Rockové škatule na rádiu BEAT - Putování po USA s Jardou - PLAYLISTY a info
Praclovekovo ICQ - 384 167 865, mail - praclovek@email.cz Přeji hezký a dobrý den!

Jak jsem topil "bursíkovkama"

21. srpna 2009 v 16:02 | Praclovek |  PraDeník
To bylo tak.
Byl jednou jeden dům a v domě se co, Halík? V domě se topí, soudruhu. Správně, Halík. A když se topí je k tomu potřeba co? Dřevo, soudruhu. No výborně, Halík!
Tolik na úvod.
Ještě do letošního července jsem počítal s tím, že si vodu na mytí musíme ohřívat v kotli. Nevadí. Je to sice nepraktické, ale budiž. Už jsem to měl spočítané tak, že mi dřevo vyjde přesně tak akorát. Motorovka je k dispozici a starého dřeva a různých nepoužitelných skříňek a polic a "shnilotin" bylo dost. Rekonstrukce koupelny domluvena, tak co řešit. Jenže to bychom nesměli žít v Čechách. Dotyčná firma mi tu rekonstrukci ze dne na den odřekla... Bez důvodu, bez varování. Pomyslel jsem si něco o prdeli a se slovy "prd se děje, na vaše místo čeká dalších deset jiných firem"*, jsem nad tím mávnul rukou. Ale při pohledu do dřevníku jsem musel začít řešit, čím topit... Přece nejsem cikán, abych topil parketama a zase v takovym pravěku Praclovek nežije, aby topil kostma od mamuta, navíc kde bych je sehnal...

No nevadí, zagúglil jsem a volám haló firmo*, potřebuju X kubíků dřeva, mate? Nejni problem, tehdy a tehdy jsme tam, no problem. Věc jsem považoval za vyřešenou. Odpoledne v den dodání volám znovu, jako že to dřevo. Odpovědí mi bylo sorry, neni auto. Byl jsem ujištěn, že na druhý pokus to určitě v den ten a ten určitě bude. Opět nic. Volám tedy znovu. Odpověď typu máme porouchanou pilu, takže vám to nemůžem nařezat, mě už zvedla ze židle. Takže oni tu měli být právě teď se dřevem a ještě ho memaj nařezaný? To mi nemohli zavolat? Ptám se tedy, kdy přijedou. Odpověď, to ještě nevíme, ale přijedeme, mě dorazila. Tak jsem dotyčnému kretenovi do telefonu řekl, že nemusej jezdit vůbec a zavěsil jsem. Jenže za těch čtrnáct dnů mi už dřevo došlo úplně. A tak mi nezbylo než nařezat pet flašky, naplnit je pilinama a pěkně si zatopit.
A tak jsem topil bursíkovkama...Jen P.S.: rekonstrukce koupelny tedy konečně začíná s definitivní platností právě teď a to dřevo bych si objednal tak i tak, kotel-nekotel, páč si budu zařizovat krb. Mně šlo jen o to popsat Vám, že i v týhle době dokáží na trhu "fungovat" "firmy", jejichž přístup k práci a k zákazníkovi je ...ehm... tak na přesdržku. Nejsmutnější na tom je, že původně mi tu koupelnu měla dělat místní firma, inu chtěl jsem nechat vydělat místním, malá domů se dává, že ano? To dřevo jsem objednal u firmy cca 30km od bydliště. Vše dopadlo opačně... Koupelnu udělá firma cizí a dřevo mi nařezal a dovez místní "pilař" v dodací době od telefonátu do druhého dne. Vše sháněno po netu. A pak si vyberte. No neni to absurdní?

Váš Praclovek

*Pokud se někdo umístí na internet a myslí si, že jeho firma je jediná, mýlí se. To se ani nemusel obtěžovat. Pouze zdržuje a pokud není schopen plnit, co nabízí, četr ho vem. Akorát způsobuje problémy.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Venca Venca | 24. srpna 2009 v 10:41 | Reagovat

Tak po tomhle sebeprásknutí si tě Green Big Brother dal na devil's list na čestné druhé místo hned za Klausem. A doufám, že jsi piliny pořádně prolil vyjetým olejem, aby to byly ty pravý brikety bursíkovky. Budiž ti země lehká, až tě vypátrá Kačka Jaujau a umlátí tě svojí rodnou sestrou biomasou. Po topení bursíkovkama a nazvání cikána cikánem už ti chybí k ukřižování jenom třetí podmínka ze tří svátostí režimu, zpochybnění holocaustu a je s tebou amen.

2 Praclovek Praclovek | 24. srpna 2009 v 13:12 | Reagovat

Neboj, Venco. Vyjetýho oleje je dost. Původně jsem ho chtěl sice vylejt do lesa, ale když se našlo tohle použití... ;-)

3 Malík Malík | 26. srpna 2009 v 16:15 | Reagovat

To ale není správné, Halík.
A vyjetý olej se nedává do lesa, ale ... Šrum, šrumy, šrumajdá,
na pískoviště ho dětem dám,
Šrum, šrumy, šrumajdá,
dobře se jim budou dělat kyblíčkama bábovičky.
Šrum, šrumy, šrumajdá,
do bazénu olej možno vlít,
šrum, šrumy, šrumajdá,
plavci budou vláčnou kůži mít.

Šrum, šrumy, šrumajdá,
před špitál ho chrstnu na chodník,
šrum, šrumy, šrumajdá,
pacienti na klouzačce užijí si trochu švandy.
Šrum, šrumy, šrumajdá,
botanikům záhon promastím,
šrum, šrumy, šrumajdá,
černozem vlahá vznikne tím.
... jak zpívával Ivan Mládek.

4 Martin Hessler Martin Hessler | E-mail | 4. září 2009 v 13:08 | Reagovat

Jo jo, taky jsem kdysi topili ve firemní dílně v kamnech igelitovejma pytlíkama, nacpanejma starou slámou (dílenská hala byla vedle zrušenýho seníku, kde se jí válela spousta), důkladně prolitou vyjetým motorovým olejem... Krásně to hořelo a hicovalo ještě líp! Jenže objekt stál na kopci nad jistou malebnou středočeskou vesnicí, a třetí za náma den přišel obecní policajt se žádostí, ať toho necháme, že ve vsi není vidět na krok :-)))))))

5 Praclovek Praclovek | 14. září 2009 v 13:45 | Reagovat

[4]: Tohle jsou bursíkovky. To se chová v kotli jinak než sláma (tu tam dávat je mezi náma pěkná blbost). Ten plast shoří *právě sem do okna vletěl zelený kámen s nápisem grenpeace* a ty piliny když se dvakrát prohrábnou, maj docela solidní výhřevnost (zkrátka se voda v rozumném termínu prohřeje). Abych pravdu řek', ani se těm důchodcům nedivim, že timhle topěj. Když moje tchýně (nevlastní a vzdálená) může topit kartonovejma krabicema, protože prostě PENÍZE NA VYTÁPĚNÍ NEMÁ, celej den sedět u kotle a pozorovat, jak se jí ručička na teploměru zvedá o 0,1 °C za hodinu, v důchodu totiž na to má čas, tak přoč já bych vyjímečně nemohl spálit deset pet flašek naplněnejch pilinama a ohřát si vodu, abych umyl děti. Když prostě z jakejchkoliv důvodů NĚCO NEJNI, člověk si musí umět poradit. Tak a teď mě ukamenujte.

6 Rumun Rumun | 28. října 2016 v 9:38 | Reagovat

Tepelná čerpadla a jejich výhody-

http://www.kskpraha.cz/tepelna-cerpadla.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama