důležité. Jen mě zaráží postup našich "demokratických (lidem ovládaných :-) ) orgánů". Celé je to takové nějaké divné a silně mi to připomíná časy, kdy Vás zadrželi, na pár dní zavřeli, a v momentě, kdy jste opouštěli basu, Vás pro jistotu zavřeli znovu. Zkrátka "nepohodlní, nebo nevyhovující lidé mají být odstraněni z očí" (prohlašoval už jistý Berija, super toť kurva, jen doufám, že ta kulka, co dostal, ho pořádně pálila ve škebli).
Ale otočme list. Už jsem tu před časem psal na téma "Jakpak že vyšetřování této kauzy dopadne?". A jak to vypadá nyní... Opět se nic nevyšetřilo. Bára (ježek) JE SICE V KLECI, ALE CO TO MĚNÍ NA STAVU VĚCI. Naprosto nic, nic se nevyšetřilo, s ničím se nepohnulo! Opět nevíme, kdo za vším stál, "kdo za co může" a koho potrestat. Mašinérie alá VB zafungovala naprosto dokonale. Skutečný viník je nepotrestán a oběť předhozenou vohnoutům systém "jakoby našel"...
Z hlediska objektivnosti, důležitý dodatek: Mezi námi, už ve starém Římě fungoval tzv. "střepinový soud". Každý občan dostal střep a házel ho do džbánu. Buďto do džbánu s nápisem "vinen" nebo do druhého s nápisem "nevinen". Povětšinou občané chtěli vidět padat hlavy a vidět krev. Na druhou stranu, víte jak zajistili, aby takový soud byl nezpochybnitelný a nikdo nehlasoval dvěma střepy? Byla na to komis, která sečetla jednotlivé střepy z obou džbánů a pak z těchto střepů složili původní džbán (z) jehož střep(y)ů se hlasovalo. Nikdo dopředu nemohl vědět, který džbán bude kvůli hlasování rozbit... Zdálo by se to spravedlivé... ALE : UŽ I TEHDY SE I V TOMHLE PODVÁDĚLO.... ani nemusím napovídat jak a proč.
*nehodící se škrtněte

Ovšem nic z výše napsaného nezmění můj názor na tom, že všichni co těm dětem ubližovali, nebo se na tom podíleli, či o tom věděli (!), mají prostě viset. Bez milosti a ihned. Ovšem pokud NENÍ ZÁJEM POPOHNAT TAKOVÉ HAJZLY PŘED SOUD, těžko se něco i do budoucna změní.

Váš Praclovek

Lavrentij Pavlovič Berija - I.díl

16. května 2008 v 17:25 | Praclovek/Milan Tůma |  Historie


Lavrentij Pavlovič Berija - jméno muže, který dlouho ovlivňoval život Sovětského svazu a také dalších socialistických zemí. Co o něm víme ?

Uveďme jednu z jeho biografií z encyklopedie ze čtyřicátých let:

"Narodil se roku 1899 nedaleko Suchumi. Po skončení základní školní docházky odjel do Baku, kde se přihlásil na stavební průmyslovku. Absolvoval ji s diplomem architekta. Do bolševické strany vstoupil v březnu 1917. Po nastolení sovětské moci v Ázerbájdžánu byl pověřen ilegální činností v Gruzii. Tam ho menševická vláda zprvu zatkla a uvěznila, poté byl z Gruzie vypovězen. V letech 1921 až 1931 vykonával řídící funkce v orgánech rozvědky v Ázerbájdžánu a Gruzií. Od listopadu 1931 byl prvním tajemníkem ÚV KS Gruzie a od roku 1932 prvním tajemníkem Zakavkazského krajského výboru strany. Roku 1938 byl přeložen do Moskvy a stal se lidovým komisařem vnitra SSSR (NKVD). Od února 1941 byl náměstkem předsedy rady lidových komisařů, od května 1944 náměstkem předsedy Státního výboru obrany. Byl mu udělen titul hrdina socialistické práce a maršál Sovětského svazu ..."


Lavrentij Berija - II. díl

16. května 2008 v 16:30 | Praclovek |  Historie
Lavrentij Beija - II. díl (první díl naleznete tady)
....Položili mě na břicho,' píše Mejerchold, ´tloukli mě gumovým obuškem přes paty a záda. Když jsem seděl na židli, tloukli mě do nohou. V následujících dnech mě znovu bili, až jsem měl krvavé podlitiny: byla to taková bolest, jako kdyby mi na ta nejcitlivější místa lili vřelou vodu. Křičel jsem a plakal bolestí. Mlátili mě pěstí do obličeje. Vyšetřovatel stále opakoval výhrůžky, že když se nepřiznám, budou mě bít znovu a znovu, že mi nechají nedotčenou jenom hlavu a pravou ruku, abych se mohl podepsat, z ostatního že zbudou pouze rozmlácené zkrvavené cáry. A já jsem to až do 16. listopadu 1939 všechno podepisoval."

IP měnič

15. května 2008 v 16:18 | Praclovek |  PraDeník
Poslední dobou se opět jaksi zapomíná na jednu dosti podstatnou věc. Uvědomujete si vůbec, že všechno, co na internetu uděláte je o Vás okamžitě zaznamenáno v útrobách Velkého bratra, kteréhož to nechutné žaludeční kyseliny, nikoliv, že Vámi napsané žvásty a záznamy o tom kdesi v historiích provozovatelů netu zaznamenané, okamžitě stráví a pošlou do střev, kde se z nich stane to, čemu mi lidově říkáme hovno? Naopak. Žaludek Velkého bratra je vskutku nechutný, opravdu velký a funguje jako žaludek přežvýkavce, který pro jistotu používá tato zařízení v několika duplicitách. Velký bráška má tendenci všechno o Nás človíčcích vědět a na každého (i posledního joudu!) si vede pečlivý záznam. Pokud kliknete sem a zadáte "see it here (click)" nebudete se stačit divit, jak Vám bude ochotně vyhověno a na Vašem monitoru se objeví nejen IP adresa Vašeho počítače, ale také město, kde jste, včetně polohy GPS. Tato identifikace je čistě nástrojem Velkého bratra. Mě, normálnímu člověku je totiž úplně jedno, odkud já nebo někdo mně píše. Ale Velký bráška si musí vést záznamy, aby věděl, co, odkud, komu, kdy a kam píšete. K čemu je mu to dobré snad nemusím vysvětlovat. Pro mě by takovýto údaj byl použitelný pouze kdesi ve volném kosmu k orientaci, ale ani tam by mi nebyl k ničemu, protože Vesmír je prostor bez pevných bodů, které k zaměrění místa potřebujeme....

Radar - ANO/NE/NEVÍM

12. května 2008 v 13:34 | Praclovek |  Ankety
...

RADAR? - Když už, tak NE ten americký!

12. května 2008 v 13:05 | Praclovek |  PraDeník
Abych pravdu řekl, ještě jsem se zde na svých stránkách nevyjádřil resp. Vám nesdělil svůj názor na tolik diskutované téma jakým je "Umístění amerického radaru v Brdech". Budu velice stručný a jak již vyplývá z názvu tohoto článku, jsem zásadně PROTI, aby zde americká armáda umístila jakékoliv takovéto zařízení.
Ovšem proti radaru jako takovému nebo jinému jemu podobnému zařízení, tak jak je nám jeho užitečnost vysvětlována, v zásadě nejsem. Stejně jsou tahle zařízení všude kolem nás, začíná to radarem fízlů u silnice, pokračuje to mobilem u ucha a dále přes satelity, díky nimž čumíme v bedně na sport a tak bych mohl ve výčtu podobných "škodlivostí" v podobě rádiových vln pokračovat. O tom žádná. Já tu prostě jenom nechci cizí armádu. Kdyby byl ten radar umisťován u nás v rámci NATO nebo jsme si ho tu stavěli MY, Češi, sami, tak připustím diskusi, zda je taková věcička (ne)dobrá, co dobrého nám (ne)přinese a proč si ji vlastně pořizovat. Nějakou tu mlouvu s NATO přece máme podepsanou, takže když NATO řekne postavíme v Čechách "NATOradar", tak tu bude. Smlouvy se mají plnit. Navíc stále se nemůžu zbavit dojmu, že není to tak dávno, co jsme domů poslali hordu sovětských Ivanů a pár let na to si sem dobrovolně (?!) pozveme smečku jiných žoldáků.
V tomhle případě jde ale opravdu hlavně o to, že si sem opět zveme cizí armadu. A to já nechci a proto jsem proti stavbě radaru v ČR. Za současného stavu nevidím jediný důvod, proč by se tu někde v Brdech (nebo kdekoliv jinde v ČR) měli prohánět ve svých humřících amerikáni. A ještě jedna poznámka. Proč nás ta americká strana nepožádala o jednu věc: Postavte si sami Váš vlastní radar a vstupte jako rovnoprávný stát do systému našeho "raketového deštníku". Proč???
Takže říkám: NO AMERICAN RADAR ANYWHERE IN CZECH.
A co třeba vlastní český radar? No problem...
Váš Praclovek