Rockové škatule na rádiu BEAT - Putování po USA s Jardou - PLAYLISTY a info
Praclovekovo ICQ - 384 167 865, mail - praclovek@email.cz Přeji hezký a dobrý den!

Srpen 2008

M. Hessler a jeho Rent-a-Gun-Fighter

31. srpna 2008 v 9:04 | Praclovek |  Ikonky ke stažení
Ikonka Martina Hesslera a jeho stránek (Rent-a-Gun-Fighter...)
<a href="http://martinhessler.blog.cz/"><img src="http://nd.blog.cz/p/praclovek.blog.cz/obrazky/31376167.jpg" alt="Rent-a-gun-fighter (Martin Hessler)" title="Rent-a-gun-fighter (Martin Hessler)" height="60" width="50"></a>

Martin Hessler: Jak je to s nehodovostí na našich silnicích?

31. srpna 2008 v 8:56 | Martin Hessler/Praclovek |  Nehody
Pan Martin Hessler se velice hezky (ostatně to je u něj pravidlem) vyjádřil k problematice umírání na našich silnicích. Proto jeho názor vkládám jako samostatný článek:
Vždycky se může stát, že někdo něco podělá. Jsme lidi, ne stroje. A i počítače chybují, i když řádově stotisíckrát méně. Jenže... Já vím, stávat by se to nemělo. Zvlášť když teče krev a za chyby se platí životem. Doprava je dnes třikrát-čtyřikrát hustší než před 15 lety, ale silniční síť se zlepšuje jen pomalu. A nakonec ono stokrát omílané chování Čechů na silnicích. O jeho vlivu na nehodovost nikdo nepochybuje. Represe nějak nezabírají, v českém prostředí korpučnictví, protekcionalismu a "neomezených možností" se to ostatně ani nedalo čekat. jistě, politici a někteří policisté nám rádi vtloukají do hlavy, jak je dvanáctibodový nesmysl úžasná věc a že jistě postačí ho dvakrát- třikrát zpřísnit a pak už URČITĚ bude fungovat... Tomu snad může věřit jen absolutní ovce. Lidé odmítají respektovat zákony, které neplatí pro všechny stejně. A silniční zákon (jako celá řada dalších) dopadá především na hlavy těch, kdo ve své naivitě, úctě k právnímu řádu nebo chudobě nemohou či neumějí klást odpor. Ti ovšem zdaleka netvoří tu nejnebezpečnější a nejbezohlednější skupinu řidičů. Do té se pohříchu řadí ti, které policie buď ani nestaví, protože na ně zkrátka "nedosáhne", a pak jejich kolegové, schopní se z prohřešků vyuplácet nebo vykoupit pomocí vhodných konexí. Na impotentní, úplatkářstvím a kamarádšofty prolezlý český systém státní správy a samosprávy je tedy naroubovám stejně nelogický a impotentní Šimonovského mentální grganec... Co jsme čekali? jakým právem očekáváme od obyčejných Čechů, že se budou chovat lépe než vyvolení", kteří jim koneckonců mají jít příkladem? Často bývá zdůrazňováno, že každý národ má takové vůdce (případně takovou policii), jakou si zaslouží. Jenže provázanost těchto vlivů je zřejmě a zjevně obousměrná. Proto a pro nic jiného roste počet mrtvých na silnicích, a proto si naše "věrchušky" blahosklonně vzájemně poplácávají po rameni, jakou že nám to zavedly skvělou věc. Bodejť by ne, když z ní tečou miliardy do jejich kapes, zatímco my se jako stádo pitomců hádáme, jestli za to můžou kamiony, dědci v kloboucích, cyklisté, motorkáři, chodci nebo mladí smradi v kšiltovkách!
Martin Hessler
-Editoval Praclovek a pod článek přidává svůj podpis, protože s tímto názorem souhlasí-

Sešívanej Olda

30. srpna 2008 v 18:53 | Praclovek
Nedávno jsem tu (teď nevím, mohlo to být po mailu) sliboval, tuším i panu Hesslerovi, že zde zveřejním našeho Oldu, jak vypadá "zespodu". No, sešívanej je opravdu pěkně, za to by se ani u žida (pardon, Slávisti) v Edenu stydět nemuseli...
Zde ho teda máte a zatím jsme ho nesnědli, i když je už velký, vypasený a tlustý, maso tak akorát:

Umírání na silnicích

30. srpna 2008 v 14:38 | Praclovek |  Ankety
Můžete si myslet, co chcete, ale i hodně drsná anketa musí vzniknout na základě skutečnosti a věcí, které se bohužel dennodenně dějí. Já to "jenom hážu na papír"...

Je libo biftek z potkana či krysy?

30. srpna 2008 v 14:09 | Praclovek |  Převzaté a různé
Pozor na to, co si dáte v Asii v restauraci - krysa je tam v oblibě
Potkani a krysy v Česku nepatří mezi zrovna oblíbená zvířátka, dalo by se říct, že k nim většina národa chová odpor. V Kambodži k nim mají naprosto jiný vztah, jsou tam oblíbeným pokrmem chudých a obchodní komoditou. A protože ceny masa v zemi rostou, krysy se stávají stále častějším zbožím na tržnicích. Jen za poslední rok jejich cena vzrostla trojnásobně.
Za kilo potkaního masa člověk v Kambodži zaplatí v přepočtu asi jednadvacet korun. Velkým odběratelem této "pochoutky" je i sousední Vietnam. Cena je dnes pětkrát vyšší než loni.
Inflace v zemi ale dosáhla obřích sedmatřiceti procent a cena jednoho kilogramu hovězího se vyšplhala k dvaceti tisícům rielů, čímž je toto maso pro chudé naprosto nedosažitelným. V korunách by za kilo hovězího zaplatil našinec zhruba osmapadesát korun.

Krysy chytají (a jedí) i malé děti

Kořeněná pečená krysa nebo potkan patří mezi oblíbené pochoutky. Hlodavci navíc utíkají ze zatopených nížin v deltě řeky Mekong výš k vesnicím, takže je domorodí lidé snadno chytají.
"Mnoho dětí má radost, že si vydělají nějaké peníze z prodeje zvířat na tržnicích, ale nějaké si nechávají sami pro sebe," tvrdí Ly Marong, zaměstnanec kambodžského ministerstva zemědělství. Nejvíce se konzumují krysy u hranic s Vietnamem.
"Nejenže je naše chudina konzumuje, ale poptávka přichází také z vietnamské strany našich hranic," tvrdí Ly Marong, podle jehož odhadů denně Kambodža dodá Vietnamu tunu krysího masa.
-Váš Praclovek, zdroj: "uplácáno z netu"-
SEZNAM Český svaz mužů

Poslední prázdninový víkend na silnicích - klasická soustava tragédií směle pokračuje

30. srpna 2008 v 13:39 | Praclovek |  Nehody
Vážná dopravní nehoda se stala v Nejdku na Karlovarsku, přeplněný Renault, který převážel sedm lidí, nezvládl rychlou jízdu, nerazil do stromu a převrátil se. Bilance nehody je tragická: čtyři lidé zemřeli a další tři v nemocnici bojují o život. Mezi oběti nehody patří i dva mladíci ve věku 15 a 17 let.
Přímo na místě nehody zemřeli tři lidé, čtyři byli převezeni do nemocnice. Jedna žena ale dnes ráno svým zraněním podlehla. Lékař karlovarské nemocnice Vratislav Kraus potvrdil, že dva zranění skončili na ARO, jeden je na operačním sále, devětatřicetiletá žena ráno zemřela. Jejich stav je vážný.

"Nehoda se stala po 23:00 na staré chodovské silnici," uvedl mluvčí hasičů Karlovarského kraje František Petr. Podle jeho informací na místě zemřeli tři lidé, další čtyři převezla záchranka do nemocnice. "Měli by mít těžká zranění," uvedl Petr.

"V autě cestovalo sedm osob. Řídil devětatřicetiletý muž z Nejdku, který nezvládl řízení. Na rovném úseku nepřizpůsobil rychlost jízdy
svým schopnostem, vyjel s vozem částečně vpravo mimo zvýšenou vozovku," řekla západočeská policejní mluvčí Martina Kohoutová. Vůz při návratu zpět na silnici dostal smyk, vjel do protisměru a narazil pravým bokem do stromu stojícího vlevo u silnice. Při nehodě zemřel řidič a dva chlapci ve věku 15 a 17 let. Devětatřicetiletou ženu, sedmnáctiletého mladíka a dívky ve věku 10 a 16 let převezly záchranky do nemocnice s těžkými zraněními. Žena ráno zemřela.

A bude hůř!

-Převzato z Lidovek-

Čínské vtipy

29. srpna 2008 v 11:17 | Zaslal Tinky-vinky |  Vtipy
Připravil jsem si pro Vás čtyři čínské vtipy. Omlouvám se, ten třetí je trochu sprostý, ale to je jo holt život.

Tady jsou.


Praclovecí postřeh - konec kaňíkul

27. srpna 2008 v 16:12 | Praclovek |  PraDeník
PRACLOVEK
Vážené soudružky, Vážení soudruzi, Vážení čtenáři Vašeho-Našeho blogu.
Doba prázdnin, tedy okurková sezóna je u konce. Tím tedy končí ta různá cvičení civilní obrany (pionýrské, skautské a všesokolské tábory), všichni zvrhlí vedoucí jsou v lochu, exotické dovolené (dovolené exotů) už jsou taky v propadlišti dějin a potratová komise má kvůli výše uvedeným excesům plné ruce práce. Jo nejni nad prázdninové lásky. Jen jediné zbývá ke štěstí. Aby se všichni vrátili ve zdraví domů. I když, bacha... Židosup s kamerou (TV h@vna) už nyní postává či poletuje u silnice a číhá, co hezkého nám předloží k večeři. Obávám se jediného, že jako vždycky bude krve dost. Co byste ale nechtěli od H@ovny, že. Tak se jděte koukat, ať moc nezlobíte...
Jen ještě jedna, taková menší poznámka. Kdy konečně pustěj z basy tu nevinnou Báru, a hlavně, kdy na její místo dosedne p. Krejčíř? Ach jo. Na to se nějak zapomnělo. Taky by mě zajímalo, kdy mě konečně (nejen) Česká TV* začne pravdivě informovat (nejen) o mezinárodním dění. Tím opravdu, ale opravdu nemyslím jenom ten totální echtober průser v Gruzii, ale trocha objektivity by neškodila...
A nakonec... Před pár dny jsem tu říkal něco o změně bydliště. To platí. Dokonce jsem si na Vás pořídil nové mobily. Jeden by neřekl, co ty věcičky uměj... Jo holt někdo šustí atomovejma křižníkama, já mám novej mobil!
AMEN
Váš Praclovek

*Stále ji platím z daní (ne Daně, vole) - za reklamu, trochu sportu a nekonečné reprízy, docela drahej kanál!!!


TASVA

26. srpna 2008 v 11:05 | Praclovek |  Ikonky ke stažení
<a rel="nofollow" href="http://tasva.mistecko.cz/"><img src="http://nd.blog.cz/p/praclovek.blog.cz/obrazky/30146777.gif" alt="Tasva" title="Tasva" height="31" width="88"></a>

Zelené karty - to jsme to dopadli...

25. srpna 2008 v 14:00 | Praclovek |  Aktuality-rychlovky
PRACLOVEK
Tentokrát jsem si pro Vás, Vážení čtenáři dovolil do Našeho-Vašeho Blogu zkopírovat tyto dva články:
Poslední hřebík (ze Zvědavce) a Zelené karty budou na dvě věci (z Neviditelného psa).
Ještě než jsem stačil na problematiku tzv. zelených karet zareagovat sám, profesionální pisálkové mě dokázali předběhnout a stav věci okomentovali rychleji, než já. Oba články naprosto vyjadřují můj názor.
Váš Praclovek

Zelené karty alá Václav Vlk st.

25. srpna 2008 v 14:00 | Praclovek |  Převzaté a různé

POLITIKA: Zelené karty budou na dvě věci

Zaprvé aby měli co dělat úředníci a za druhé na ho... (víte co, ale nenapíšu to, aby to nevymazal automatický cenzor).
Bojovná diskuze o zavedení tzv. zelených karet prý proběhla v parlamentu. Jako vždy byl aktivní socialistický bigamista a milionář dr. Rath, přezdívaný Le Pen nebo Sládek. Předesílám, že pochopitelně nepopírám, že diskuze o tom, zda nevzniknou v Česku po příchodu velkého množství zahraničních pracovníků ghetta jako třeba turecká v Německu a muslimská ve Francii, není neoprávněná. Sám vím, že jsou ve Francii místa, kam nejdu ani s doprovodem. A stačí se projít "muslimským" Bruselem, kde je na ulici tolik špíny a všude kolem tolik nezařazených, sociálně vykořeněných a společensky zmatených lidí, že vás napadne, že staré bolševické Vysočany se svými kolonkami "Mandžurie" a "Čína" a cikánské-romské osídlení kolem ulice Zbuzkové složené z imigrantů z východního Slovenska a Rumunska byly hotovým rájem.

Zelená karty alá pan Stwora

25. srpna 2008 v 13:59 | Praclovek |  Převzaté a různé

Poslední hřebík

Vladimír Stwora( více o autorovi > )

Zrovna když jsem si říkal, že naše vláda už nemůže klesnout víc a nemůže udělat rozhodnutí ještě blbější, než ten podepsaný radar, opět mě překvapila. A potvrdila tak známé přísloví, že nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůře. V případě našich politiků, nikdy nejsou tak zlí, kolaborantští, bezpáteřní a hlavně proti-národní, aby nemohli udělat ještě další krok směrem ke zkáze země. V těchto dnech ho udělali.

Pozor na rumunské gangy!

24. srpna 2008 v 9:55 | Praclovek |  Vencovy postřehy
SEZNAM Český svaz mužů
Zločinecké gangy se čím dál víc snaží své aktivity zastřít legálními obchody. Nově se v Česku výrazněji prosazují i rumunské gangy. Ve své výroční zprávě to uvádí detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.
Vývoj aktivit zločineckých organizací kopíruje trend v západní Evropě. Gangy se násilí zcela nezříkají, úkladné vraždy, únosy a vydírání zůstávají v jejich "rejstříku" i nadále, mnohem více se ale snaží věnovat majetkovým zločinům. Získané peníze investují do legálních obchodů.

"Lze podotknout, že násilná forma trestné činnosti již není v současné době tak lukrativní jako po roce 1989 a je spíše na ústupu," uvádějí detektivové ve své zprávě.

"V obecné rovině se dá charakterizovat odklon od násilí do sféry ekonomických zločinů," doplňuje mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták.

Podle policistů za tímto vývojem může být i fakt, že násilnými aktivitami se zločinecké skupiny zabývají hlavně v zemích, které transformují svoji ekonomiku.

Místní zločinecké gangy nezůstávají pozadu
Znepokojivá je i úloha tuzemských zločineckých struktur. Ty se podle detektivů v poslední době zaměřují především na legalizaci získaného kapitálu.

"Postupem let se podařilo domácím zločineckým strukturám upevnit pozice, legalizovat své zisky z hospodářské trestné činnosti a pomocí násilí zahladit stopy. Současně se také upevnily jejich pozice v rámci veřejného, ekonomického a politického života," stojí bez bližšího upřesnění v policejní zprávě.
Za zmínku rozhodně stojí výrazný nárůst trestné činnosti, kterou organizují romské zločinecké skupiny. Zabývají se hlavně obchodem s bílým masem, provozováním erotických klubů a paděláním platebních karet, osobních dokladů a peněz. Jejich působení přitom není omezenou pouze hranicemi České republiky. Úspěšně působí také v Německu, Dánsku a v Norsku.

Pro policisty přitom romské gangy představují velmi tvrdý oříšek -"rozložit" je zevnitř je téměř nemožné. "Pronikání do těchto struktur je velmi obtížné. Je to především tím, že jde o rodinné klany," připustil Hanták.

Česko je "klidová zóna" Poměrně bezkonfliktní období bez "mafiánských válek" je dané tím, že Česko je jakousi speciální zónou. "Česká republika se stává klidovou zónou, kde jsou již většinou sféry vlivu rozděleny," komentují současné dění policisté. Současný organizovaný zločin podle detektivů existuje v mnohem sofistikovanější podobě, než byl organizovaný zločin ruských a balkánských pachatelů v devadesátých letech.
V roce 2007 se výrazně zvýšila aktivita převáděčských gangů. Patrný je nárůst migrantů z Číny, Egypta a Iráku. Česko je jak tranzitní, tak i koncovou zemí. Konspirace a techniky převáděčů jsou na vyšší úrovni. Velmi rozsáhlé jsou podle detektivů i obchody s bílým masem (nucená prostituce). Česká policie také odhalila firmy zneužívající až k otrockým pracím dělníky z východní Evropy a Asie.

Policisté také varují před propojením obchodníků se zbraněmi a orgány státní správy. Navíc podle nich neexistuje kontrola nad likvidací vyřazených zbraní, kdy v některých případech firmy tak učinily pouze "papírově" a zbraně se opět objevily na černém trhu.
Převzato od: Josef Hympl, Lidové noviny, zaslal Venca, původní článek vyšel ZDE

