Rockové škatule na rádiu BEAT - Putování po USA s Jardou - PLAYLISTY a info
Praclovekovo ICQ - 384 167 865, mail - praclovek@email.cz Přeji hezký a dobrý den!

Červenec 2009

Kočka

28. července 2009 v 16:09 | Praclovek |  Ivana
Co Praclovek povýšil z jeskyně do domečku, zjistil, že hrozí ujídání zásob nezvanými hosty v podobě hlodavců. Inu, co s tím? Proto padl návrh, abychom u nás doma instalovali kočku, že prý je to řešení, jak zabránit případným nezvaným hlodavým hostům, aby nám napadli zásoby.

Rockové putování - malé jubileum

27. července 2009 v 17:30 | Jarda Klíma |  Rockové škatule na BEATU - Putování po USA s Jardou
Minulý čtvrtek Ti z Vás, kdo poslouchají na Beatu v rámci "Rockových škatulí" měsíčník "Rockové putování po USA" , slyšeli tentokrát již desáté pokračování tohoto pořadu. Z Washingtonu D.C. přes Maryland, Delaware, New Jersey, Connecticut, Rhode Island, massachusettský venkov, Boston a New Hampshire jsme se dostali do nejsevernějšího státu Unie, do státu Maine. Teď se naše putování vydá zase směrem západním, tj. přes Vermont a New York (venkov) do New York City (zde bychom se měli zastavit alespoň dvakrát), abychom se odtud vydali směrem jižním - Pennsylvania, West Virginia, Virginia, North Carolina, South Carolina, Georgia, Florida a odtud zase směrem na sever - Alabama, Tennessee, Kentucky atd. Projedeme si ty Spojené státy prostě hezky cikcak. Uvítal bych, kdyby mohl někdo dát nějaké event. tipy nebo sdělil svoje připomínky (i kritické), nápady nebo návrhy, za což všem předem děkuji. Příští návštěva bude tedy ve Vermontu. Již ve čtvrtek jsem říkal, že na tenhle pořad se speciálně těším, jednak bude trochu netypický muzikou, která se bude hrát, a jednak si představíme dvě z kapel mně nejmilejších - Phish a Dispatch. Já vím, že tyhle kapely u nás nejsou až tak příliš známé a to je právě ta chyba, kterou je třeba rychle napravit. Nebudeme se proto zabývat jen kapelami samotnými, ale (aspoň částečně) i dalšími osudy jejich protagonistů, tj. Treye Anastasia, Mika Gordona a Page Mc Connella ze skupiny Phish a Brada Corrigana alias Braddigana, Peta Francise (Heimbolda) a Chada Urmstona ze skupiny Dispatch. Tak mi nezbývá než doufat, že se někdo s nějakými nápady, připomínkami, návrhy a tipy ozve, popřát všem krásný zbytek prázdnin či hezkou dovolenou a v srpnu na 95,3 fM na slyšenou.

Toť vše, Váš Jarda Klíma


Básníci ticha

27. července 2009 v 16:38 | Praclovek |  Hudba
Tak tuhle mám taky rád.

Básníci ticha

Jen poznámka: Na smrti pána, co to zpívá se (kromě rakoviny) podíleli komunisti, a nikdo mi to nevymluví, to mějme na paměti.

Váš Praclovek
a přeji hezký poslech

Tak nám Kanada zavedla víza - no a co?

17. července 2009 v 14:46 | Praclovek |  Co mě štve
Varování: Následující text je sprostý a politicky nekorektní
Tak nám Kanada zavedla víza. No a co? Mám se kvůli tomu posrat a postavit na hlavu? Nikoliv.

Jožin z Bažin

17. července 2009 v 11:38 | Praclovek |  Hudba
Když jsem byl ještě mrňous, táta přines domů desku. Takovou tu černou, poctivou. Byla na ní vyobrazena sestava asi patnácti pánů (tuším, zkuste si vzpomenout po více jak třiceti letech na konkrétní událost). Tu desku táta vložil do gramofonu (nejdřív ji samozřejmě otřel antistatickou utěrkou, na to byl pes), spustil na ní jehlu a deska začla hrát píseň:

Jožin z bažin

Mně se tehdy strašně líbila. To víte, čím větší kravina, tím větší radost, kor u dětí.
Tak příjemný poslech.

Váš Praclovek.

Dodatek: tak netrvalo to ani půl hodiny a ten přebal toho elpíčka jsem si dohledal. Akorát těch pánů není patnáct ale osm.

Jdu si pro vás

16. července 2009 v 20:23 | Praclovek |  Aktuality-rychlovky

Ahoj, jsem Váš Ufon!

Tak prej i takovýhle "fešáci" už byli na Zeměkouli k vidění. Více si o tom můžete přečíst TADY. Jen upozorňuji, že je to v angličtině. Takže buďto přelouskat originál anebo překladač.

Playlist na 23. 7. - tentokrát stát Maine

16. července 2009 v 18:13 | Praclovek/Jarda |  Rockové škatule na BEATU - Putování po USA s Jardou
1. GoreHounds: Dead Things (album: Halloween Everywhere)
2. Juliana Hatfield: Dumb Fun (album: Only Everything)
3. Big Meat Hammer: War Machine (album: Please Keep Portland Clean)
4. Patty Griffin: Heavenly Day (album: Children Running Through)
5. Year of Our Lord: Nightlark (album: Year of Our Lord)
6. Phlux: Push (album: Intriguing Machine)
7. Ray LaMontagne: Trouble (album: Trouble)
8. Ogre: Drive (album: Plague of the Planet)
9. Sparks the Rescue: Autumn (album: Eyes to the Sun)
10. 6Gig: Hit The Ground (Live at The StateTheater, Portland, ME 12.12.2002 [pův. vyšlo jako singl a na albu Tincan Experiment])
11. Strict9: For Whom The Bell Tolls (album: Strict9)
12. Paranoid Social Club: Wasted (album: Paranoid Social Club)
13. Pigboat: Ho Ho Whatever (album: Float)
14. Covered in Bees: Car On Fire With Guns (album: Portland Death Punk Vol. 2: Louder Than Fire)
event. 15. Trivium: Entrance of the Conflagration (album: The Crusade)
nebo Broken Clown: Feelgood of the Summer (album: Broken Clown)


Toť vše. Všechny zdravím.
Dobrý a ničím nerušený poslech přeje Jarda Klíma

Dance me to the end of love

16. července 2009 v 18:06 | Praclovek |  Hudba
Mojí manželce se obzvláště líbí písničky Leonarda Cohena. Sám nevím proč. Anglicky neumí, aby pochopila texty, některé ty skladby jsou svým způsobem šansonové "cajdáky". Tuhle se dokonce ptala, kde by si mohla koupit lístek na koncert. Uklidnil jsem jí, že kvalitní interpret stojí "moc peněz" a do Prahy je to daleko. Tímto ovšem kritika končí a nastupuje... ehm... Leonard Cohen. Nedivím se, že se to ženě líbí. Já mám jeho hudbu taky rád. Uklidňuje a co je hlavní, jeho texty mají v sobě neuvěřitelné charisma (pominu-li kouzlo samotného Cohena, je mu dáno). Ani se nedivím, že i tolik let staré písně si nacházejí stále nové a nové posluchače.

Navíc jeho texty o lásce a pochopení druhého člověka nekončí oním pověstným "Aj lóóv jů bejby, jeáách". Je v tom zkrátka něco víc.
Tady je malá ukázka:

Dance me to the end of love

Váš Praclovek


A tady dodávám odkaz na recenzi jeho koncertu v září 2008 v Praze.

