Rockové škatule na rádiu BEAT - Putování po USA s Jardou - PLAYLISTY a info
Praclovekovo ICQ - 384 167 865, mail - praclovek@email.cz Přeji hezký a dobrý den!

Červen 2008

Prázdniny

29. června 2008 v 17:37 | Praclovek |  PraDeník

Protože začaly prázdniny , já to tomu tedy po vzoru starých mistrů říkám "okurkovka", i já budu nyní po několik dní experimentovat, takže to tu teď, co se týká vzhledu bude vypadat, jako v židovské škole.

Nedá se nic dělat, ale chci to tu "upgradovat".

Váš Praclovek

P.S.: A hlavně nebojte, Praclovek žádné prázdniny nemá, takže jede dál. 366 dní v roce a 25 hodin denně!


Omluva za zpoždění

28. června 2008 v 10:38 | Venca |  Převzaté a různé
Někteří z nás se občas "vyskytnou" na nádraží a ti odvážnější (snad z nedostatku adrenalinu?) dokonce neváhají a nastoupí do nějakého toho vlaku v očekávání, že se dostanou, kam potřebují. Tito jedinci si již zvykli v rámci tohoto adrenalinového sportu, který se jmenuje "cestování vlakem", na různá zpoždění, výluky a další nedostatky, které s sebou tento sport přináší, o kultuře cestování nemluvě. Ovšem někteří správně postřehli, že naše dráhy rozjeli rozsáhlou kampaň, ve které se na billboardech omlouvají cestujícím za vzniklá zpoždění. Jediné, co jsem nepochopil je to, proč je hned několik takových to billboardů umístěno přímo u dálnice (např. d1, km 23), když jde čistě o drážní problém. Zde je malá ukázka této kampaně:

Změna státní vlajky a státního znaku ČR

28. června 2008 v 10:02 | Venca |  Vtipy

Vzhledem ke skladbě obyvatelstva v naší milované socialisticky zaostalé republice vyvstává nutnost změnit státní vlajku a státní znak. Původní symbolika již neodpovídá současnému stavu a tudíž je nutné přistoupit na změnu. Zde jsou již předem schválené návrhy:


Pomník Hitlerovi

26. června 2008 v 11:11 | Oldcerry |  Vtipy

Stařičká babička vyhraje v Německu 8.000.000,- Euro.

Novináři se k ní seběhnou a ptají se, co s tolika penězi

bude dělat.

"No, víte, mám 3 vnoučata tak jim postavím domy..."

"Hm, Hm, Hm... Dost peněz vám ještě zbývá, co s tím

zbytkem?"

"No, jo no, koupím jim auta, pořádný, velký."

"Fajn, ale i tak vám zůstane okolo 5 milonů?"

"Jo tak to bych mohla postavit Hitlerovi pořádnej pomník, že?"

"Cože? Pomník Hitlerovi? Vy, židovka?"

"Jo, jo, jo," babička vyhrne rukáv, ukáže na předloktí vytetované číslo z koncentráku a

říká - "Hitler byl sice svině, ale čísla vybral dobrý."


Firefox 3 je na světě

24. června 2008 v 14:40 | Praclovek |  Aktuality-rychlovky
Takže nová verze "lištičky" už je přes týden na světě. Více si o tom můžete přečíst tady. Já jsem si tuto novou verzi zatím nestahnul, takticky vyčkávám. Nějak se mi totiž zatím nepodařilo najít českou verzi (důležité kvůli manželce, i když ta používá ponejvíce operu), ale hlavně si počkám až se u "trojky", tak jako každému programu, podaří za nějaký ten pátek vychytat všechny dětské nemoci. Pokud ale chcete experimentovat, můžete si novou verzi stahnout tady.
Váš Praclovek


Novosedlice

22. června 2008 v 10:52 | Praclovek |  Aktuality-rychlovky
Ještě jedno soukromé sdělení pro čtenáře a fandy klubu FK Novosedlice.
Vážení přátelé, rád bych sem dal odkaz na stránky Vašeho klubu. Leč narazil jsem na podstatný problém. Nemohu nalézt aktuální internetovou stránku. Kromě toho sem zjistil, že jich vlastně existuje několik, takže nevím, která je ta "oficielní". Hledal jsem, ale našel jsem pouze stránky staršího data, tzn. jsou tam příspěvky a ligové tabulky ze sezony 2007. Možná jsem hledal špatně, stát se to mohlo. Proto prosím o zaslání aktuální adresy Vašich stránek.
Předem děkuje Praclovek.
P.S.: Dobrý den, sportu zdar, fotbalu zvláště.

Foto manželky

22. června 2008 v 10:30 | Praclovek |  PraDeník
Dostal jsem několik mailů, ve kterých mě žádáte, abych zde zveřejnil fotografie své rodiny. I když to dělám nerad, přeci jen tak činím, co bych pro své čtenáře neudělal. Bohužel, k dispozici mám pouze foto z naší výpravy do Íránu. Tady je, fotografie mojí ženy s její íránskou kamarádkou. Manželka je ta paní vlevo.

Oldův "domeček"

21. června 2008 v 18:51 | Praclovek |  Olda
Dobře se podívejte, jak se má Olda. Kromě "samice" mu rozhodně nic nechybí.
A jak je čistotný!!! Narozdíl od těchto rádoby "občanů".

Úchyláci

21. června 2008 v 17:04 | Praclovek |  Co mě štve
Není to tak dlouho, co jsme tu psali o spolku kolem dementní Škrlový. Abych Vám všem řekl pravdu, rozhodně mě nebaví vkládat sem články o podobných debilech. Opravdu na to nemám čas a potažmo tudíž ani peníze. Leč ještě než začal probíhat soud s "úchylama z Kuřimi", stala se další tragická věc. Nějaký pedofilní kreten stačil zamordovat klučinu, který ještě ani neuměl do sta počítat. Zkrátka sem ze Slovenska přijela (na Slovači celostátně hledaná) zrůdná příšera, ubytovala se kdesi na Vysočině a jala se konat. Znásilňovat, prznit a ve finále vraždit. Dlouho jsem přemýšlel nad tím, jaký trest by si takovej Untermench* zasloužil. Kriminál nepomůže, ostatně náprava takovéto nebezpečné zrůdy je nemožná a živit tuhle sračku do konce jejího života v base u mě nepřipadá v úvahu. Vzhledem k tomu, že se občas vyskytuji na nádražích (nebojte, zatim tam nebydlim), napadlo mě zajímavé řešení, co s takovym kretenem udělat. Je to jednoduché. Svázal bych mu ruce i nohy a za ty nohy bych ho přivěsil na konec vlaku. Na konci každého vlaku je hák (ostatně na každém vagonu je takový hák), který ty wágeny jaksi drží pří sobě. Řetěz mezi nohama a vagonem bych patřičně upravil na délku, aby nebyl ani moc dlouhý a ani moc krátký, zkrátka akorát... Posledním přáním toho uchyláka by mohlo být, po jaké trati se chce "projet". Možností je docela dost. Od rychlých a modernizovaných "koridorů" až po poslední lokálku. Už jsme z kamarády "u piva" dokonce přemýšleli nad tím, co z takového úchyla zbude, než takto přivázán za vlakem dojede např. z Olomouce do Ostravy na Svinov. Dohodli jsme se na tom, že po takové "jízdě" z toho (pod)lidského těla moc nezbude. Co se ale dá dělat, i ty prasata musej něco žrát, i když jsou to jenom zbytky.
Možná mi teď namýtnete, že JÁ sám jsem sadistickej magor, ale nebojte, nejsem. Každému jenom přeju to, co si za své činy zaslouží. A uchylák, co zprzní a ZAVRAŽDÍ dítě, si u mě nic jiného nezaslouží. I kdybych měl totiž i já sebevětší sadochoutky, rozhodně si nestoupnu před základní školu, nepočkám si na děti až půjdou domů nebo si hrát do přilehlého parku a pak metodou pokus-omyl rozhodnu o tom, které poslouží k ukojení mé zvrácenosti. A ještě jedna námitka pro všechny "humanisty". Můžete říct, ten člověk byl nemocný a potřebuje se léčit. S tím nesouhlasím. Když o sobě vím, že mám určité sklony k něčemu respektive nemoc, tak naklušu k doktorovi a jdu se léčit. Nikdo z nás přece nečeká až ho sklátí zápal plic (to je jedno co), ale jde k doktorovi, protože cítí, že s ním není něco v pořádku. To je součást člověka. Tuším, že se tomu říka pud sebezáchovy.
A konečně, dostáváme se opět k tomu spolku z Kuřimi. Pro ně mám taky tresty (samozřejmě vykonatelné až budou uznáni vinnými). Vyvedl bych je z lochu na vězeňskej dvůr, na věž pro dozorce bych instaloval těžký kulomet a pěkně bych je pokropil, ať si to užijou. Poslední můj rozkaz by zněl: "Četo, pozor! Do vystřílení všech zásobníků na úchyly pal!"
Váš Praclovek
*Untermench - čti "podčlověk". Tento výraz se používal v časech "třetí říše" a označoval méněcenné a tudíž určené k vyhlazení. Zde tento výraz naprosto vystihuje situaci a to, jak si vážím "člověka", co ublíží dítěti. Tím "ublíží" samozřejmě nemyslím to, že někomu "ujede" ruka a děcko dostane na "zadek", protože "zlobí".

