Rockové škatule na rádiu BEAT - Putování po USA s Jardou - PLAYLISTY a info
Praclovekovo ICQ - 384 167 865, mail - praclovek@email.cz Přeji hezký a dobrý den!

Září 2008

Čím krmí americká televize své diváky

28. září 2008 v 15:11 | Praclovek |  Aktuality-rychlovky
Praclovek doporučuje následující odkaz:

Čím krmí americká televize své diváky

Je to ze Zvědavce. Jen bych dodal, že v tom titulku by správně mělo být:
Čím krmí nejen americká televize své diváky

Vesmírná technologie v našem každodenním životě

28. září 2008 v 14:47 | Praclovek |  Převzaté a různé
Když se řekne NASA, každý si hned představí astronauty v raketoplánu. Výrobky této vesmírné agentury však nenacházejí uplatnění pouze v kosmu. Ve skutečnosti je máme všude kolem nás. Je to pravda. Většina vynálezů (a neplatí to jen pro kosmické "vychytávky") končívají zpravidla dříve či později jako předměty každodenní potřeby. Navíc rádo se stává, že původní vynález je dokonce používán k úplně jiným účelům, než k jakým byl při svém zrodu určen. Já to nazývám prostě. je to jednoduše tzv. "vedlejší produkt".
Třeba v kuchyni v cereáliích, v koupelně na sprše a také na vlastní hlavě - na slunečních brýlích. Pojďme se podívat, kde všude na výrobky NASA například narazíte.
Přenosný bezdrátový vysavač
Vesmírné mise Apollo a Gemini změnily způsob, jakým uklízíme doma nepořádek kolem sebe. Při těchto misích byl totiž vyžadován nástroj, který by dokázal samostatně získávat vzorky z měsíčního povrchu. Součástky z tohoto nástroje byly později využity na výrobu prvního přenosného bezdrátového vysavače.
Koupelnová baterie
NASA je specialista v oblasti nátěrů na površích materiálů. Nátěry založené na technologii NASA se objevují dokonce i na sprchách, v místech, kde vytéká voda. Konce sprch se díky speciálnímu nátěru lesknou dlouhá léta, jsou odolné proti poškrábání při používání čisticích prostředků, nezreznou a nekazí se.
Sušení stravy zmrazením
NASA objevila technologii, která dovoluje vysušit jídlo pomocí mrazu. Jídla vysušená touto technologií váží pouze 20 procent své původní hmotnosti, ale přitom obsahují pořád stejné množství výživné hodnoty. Nejčastěji se pomocí této technologie vysušuje ovoce určené do cereálních lupínků.
Automatická inzulinová pumpa
Diabetici už si nemusí kvůli cukrovce upravovat denní program a každou chvíli koukat na hodinky, aby nepropásli svou dávku inzulinu. Firma Pacesetter Systems totiž ve spolupráci s NASA vyrobila automatickou inzulinovou pumpu, která dodává svému nositeli inzulin podle programu, který si každý cukrovkář nastaví podle sebe. S pumpou se přitom dá klidně i sportovat.
Poživatelná zubní pasta
Pro kosmonauty byla vytvořena speciální zubní pasta, která se nemusí vyplivovat. Stačí ji jen spolknout. Těžit z tohoto vynálezu však v budoucnosti nemusí jen kosmonauti, ale také děti, pacienti upoutaní na lůžko či vozík nebo třeba lidé s ochrnutým obličejem.
Sportovní obuv
Mnoho dnešních sportovních bot má podrážku z materiálu, který je schopný tlumit náraz po skoku a chránit tak chodidlo. A co víc. Podrážka boty má i při nešetrném zacházení dlouhou životnost. Stejný materiál používala NASA při výrobě vesmírných obleků určených k první cestě na Měsíc.
Infračervený teploměr
Společnost Diatek ve spolupráci s NASA vyrobila infračervený teploměr, který se strká do ucha. Teplotu dokáže změřit za méně než dvě vteřiny. A jak? Přístroj umí zachytit infračervenou energii, kterou vydává ušní bubínek, a teplotu určí podle množství této energie. Stejným způsobem se zjišťuje teplota vzdálených hvězd a planet.
Nepoškrábatelné sluneční brýle
Na základě technologií NASA vznikla i skla některých slunečních brýlí. Tyto skla dokážou pohltit 100 procent veškerého záření, které by mohlo poškodit oční tkáň. Jsou navíc nepoškrábatelná a dobře z nich stéká voda, takže se dají skvěle čistit.
Obohacená dětská strava
Spousta dnešní sušené mléčné kojenecké výživy obsahuje obohacující složky, které vznikají úpravou vodních řas. Tyto složky byly vyvinuty během výzkumu na počátku osmdesátých let, který sponzorovala NASA.
Článek vyšel např. tady v Blesku, autor: jho, INT
Pozn. editora: Článek jsem našel v Blesku náhodou a je to -světe div se- vedlejší produkt dnešního brouzdání po NETu. Každopádně jsem ho musel poupravit, protože Blesk si ještě nestačil za X své existence sehnat normálního editora. Asi nebyl doteď potřeba, nýbrž obrázkovou knížku (Blesk) patrně netřeba editovat :-)