Komunistická strana Čech a Moravy

22. srpna 2008 v 15:17 | Praclovek |  Politická hnutí a strany v ČR

Oficiální stránky Komunistické strany jsou na adrese:

http://www.kscm.cz/index.asp?language=1Komunistická strana Čech a Moravy je politickou stranou.
Pro své označení používá zkratku KSČM.
KSČM je právnickou osobou, působící na území České republiky.
Sídlem ústředních orgánů KSČM je Praha.
Programovým cílem KSČM je socialismus, demokratická společnost svobodných, rovnoprávných občanů, společnost politicky a hospodářsky pluralitní, postavená na maximální občanské samosprávě, prosperující a sociálně spravedlivá, pečující o zachování a zlepšování životního prostředí, zabezpečující lidem důstojnou životní úroveň a prosazující bezpečnost a mír.
Program KSČM vychází z marxistické teorie otevřené dialogu s mezinárodním komunistickým a levicovým hnutím, novým myšlenkám a poznatkům. KSČM usiluje o to, aby byla stranou masovou, která pracuje na základě kolektivnosti jednání a rozhodování, samosprávných principů a široké vnitrostranické demokracie.
Stanovy KSČM, schváleno VII. sjezdem KSČM v Hradci Králové dne 17. 5. 2008.
Logem a volebním znakem KSČM jsou dvě červené třešně se zeleným lístkem. Odkud se vzala tato symbolika?
Pro odpověď se musíme podívat do historie:

Ikonka "Neviditelný pes"

22. srpna 2008 v 15:06 | Praclovek |  Ikonky ke stažení
<a rel="nofollow" href="http://neviditelnypes.lidovky.cz/"><img src="http://nd.blog.cz/p/praclovek.blog.cz/nahledy/65151648.gif" alt="NEVIDITELNEJ PES" title="NEVIDITELNEJ PES" height="31" width="88"></a>

Barbora Špotáková je zlatá!

21. srpna 2008 v 15:29 | Praclovek |  Černé ovce a bílí beránci
Po několikadenním medailovém půstu mohu opět udělit bílou ovci:

Další olympijské zlato pro Česko získala oštěpařka Špotáková!

Česká oštěpařka Barbora Špotáková se stala olympijskou vítězkou. Zlato v Pekingu vybojovala posledním hodem, kterým vytvořila evropský rekord 71,42 metru. O 64 centimetrů porazila Rusku Marii Abakumovovou, která v průběhu soutěže evropské maximum zlepšila jako první. Soutěž probíhala za ztížených povětrnostních podmínek v podobě hustého deště.
Další výsledky:
Ženy - oštěp: 1. Špotáková (ČR) 71,42 - evropský rekord, 2. Abakumovová (Rus.) 70,78, 3. Obergföllová (Něm.) 66,13, 4. Sayersová (Brit.) 65,75, 5. Neriusová (Něm.) 65,29, 6. Menéndezová (Kuba) 63,35, 7. Madejczyková (Pol.) 62,02, 8. Molitorová (Něm.) 59,64, ...v kvalifikaci 21. Klimešová (ČR) 57,25.
-Praclovek, Novinky.cz-

Národní strana

20. srpna 2008 v 15:40 | Praclovek |  Politická hnutí a strany v ČR

Oficiální stránky Národní strany naleznete na této adrese:

http://www.narodni-strana.cz/


Dělnická strana

20. srpna 2008 v 15:09 | Praclovek |  Politická hnutí a strany v ČR

Pokud máte zájem dozvědět se více o této politické straně, použijte následující odkazy.
Domovská stránka:

Dělnická strana

A toto je odkaz na její ústeckou odnož:

http://www.sweb.cz/delnicka.strana/


Zpráva (nejen) pro Vencu

17. srpna 2008 v 12:18 | Praclovek |  PraDeník
Venco, mám nápad. Navrhuji uzákonit "Mezinárodní den vohnoutů". Termín, kdy se tento den bude "slavit", se rovná dni založení TV NOVA.
Heil Nova!
Jedna TV, jedny zprávy, jeden vohnout!

N@va.tn.cz bléééééééé

17. srpna 2008 v 11:57 | Praclovek |  PraDeník
Následující text není sprostý, lidový ani dementní, takže by jej měli číst děti. Následující zpráva není ani drsná ani blbá, takže ji čtěte všichni.
Slibuji dnes přede všemi,
jako jiskra jasná,
chci žít pro svou krásnou zemi, abych už nikdy nekliknul na tuhle
zrůdnost:

Tak přísaháme!

Ještě teď je mi z toho blbě... Jdu se pozvracet. Větší snůšku h@ven, debilit a srágor jsem fuckt nežral. Tomu odkazu by mohl maximálně konkurovat náš "parlament", ale i ten je proti tomu čaj pro děti...