Pozn. Pracloveka: Prosil bych Malíka, kdyby mi poslal nějaké odbornější vyjádření k panu Cohenovi. Rád to zde zveřejním. Překlady textů jsem například nedogůglil (nenašel) a nějaká ta stať o něm by rozhodně neuškodila. Děkuji.

Další díl se vysílá 23.7.

15. července 2009 v 12:17 | Praclovek/Jarda |  Rockové škatule na BEATU - Putování po USA s Jardou

V dalším díle "Rockového putování po USA", který se bude vysílat 23. 7. se tentokráte zastavíme ve státě, který se zove Maine. Ze státu, kde je místo jak pro mrazivé horrory místního rodáka Stephena Kinga, tak pro fiktivního hrdinu seriálu M*A*S*H jménem Hawkeye Pierce z fiktivního městečka v Crabapple Cove (Zátoka pláňat). No a taková, tedy různorodá, bude i muzika z Maine. Ke slyšení bude punk, folk/folk rock, metal, stoner rock, hard rock alternativní rock, indie rock i hardcore punk. V pořadu na závěr zaznějí mj. dvě poměrně nové kapely (Pigboat, Covered in Bees), které, jak uslyšíte, jsou až překvapivě výborné. Playlist se připravuje.

Zdraví Jarda Klíma

Kdopak si vzpomenete?

12. července 2009 v 12:24 | Praclovek |  Pro děti a dorost

Ten, kdo si ještě vzpomene na tuhle znělku, tak už podle mě patří nejméně do kategorie "dobře zajetých strojů".
Jó, to byly prazvláštní časy. I pro mě, Pracloveka, tohle byl ještě dokonalej pravěk*.

Vzpomínejte.*Pro Vencu: Jó, to byly časy, komunisti se tu roztahovali, jak k/*a nohy při práci, banány nebyly, a aby se něco dělalo, tak to zachraňovala BSP. Už se těším, až budou ty k/*y zpátky. Vožralej Gubarev s Remkem mi znovu uvážou pionýrskej šátek (to asi proto, abych si to měl na čem hodit dobrovolně a sám), zmizí konečně v každém městě to nezbytné "Masarykovo náměstí" a konečně obnovíme Stalinův pomník. Pak si stoupnu do fronty na gothaj, koupim si cibuli a ocet (pokud bude), najím se a hurá za světlými zítřky. Komunismus je na obzoru! Vivat a bravo, soudruzi! Tak čest. Svaz Evropskoamerických socialistických republik (bývalých republik) Vás vítá!

Letos expedice AVAROM nebude

8. července 2009 v 12:20 | Praclovek |  PraDeník

Kdo jste to sledovali, musím Vás, milí přátelé, zklamat. Letos se bohužel žádná expedice AVAROM neuskuteční a nač chodit kolem horké kaše, i nad ročníkem 2010 visí více než veliký otazník. Důvodů je několik.
Vzhledem k tomu, že se mi (nám) narodilo další děťátko, musím se starat o trochu jiné věci, než brouzdat někde po horách. To je pochopitelné. ;-) Navíc, co jsme si koupili náš domek, pokračuji v jeho rekonstrukci (dá-li se to tak nazvat). Teď je na pořadu dne nová koupelna a na kanalizaci se pracuje. Bohužel jsou i procesy, které neurychlím, a ani urychlit nemůžu. Viz. například nejde říct "malto ztuhni". To fakt nelze. Jen tiše závidím (nepsal jsem tu někde něco o závidění?) mému kamarádovi a dlouholetému kolegovi (nebojte se, já toho Vitalije Vjačeslávoviče nebudu jmenovat), který si koupil "poznávací zájezd" a odjel na Ukrajinu.

Ať si to užije. Jen jsem ho varoval, aby z deseti dní na Ukrajině nebylo deset let na Sibiři. :-)
Takže zkrátka a jistě, letos se nic nekoná a zůstávám(e) doma. Jo holt to už je život.
Ne nadarmo ten Katapult zpívá "Někdy příště".

Váš Praclovek