Cikán kandiduje do senátu

26. září 2008 v 9:54 | Praclovek |  Cikáni
Vážení přátelé, sice se mi ani jeden Cikán (rom) neozval, i když jsem jim učinil nabídku, aby u mě na blogu publikovali svoje názory (a to jsem takových nabídek učinil cca 10). No nic. Asi jsem narazil na "nepisálky". Huba jim sice jela, ale k něčemu se vyjádřit - to ne. Rasistická srágora v komentářích není vyjádření názoru a na výplody idiotů (po X pivech?) zvysoka kašlu.. Stejně to mažu a ani nečtu. Leč.
V rámci vyváženosti, kterou jsem sliboval a tímto se snažím dodržet, zveřejňuji níže uvedené.
Dnes na Neviditelném psu vyšel rozhovor s cikánským kandidátem do senátu. V rámci rozšiřování si obzorů rozhodně stojí za přečtení. Tady to je:

ROZHOVOR: Tradice Romů ...

26. září 2008 ... pro mě nejsou mrtvá věc, říká Zdeněk Guži
Romský kandidát do Senátu zkouší štěstí na Vysočině
Volby do Senátu se blíží. O přízeň voličů v nich usiluje i devětapadesátiletý Zdeněk Guži, který zkouší uspět v okrsku č. 15 na Pelhřimovsku. Vyučil se elektrikářem, v období 1971 až 2000 byl zaměstnán v armádě, studoval na Pedagogické fakultě v Nitře. Od roku 2006 je zástupcem ředitele Střední odborné školy sociálně-právní v Jihlavě. Patřil k zakladatelům Romské občanské iniciativy (ROI), roku 1990 za ni byl zvolen poslancem České národní rady. Protože je jediným romským kandidátem, Romano hangos ho důkladně vyzpovídalo.
Pokud vstoupíte do Senátu, na které věci se zaměříte? Co speciálního hodláte udělat pro Romy?
Zůstávám realistou. Je zřejmé, že prostor pro změny existuje v oblasti vzdělávání, kde bych chtěl více podpořit romské pedagogické asistenty a nulté ročníky. Tam si myslím, že s ministrem Ondřejem Liškou můžeme nalézt shodu. Považuji za důležité také více motivovat rodiče romských dětí k tomu, aby své potomky posílali do škol. Nejde však zdaleka jen o vzdělávání dětí a mladých lidí. Systém musí v budoucnu pamatovat více na celoživotní vzdělávání Romů.
Pokud jde o zaměstnanost, musíme se více zaměřit na odborné vzdělávání. Věřím, že pokud jde o diskriminaci, se kterou se bohužel stále setkáváme, bude účinným nástrojem antidiskriminační zákon, který byl ve vládě prosazen. Jistě by se dalo také hovořit o lepším motivačním systému pro ty subjekty, které pomohou zaměstnat dlouhodobě nezaměstnané.
V oblasti bydlení tu vznikla agentura, která má zlepšit situaci v romských ghettech. Svou úlohu musí sehrát i ministerstvo pro místní rozvoj. To v minulosti mělo řadu programů, v rámci kterých mohly obce revitalizovat svůj bytový fond a stavět nové sociální byty. Bohužel jen malá části obcí tuto možnost využila a pokud ano, tak ne ve prospěch Romů nebo dalších znevýhodněných lidí. Je zřejmé, že bytová politika státu, krajů i obcí potřebuje změnu. Romům, mladým rodinám a častěji i seniorům nepomohou unimobuňky. Proto budu iniciovat diskusi nad tématem bytové politiky.