Skříň aneb "urob si sam"

17. června 2008 v 16:14 | Praclovek |  Aktuality-rychlovky
Tak tohle doporučuju. Opravdu skvěle popsáno, co nám předkládají "řetězce pro kutily", nehledě na to, že jsem to samé absolvoval nedávno.

Sestavení skříně alá M. Hessler

Dobře se bavte.
Pozn.: Martine, tak jak si to napsal, to nemá chybu...

Jak se žije u sousedů - Německo

17. června 2008 v 15:39 | Praclovek |  PraDeník
Tak jsem se zamyslel a rozhodl se trochu zagůglit. Už jistou dobu mě zajímá srovnání mezi výší příjmů (tedy platů) u našich sousedů (nikoliv pana Nováka odvedle) a příjmy v našem banastate, co se hrdě Česká republika zove. Jde mi o to, abych měl jisté srovnání, neboť mám jistou obavu z našeho přechodu na EUROlove a hlavně z toho, jaký to na mě bude mít dopad. To, že jsem v rámci EU "chudý příbuzný", je fakt, leč mít holou p***l úplně, rozhodně nechci. Jen upozorňuji čtenáře, že příjmy Pracloveka jsou nad hranicí průměru toho, co se v našem bananastate bere, takže přílišnou obavu z toho, co se mnou dále po zrušení naší Kačky bude, bych zase tak mít nemusel. Leč kecy doma o tom, že jsem chudák, poslouchat nehodlám, a tak jsem se začal poněkud informovat. Navíc mezi námi žijí i lidé, kteří na tom i přes jejich pracovitost nemusí být tak dobře jako já a moje rodina. Ferda z Dolní Lhoty totiž nemá na "pásce" těch 25 kapříků jako já, takže ten může mít oprávněnou obavu z toho, jak mu Eurolováky definitivně strhnou vaz. Tak si počtěte...

Jak je to v Německu

Německo se spolu s USA a Japonskem řadí v absolutních číslech mezi tři největší světové vývozce. Obchodní bilance Německa je vysoce aktivní řadu let, od roku 1998 nekleslo aktivní saldo obchodní bilance pod 60 mld. euro. Nejvíce se na vývozu podílí vývoz německých automobilek (20 %), strojní zařízení (14 %), chemické výrobky (12 %) a elektronika (5 %). Nejvíce Německo vyváží do Francie (11 %), USA (9 %), Velké Británie (8 %), Itálie (7 %) a Nizozemí (6 %). Z nových členských zemí Evropské unie má Německo nejčilejší obchodní spojení s Českem. Nejvýznamnějšími německými firmami jsou DaimlerChrysler, Siemens, BMW, Volkswagen, SAP, Porsche, BASF či Lufthansa.

Kolik bere Němec

U průměrné mzdy (2 860 euro) činí povinné odvody zaměstnance (daň z příjmů, zdravotní a sociální pojištění) a zaměstnavatele (sociální a zdravotní pojištění) celkem 52 %. Minimální mzda není v zemi zavedena. Životní minimum u dospělého občana činí 345 euro na měsíc.
Spolková republika Německo se skládá celkem z šestnácti spolkových zemí, které mají vlastní zemské sněmy a zemské vlády. Nejvyšší průměrné příjmy jsou v hospodářských oblastech Hambur, Bayern a Bremen. Dalšími regiony s poměrně vysokými mzdami jsou Baden-Wuerttemberg, Hessen, Nordrhein-Westfalen a Berlin. Naopak nejnižší mzdy jsou v regionech Thueringen, Mecklenburg-Vorpommern, Sachsen a Sachsen-Anhalt.
Nejužší špičku ve výši průměrných mezd v německých městech tvoří velká města (Mnichov, Berlín, Brémy a Frankfurt nad Mohanem) a regiony se sídlem významných světových firem. Ve velkých městech a hospodářsky kvetoucích oblastech je mnoho podnikatelských možností. Chce-li si firma kvalitního zaměstnance udržet, musí ho zaplatit.
Míra nezaměstnanosti je v Německu na evropské poměry vysoká (12,6 %). Ve "východních" členských zemích je potom podstatně vyšší. Největším problémem je především nezaměstnanost cizinců, která dosahuje více než 50 % a v některých oblastech i přes 65 %. Tito občané jsou nezaměstnaní dlouhodobě a žijí z poměrně štědrého německého sociálního systému.
V Německu, tak jako všude na světě, existuje závislost mezi stupněm dosaženého vzdělání a schopností uplatnit se na trhu práce. Nezaměstnanost vysokoškolsky vzdělaných občanů činí méně než 2,5 %. Nezaměstnanost občanů pouze se základním vzděláním je však více než 16 %.

Průměrná mzda versus medián

Jen malé odbočení, ale považuji jej za důležité. Málokdy se při hodnocení úrovně mezd a platů v jednotlivých zemích světa používá tzv. mediánu, přestože je jeho hodnota mnohem výstižnější než aritmetický průměr, který je značně ovlivněn extrémně vysokými příjmy. V evropských zemích pobírá průměrnou mzdu méně než třetina občanů.Naproti tomu medián je číslo neboli hodnota ležící uprostřed variační řady statistického souboru. V případě mezd je to mzda, kterou pobírá občan jehož mzda bude při seřazení všech mezd od největší po nejmenší přesně uprostřed. Z toho vyplývá, že polovina lidí má mzdu vyšší než je medián a polovina nižší.

Kupní síla průměrné mzdy je třikrát vyšší

Přestože je německá mzda podstatně vyšší než česká (za rok 2007 činila průměrná mzda v Česku 21 692 Kč), je její kupní síla vyšší "jenom" trojnásobně. Může nás však těšit, že kupní síla naší mzdy je ze všech východoevropských zemích nejvyšší. Obyvatelé Prahy mají dokonce k dispozici více peněžních prostředků než v nejchudších regionech v Německu (Thüringen nebo Sasko). Důvodem je skutečnost, že v Česku je zboží a služby levnější. Kupní síla (po přepočtení cen zboží a služeb) průměrné německé mzdy je 18 055 euro, české 5 625 euro.
Čerpáno The Worldbank - Doing Business 2007, OECD FACTBOOK 2007, Europaesiche Komission: "Gegenseitiges Informationssystem zur sozialen Sicherheit, soziale Schierheit in den Mitgliedstaaten der Europaeischen Union", Měšec.cz, FINEXPERT.CZ
Váš Praclovek
Pozn.: Další státy budou následovat a přibudou i další srovnání, nebojte, jak jsem zjistil, nejsme na tom zas až tak nejhůř...

Citáty chytrých právniček

16. června 2008 v 15:09 | Dudo |  Vtipy


Jejich autorky nejsou nijak zaostalé. Jsou to právničky! Tyto otázky a odpovědi totiž skutečně padaly vesměs v soudní síni. Z úst soudkyň a obhájkyň. Tak se dobře bavte:


1. "Je to pravda, pane doktore, že pokud někdo zemře ve spánku, neví o tom až do rána?"

2. "Váš nejmladší syn, ten dvacetiletý, kolik je mu let?"

3. "Byl jste přítomen, když byl pořízen váš snímek?"

4. "Byl jste sám, či o samotě?"

5. "Byl jste to vy, nebo váš mladší bratr, kdo byl zabit ve válce?"

6. "Zabil vás?"

7. "Jak daleko od sebe byla vozidla v okamžiku nárazu?"

8. "Chápu to tak, že jste tam zůstal až do svého odchodu?"

9. "Kolikrát jste spáchal sebevraždu?"

10. Otázka: "Takže datum početí vašeho dítěte bylo pátého srpna?"
Odpověď: "Ano."
Otázka: "A co jste v tu dobu dělala?"

11. Otázka: "Takže ona měla tři děti?"
Odpověď: "Ano"
Otázka: "Kolik mezi nimi bylo chlapců?"
Odpověď: "Žádný."
Otázka: "Byla mezi nimi nějaká děvčata?"

12. Otázka: "Takže ty schody vedly dolu do sklepa?"
Odpověď: "Ano"
Otázka: "A ty schody vedly také nahoru?"

13. Otázka: "Vy jste podnikl poměrně dalekou svatební cestu, že?"
Odpověď: "Ano, jel jsem do Ameriky, paní soudkyně."
Otázka: "A vzal jste s sebou svou novou ženu?"

14. Otázka: "Jak bylo ukončeno vaše první manželství?"
Odpověď: "Smrtí."
Otázka: "A čí smrtí došlo k ukončení manželství?"

15. Otázka: "Můžete tu osobu popsat?"
Odpověď: "Byl střední výšky a měl plnovous."
Otázka: "A šlo o muže či ženu?"

16. Otázka: "Doktore, kolik pitev jste vykonal na mrtvých?"
Odpověď: "Všechny mnou vykonané pitvy byly vykonány na mrtvých."

17. Otázka: "Jste kvalifikován k podávání vzorku moči?"
Odpověď: "Odmalička."

18. Otázka: "Doktore, než jste započal pitvu, zkontroloval jste tep?"
Odpověď: "Ne"
Otázka: "zkontroloval jste krevní tlak?"
Odpověď: "Ne"
Otázka: "zkusil jste nalézt známku dechu?"
Odpověď: "Ne"
Otázka: "Takže, je možné, že při započetí pitvy byla pacientka stále naživu?"
Odpověď: "Ne"
Otázka: "Jak si můžete být tak jist?"
Odpověď: "Protože její mozek ležel ve sklenici na mém stole."
Otázka: "Nicméně, je i přesto možné, že byla stále naživu?"
Odpověď: "Je možné, že byla stále na živu a vydělávala si jako právnička."

Seriálky

13. června 2008 v 14:20 | Praclovek/Playby |  Vtipy
Pozor! Další text je určen pro osoby starší osmnácti let!

Po svatební noci

12. června 2008 v 15:27 | Playby |  Převzaté a různé

Zase někdo nedojel...

8. června 2008 v 16:22 | Praclovek |  Nehody
Přikládám názornou ukázku toho, jak to skončí, pokud předjíždíte na plné čáře. Je s podivem, že se někdo vůbec pokouší "dobrovolně" o takovýto crashtest...

Zásoby v čínské restauraci

8. června 2008 v 12:44 | Praclovek/Playby |  Převzaté a různé
Něco pro ochránce zvířat... Tak takhle vypadá mrazák v nejmenované čínské restauraci. Přeju dobrou chuť. Já si to osobně dávám na pepři. Neni to špatný a chuť masa je výborná.

Zátiší

8. června 2008 v 10:54 | Praclovek |  Expedice AVAROM 2008 - II
Tak vkládám jedno pěkné zátiší. Jde o foto z expedice AVAROM 2008 - II. Na průběh cesty jsem si rozhodně nemohl stěžovat. Dle fotografie o nás bylo postaráno doslova vzorně. Jen si povšimněte odložených brýlí, jsou moje. Klidně to přiznám, už na blízko fakt nerozeznám ani slepici od králíka. To mi pak dělá jisté problémy při rozeznávání přinesených nápojů či jídel a musím je tedy testovat pomocí čichu a chuti. :-) To už mi rozhodně problém nedělá.

V tomto týdnu jdeme do finále

7. června 2008 v 16:45 | Praclovek |  PraDeník
Jen co jsem se zbavil poruchy a totálně překopal počítač resp. Halla, jsem si myslel, že hned začnu opět psát nové články a vše se vrátí do starých kolejích. Jenže, má to jednu vadu. Právě začíná ME ve fotbale To se v mém případě jakoby v zásadě vylučuje s jakoukoliv publikační činností.
Připadá mi, že to se mnou mává tak nějak ode zdi ke zdi. Nejdřív dovolená, následovaná poruchou na Hallovi, pak návrat do práce a do toho začátek mistrovství. Uznejte, toto byl opravdu pestrý týden. A to ještě nepočítám starost o mojí rodinu. Myslíte, že se to dá všechno skloubit? Ano. Jde to ve skutečnosti velice dobře. Člověk si musí umět poradit. Jinak by mě taky mohli umístit v tomto zařízení, několik klecí je ještě volných.
Ostatně, už jste někdy zažili týden, že by Vám vše vycházelo na 100% a nic se nepokazilo? Já osobně ne. Nejdůležitější je ale výsledek. Nikoliv celkový dojem a na tom něco na tom bude. V průběhu tohoto týdne mi byla připomenuta jedna stará pravda a to, že "dějiny píší vítězové"... Takže se jdu dobrovolně přesunout od monitoru k TV obrazovce, ať vidím, jak se chystá psaní dějin, alespoň tedy ve fotbale.

Váš Praclovek

P.S.: Já tady píšu o vítězích a týdnu se šťastným koncem... Cože je to dneska za den? Kurňa, teprve sobota? Já věděl, že je něco v nepořádku. Tak uvidíme, kdo bude psát dějiny...

Porucha

5. června 2008 v 10:45 | Praclovek |  PraDeník
Takže se Vám omlouvám, ale byl jsem dva dny doma bez netu. Ono ani tak nejde o to, že bych bez něj dva dny nevydržel, ale to co se mi stalo...
Prostě jsem večer vypnul PC a ráno jsem ho zase zapnul. Leč nedostal jsem se na net. Zkoušel jsem vše, leč marně. Řešili jsme to se Sergesem dva dny včetně voláním na "zázračné infolinky" a stále nic. Až teď se mi to tu podařilo nahodit.
Co je však horší!!! Odešel mi harddisk, bohužel ten, u mě vedený pod označením "D". Nepřeju Vám to nikomu zažít. Ta ztráta mě dost bolí... Takže všechna moje soukromá data jsou pěkně v p***i.
Ovšem má to jednu výhodu. Konečně tu mám aspoň nově Win2000... Alespoň slabá náplast. A hall je jako znovuzrozený. Výměna disku "C" mu také hodně prospěla. Je jako mimino. Nezlobí, jen křičí a nic neumí. Takže to se to bude stahovat... Odhaduji to na několik dní.
Toť v kostce vše.
Váš Praclovek
Ještě doplnění: t.č. jsem bez ICQ. Dočasně. Pracuje se na zprovoznění původního čísla. Nějak se mi to nedaří... Až to bude zase v cajku, tak to logicky poznáte.

Zdravim

3. června 2008 v 11:01 | Praclovek |  Aktuality-rychlovky
Soukromá zpráva:
Praclovek zdraví své pravidelné čtenáře z Novosedlic!
Děkuji.