Konec "mániček" v Čechách

24. září 2008 v 13:34 | Venca |  Vencovy postřehy

Takto se chovali soudruzi za komančů a schvalovali pododné nesmysly a nařízení:


Chudák Poříčí...

23. září 2008 v 10:37 | N.S.Dudo |  Aktuality-rychlovky

...někdo se mu pomstil.


Nápady Džamily S.

23. září 2008 v 10:28 | Jiří Wagner |  Převzaté a různé

Politika: Napady Džamily S.

Čert nám byl kauzu Morava-Tlustý dlužen! Média se hemží články o vířivce, fotografiích a odposlechnutých telefonátech, zatímco geniální nápady ministryně Stehlíkové zůstávají bez povšimnutí. Přitom Džamila Stehlíková jimi v poslední době přímo překypuje.
Paní ministryně v minulých měsících se svými průkopnickými myšlenkami víceméně pohořela. Nebude povinné vysílání televize a rádia v jazycích národnostních menšin, nebude zavedena povinná třetina žen ve vedení firem, legitimace těhotných do tramvají se rovněž setkaly s nepochopením a asi největší nezdar ji potkal u návrhu zakázat dospělým bacat nezbedné dětičky na zadeček.
Nicméně paní ministryně nelení, a proto přišla s nápadem na převrat v medicínsko-sociální oblasti. Chce vytvořit zákon o speciálních zdravotních službách, podle něhož by byla mj. umožněna příprava na fyziologickou přeměnu nezletilých transsexuálů. Úžasné! Epochální! Na střední školu by nastoupil rozjívený puberťák, odmaturovala by ale vyspělá studentka. Nebo naopak - do primy na gymnáziu by přijímali roztomilou dívenku, na vysokou by se už hlásil vousatý chlap. O tempora, o mores, chce se povzdychnout a nevěřícně zakroutit hlavou.
Další nápad paní ministryně se týká vymýcení gamblerství. Nejenže chce radikálně snížit počet hracích automatů ve veřejných místech, ale hráči by měli ukazovat občanky - pod hrozbou padesátitisícové pokuty servírce! Chudák holka, celý den lítá po lokále s půllitry a ještě přijde o několikaměsíční výplatu kvůli spratkovi, který využil její nepozornosti a na chvíli se postavil k automatu. Nedosti ale na tom, paní Stehlíková chce patologické hráče a lidi pobírající dávky v hmotné nouzi vybavit zvláštními průkazkami (tzv. registračními kartami), které by jim zakazovaly hrát na automatech. Kdo by takového člověka donutil nosit tu legitimaci u sebe a v hospodě se jí prokazovat, už paní ministryně neříká.
Takže nejjednodušší by bylo tato herní zařízení zakázat úplně. Přesně tohle navrhla 3. září v Radiožurnálu soudružka psycholožka Magdalena Prouzová: "Prevence je úplně nejlepší, když se k tomu člověk prostě nedostane, tak tomu prostě nepropadne. Příklad může být z toho komunistického období, kdy my sme prostě tady ty hry neměli, a tudíž lidi závislí nebyli."
V zájmu ochrany našich spoluobčanů o dvacet let zpátky, teda tomu se říká pokrok!
Ostatně pokud bychom chtěli ochraňovat lidi před sebou samými pořádně, můžeme paní ministryni navrhnout další opatření: Jseš moc tlustý? Číšník ti nedonese vepřo knedlo zelo. Ukaž portmonku - ha, máš v ní průkaz diabetika! Takže žádnou colu a kafe jedině bez cukru!
Nakonec by to dopadlo tak, že každému z nás by byl přidělen jeden policajt, který by nad námi celý den bděl, abychom nevběhli neopatrně do vozovky nebo na trávníku nešlápli na hrábě... A věčná otázka: kdo by chránil ty policajty?
K vytvoření zákona kvůli dalšímu svému geniálnímu nápadu si paní Stehlíková přizvala odborníka na slovo vzatého, vicepremiéra Čunka. Tentokrát chce zamezit vytváření ghet. Početné skupiny tzv. sociálně nepřizpůsobivých zamýšlí podle jejich vztahu k práci a majetku - jejími slovy podle toho, jak hluboko uvízli v sociální beznaději - rozdělit do několika tříd. Ta první, taková "prima klasa", by dostala příjemné bydlení a patřičné zaměstnání, aby pod vlivem ostatních příslušníků ghetta opět nepodlehla zahálce a nemravnému způsobu života. Další kategorie by byly odstupňovány horším ubytováním, přísnějším dozorem a snad i povinností pravidelně se hlásit na úřadě či na policejní stanici.
Poslední, naprosto a beznadějně nepřizpůsobivou skupinu našich spoluobčanů by paní ministryně (a pan ministr, abychom nezapomínali na místopředsedu vlády) zavřela do ubytovny ne nepodobné kriminálu. Ani hulákající dozorci by zřejmě nechyběli...
Systém dua Stehlíková-Čunek se dá bez nadsázky nazvat segregace podle hmotného zajištění a zapojení do pracovního procesu. Ale to už jsme tu zažili, ne? K jakým koncům to vedlo, víme všichni.
Nad převratnými myšlenkami paní ministryně člověk vážně nevychází z údivu. A takové státní úředníky my platíme ze svých nehorázných daní!
Jiří Wagner
Vyšlo na Neviditelném psu 23.09.2008 TADY, autorem je přímo pan Jirka Wagner a Praclovek s jeho slovy souhlasí a tudíž přidává svůj podpis.


Už jste viděli...

23. září 2008 v 9:56 | N.S.Dudo |  Převzaté a různé

...správně složené dřevo?


Praclovek ICQ - 384 167 865

21. září 2008 v 10:59 | Praclovek |  PraDeník
Tím, že mi to tu vyhořelo, mám nové ICQ. Ozvěte se mi, prosím, nebo nechte vzkaz. Nové číslo je Vám k dispozici. Děkuji.
Praclovek

384 167 865


Výbuch Halla

20. září 2008 v 9:41 | Praclovek |  PraDeník
Bohužel včera ňa postihla tragedie. Jistě znáte takovéto tlačítko na počítači,kterým se comp zapíná a vypíná. Já taky. Proto jsem ho také včera použil. Místo toho, aby ale naskočil počítač (můj HALL), dočkal jsem se kouřového efektu alá výbuch motoru vozu formule 1. Nedávno jsem tu psal o tom, že poslední věc, která z mého počítače zbyla při jeho přestavbě, je (byla) základová deska, zdroj a "karosérie". Už tam nejsou. Shořeli. Zahráli si na prvního českého kosmounauta*. Naštěstí mi vypomohli kolegové z arbeitu, dodali patřičné kontakty a během třech hodin byla katastrofa zažehnána. Takže můžu vesele otravovat netovzduch dál. Nebylo to za hubičku, ale pomohla mi tato firma NOVOCOMP.
Váš Praclovek
*první český kosmonaut = Jan Hus - bohužel špatný palivo, špatný den, porucha, požár na palubě, chytnul mu skafandr a šel...

Ondřej Neff - Slušná vražda

17. září 2008 v 10:45 | Praclovek |  Převzaté a různé

PRÁVO: Slušná vražda

Bylo by to neupřímné a taky asi divné, kdybych tu měl předstírat, že jsem se minulý týden zabýval něčím jiným než soudním procesem týkajícím se vraždy mé dcery Ireny. Líčení bylo odročeno a k jeho průběhu mám jen málo co říci. Snad jen to, že plně důvěřuji soudci Bauerovi, který řídí jednání suverénně a zároveň lidsky a s porozuměním pro všechny zúčastněné strany, obžalovaným počínaje a přítomnými zástupci veřejnosti konče.
To ovšem neznamená, že tu není nic, co by mě neznepokojilo, ba nezarmoutilo.
V souvislosti s procesem čtu v novinách, že člověk obžalovaný z vraždy může dostat trest v rozpětí od deseti do patnácti let. To je ovšem pravda jen částečná. Laicky řečeno, pokud by recidivista zavraždil nejméně dva lidi a při činu je týral, mohlo by se o patnácti letech za vraždu uvažovat. Pokud ale čin spáchal člověk dosud netrestaný a provedl vraždu jaksi v rukavičkách, má vyhlídku jen na spodní limit, tedy na deset či jedenáct let. A když se bude ve vězení slušně chovat, proč by neměl, bude po dvou třetinách vyměřené doby venku.
Bože můj, slušná vražda!
Ptal jsem se na ni pana znalce ve věci soudní medicíny. Dotčeně mi odpověděl, že pojem slušná vražda neexistuje. Šlo o to, že v daném případě obžalovaný moji dceru rdousil po "dobu několika minut", podle odhadů po dobu osmi minut. U soudu se mluvilo o tom, že bezvědomí přichází v takových případech pomalu, protože není omezena dodávka čerstvé krve do mozku. Oběť tedy po dobu těch osmi minut umírá za plného vědomí v krutých bolestech. Usedněte do zubařského křesla, otevřete ústa a požádejte přítele zubaře, aby vám z pokusných důvodů zavrtal do nervu a dělal to bez přerušení osm minut. Jenže patrně by se dostavil šok z bolesti, a ten by vás od utrpení odřízl. Dušení je mimořádně drastický způsob umírání. Úzkost a stres z nedostatku vzduchu patří k nejsilnějším a psychická bolest je horší než fyzická. S tou moje dcera odcházela ze života.
Když jsem se pana soudního znalce ptal, co tedy je trýznivá smrt, když toto není trýznivá smrt, odpověděl v tom smyslu, že by ji muselo doprovázet ještě další násilí.
"Muselo to být nepříjemné," řekl. Úředně vzato, smrt byla protahovaná, nikoli trýznivá. Kdyby byla trýznivá, pak by se dalo uvažovat o vyšší sazbě trestu.
Kdo takto nastavil mantinely a proč? Pan soudní znalec vychází ze zákonů a předpisů. On si je nevymyslel. Jsou dílem jiných lidí, tedy poslanců parlamentu. Marně si lámu hlavu otázkou, co je asi vedlo k úvahám, jež vyústily do závěru, že osmiminutové dušení není trýznivá smrt. Ptám se na to lékařů. Všichni mě ujišťují, že je to děsivě krutá, bolestná smrt, provázená agonií děsu.
Možná, že se dočkáme novely, která ten pojem "slušná vražda" zavede. Bylo by to v logice věci. Už teď stát bere více ohledů k pachateli než k poškozeným. Tak například obžalovaný má právo se vyjádřit ke každé svědecké výpovědi. Nikoli poškozený. A když je obžalovaný příliš útlocitný na to, aby v soudní síni poslouchal výklad soudního znalce o provedení vraždy, prostě ho ze soudní síně odvedou, aby to nemusel poslouchat. Vždyť je to slušný člověk, který spáchal slušnou vraždu, o kterou si oběť sama řekla.
Absurdní tvrzení? Kdepak. Mám to doma černé na bílém, tentokrát od soudního znalce z oboru psychologie.
Vyšlo v: LN 15.9.2008, Neviditelný Pes 17.9. 2008
Autor: Ondřej Neff
-Praclovek-

Orwell - cvok, paranoik, nebo věštec

16. září 2008 v 9:48 | Praclovek |  Aktuality-rychlovky

A máme tu další véélmi povedený kousek z dílny pana Hesslera:

George Orwell - blázen, paranoik, nebo vizionář

-Praclovek-

M. Hessler - O ovcích, kočkách a psech

14. září 2008 v 18:09 | Praclovek |  Aktuality-rychlovky

Jak jsem zjistil, ani "u Hesslerů" na stránkách se nezahálelo a přibyl tam jeden véélice zajímavý článeček.

O ovcích kočkách a psech

Rozhodně to stojí za přečtení!
-Praclovek-

Zkuste si testík

14. září 2008 v 17:24 | Praclovek |  Aktuality-rychlovky
Nemác moc rád ty různé "testy osobností" a podobné "vynálezy". A rozhodně nemám rád všechny ty všelijaké e-mailové pyramidy na toto téma tak hojně rozesílané. Leč jak se říká, někdy je na každém šprochu pravdy trochu. Docela zajímavé testy osobnosti od těch nejprimitivnějších až po ty tzv. docela "vymakané", připravené skutečnými odborníky, naleznete na těchto stránkách:

http://www.help24.cz/

Jednoduchý a rychlý příklad je k nakliknutí např. TADY.
Okno do duše je neustále dokořán.


-Praclovek-

Srážka u Mohelnice, fýra nepřežil

13. září 2008 v 14:30 | Praclovek/Venca |  Nehody

Takže na dráze se opět "bouralo":

U Moravičan se srazil nákladní vlak s vlakem převážejícím poštu foto: pro Novinky Roman Buček
Mezi Moravičany a Mohelnicí se v noci na sobotu srazily dva nákladní vlaky. Strojvůdce jednoho z nich zemřel. Jeden vlak narazil zezadu do druhého a vykolejil. Novinky o tom informoval mluvčí Drážní inspekce Jan Kučera. Mrtvého muže se nepodařilo vyprostit ani během dopoledne.
13. 9. 2008 07:32 - 13. 9. 2008 11:17 Aktualizováno - MORAVIČANY
Nehoda se stala na hlavním železničním tahu mezi Prahou a Olomoucí. Kvůli ní je doprava na obou kolejích zastavena a vlaky tudy začnou podle ředitele územního inspektorátu v Ostravě Petra Maikranze jezdit až kolem 18 hodiny večer..
"Oba nákladní vlaky jely ve směru na Olomouc. Jeden z nich tak narazil do zadní části před ním stojící nákladní soupravy. Ta v danou chvíli stála u vjezdu do stanice Moravičany," sdělil Novinkám mluvčí Českých drah Petr Štáhlavský.
Na místě nehody byl v jedenáct hodiny dopoledne už jen poslední vagón nákladního vozu a do něj vražená lokomotiva poštovního vozu. Uvnitř stále bylo tělo mrtvého strojvůdce.
Na místě zasahuje velký jeřáb. Drážní hasiči se snaží vozy od sebe roztáhnout...
(...celý článek na Novinky.cz)

Více:

Kdo máte dobrý žaludek, tak tady na H@vně.cz je toho víc, včetně patřičně debilních supích komentářů.
-Venca, Novinky, H@vna & Praclovek-
Fotodokumentace ZDE

Udávejte se - sčítání lidu

11. září 2008 v 15:06 | Václav Vlk st. |  Vencovy postřehy

A pokud se neudáte, dostanete pokutu 10 000 Kč!

Že jste to nikde nečetli? No tak to nečtete pozorně! Je to napsáno v návrhu vrchnostenského příkazu, který vám nařídí vyplnit takzvaný "statistický doklad" o takzvaném "sčítaní obyvatelstva".
První na podivnosti kolem návrhu zákona o sčítání lidu, který má projednat váda, upozornila v Mf Dnes 28.8.2008 Alena Zvěřinová v rubrice Téma dnes: Budou nás sčítat. Už bez majetku.
Zde uvedu jen stručný výtah z článku, aby si čtenář udělal obrázek:
- Stát se už nebude ptát, zda mají lidé ledničku nebo televizi. Dál se však bude zajímat o bydlení, víru, národnost.
- Některé z těch údajů neřeknete ani blízkým přátelům. Stát je po vás přesto bude chtít. A když odmítnete odpovědět, hrozí vám pokuta až 10 tisíc korun.
Vláda včera začala projednávat zákon, který upravuje sčítání obyvatel Česka. To se uskuteční za tři roky. Návrh počítá s tím, že lidé budou muset opět statistikům prozradit třeba to, s kolika lidmi žijou v bytě či jaký je jejich rodný jazyk. Dotazníky nebudou anonymní, lidé musí uvést celé jméno.
Na tento článek reagoval v MfD 2.9.2008 v rubrice Názory na "Fóru čtenářů" Jan Kašpar v příspěvku Nerozumím otázce ve sčítání lidu.
Za zásadní a nejdůležitější větu z jeho příspěvku lze označit tuto: "Cokoliv se bude hodit, může být použito proti nám!"
A v tom je jádro pudla.

Seznam politických stran u nás

11. září 2008 v 9:27 | Praclovek |  Politická hnutí a strany v ČR
Seznam dle MV:
Najdete ZDE

Dokumentace popravených v letech 48-89 z politických důvodů

10. září 2008 v 12:47 | Praclovek |  Aktuality-rychlovky
Dnes jsem náhodou narazil na odkaz, který upozorňuje na postupné uveřejňování jmen a osudů osob, které komunisti nechali pověsit, tedy zavraždit. Stránky kupodivu nejsou nijak upraveny pro účely dnešní doby, což mě až překvapilo. Jedná se o strohá fakta - životopisy, kopie rozsudků a úmrtních listů. Všechnu tuhle komunistickou špínu naleznete popsanou na:

Dokumentace popravených 48-89


P.S.: Hrůza mně jímá už jenom z toho, že je tam na úmrtních listech od lékaře napsáno jako "hlavní nemoc - Rozsudek lidového soudu"...
Váš Praclovek

Báseň "Úderník"

8. září 2008 v 9:05 | Venca |  Vencovy postřehy

Neškodí trochu si zavzpomínat na "staré dobré časy":

...A hlavně na to v jakém humusu jsme ve skutečnosti žili.

Jakpak že je to s tím Chánovem?

8. září 2008 v 8:43 | Josef Myslín |  Vencovy postřehy

Chanov. Místo, kam civilizace nestačila dorazit...

Venca nalezl na netu rozumnou odpověď:
Když mě před několika dny vyzval kamarád, abych s ním navštívil jeho rodné město ležící v severních Čechách, neváhal jsem. Rád poznávám nová místa a kamarádova rodina je navíc velmi příjemná a pohostinná. A protože člověk nejlépe pozná to, co může na vlastní oči spatřit, podnikli jsme během těch pár dní několik výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí. Jedním z míst, která jsme se rozhodli navštívit, byl Chanov. Ano, správně, známé mostecké sídliště obývané nepřizpůsobivými občany naší krásné vlasti. Chtěli jsme to zkrátka vidět, chtěli jsme se na vlastní oči přesvědčit o pravém stavu věci v této lokalitě. Otevřeně říkám, že to, co jsme zažili, nelze označit jinak než jako šokující, odporné, nelidské...
Pomalu jsme se blížili k Chanovu. Projížděli jsme krajinou, střídaly se oblasti již rekultivované s oblastmi stále připomínající vyhlášenou měsíční krajinu. Nemusel jsem řídit, toho se s radostí ujal kamarád, a mohl jsem si tedy naplno vychutnávat pohled do okolí. Najednou jsem však před sebou spatřil něco, co na první pohled připomínalo město ve válečné oblasti. Děsivá scenérie, která mě ani na chvíli nenechala na pochybách - byli jsme v Chanově, resp. na jeho okraji. Ta scenérie však je ještě děsivější, než na první pohled vypadá. My jsme nestáli na okraji válečné zóny, což je místo sice smutné, ale poplatné onomu válečnému stavu, tohle je místo, kde šedesát let válka nebyla, tohle je místo, kde v době míru žijí lidé, ba co více, celé rodiny, s malými dětmi, s batolaty, s kojenci. To, co na první pohled připomíná válečné ruiny, to nezpůsobily granáty či letecké pumy. Tohle dílo zkázy mají na svědomí sami obyvatelé sídliště, již léta si systematicky ničící vlastní domovy. Nepochopitelné, vždyť ani to zvíře si dobrovolně neprovede s domovem to, co s ním provedli tito lidé. Oni zničili ne cizí domy, ne cizí majetek, ale vlastní domovy, ve kterých nadále bydlí. Nepochopitelné, nepochopitelné, ...
Stál jsem tam jako opařený a hlavou se mi honila jediná otázka - je toto vůbec možné? Dnes, s odstupem času, pak příchází další. Jak hluboko vůbec člověk může klesnout? Může klesnout více než ti, kdo jednají takto? Před touto návštěvou jsem slyšel mnohé, i dosti obrázků jsem viděl. Neměl jsem iluze, neočekával jsem vlastně nic. Ale až přímý pohled na toto místo dovršil mé zděšení a údiv na tím, jak lze vůbec žít v jedné z nejvyspělejších zemí světa na počátku 21.století. Rozpadlé domy či spíše jejich pouhá torza - betonové památníky stojící tam, kde kdysi stálo moderní sídliště, předané obyvatelům jako novostavby. Hromady odpadků válejících se kolem těchto památníků, přičemž k hromadám se tu a tam přidala další kupka, letící přímo z míst, kde architekt projektoval okno, stavebník umístil okno a nájemník zničil okno. Hloučky špinavých dětí využívajících hromady odpadků a suti jako místo pro dětské hry. Ne, přátelé, zde civilizace nedorazila. Když oblétala zemi, tomuto místu se musela obloukem vyhnout. Slyšel jsem slova jako středověk, pravěk. Ne, to nejsou vhodná slova. Středověk či pravěk samozřejmě postrádal mnohé vymoženosti dnes běžné, ale ani středověký či pravěký člověk dobrovolně neničil svůj domov, dobrovolně nežil v hromadách odpadků a dobrovolně neodebral sobě a svým dětem vymoženosti své doby. Obávám se, že vhodná slova k popsání této skutečnosti budeme hledat jen stěží...
A kdo je vinen?

Zajímavé pasáže Lisabonské smlouvy

5. září 2008 v 11:58 | Michal Podolák |  Převzaté a různé

Zvědavec opět nezklamal, dobře se bavte. Jen si uvědomte důsledky schválení níže uvedených nesmyslů resp. dvojsmyslných a "všemohoucích" ustanovení:

Hodně se o ní mluví, leckdo se k ní vyjadřuje, ale těch, kteří by ji četli, zas tak moc nebude. A to ani mezi politiky/kolaboranty, kteří deklarují svůj souhlas s ratifikací tohoto dokumentu. Překonal jsem odpor a vrhnul jsem se na českou verzi Euroústavy, která se v této fázi skrývá pod názvem Lisabonská smlouva. A dovolil jsem si vybrat některé zvláště zajímavé pasáže.

Hned na prvních stránkách se dozvídáme, že dochází k definitivnímu zrušení jakékoli suverenity jednotlivých členských států a z EU se stává plnohodnotný samostatný stát:

Právo Unie

Ústava a právo přijímané orgány Unie při výkonu jí svěřených pravomocí mají přednost před právem členských států.

Právní subjektivita

Unie má právní subjektivitu.
Spíše pro pobavení a pro pamětníky prvomájových průvodů:
Den Evropy se v celé Unii slaví 9. května.
Ale zpět do tvrdé reality. Milé členské státy, tímto dokumentem se stáváte pouze vykonavateli toho, co vám bude nadiktováno shora. Laik se divý, odborník žasne: