Rockové škatule na rádiu BEAT - Putování po USA s Jardou - PLAYLISTY a info
Praclovekovo ICQ - 384 167 865, mail - praclovek@email.cz Přeji hezký a dobrý den!

Listopad 2009

Hudba radost dává

29. listopadu 2009 v 11:37 | Praclovek |  Hudba
Je neděle, tak si něco zahrajeme.

A co si dát TUHLE?

Ovečka

28. listopadu 2009 v 19:38 | Praclovek |  PraDeník
Vzhledem k tomu, že naše dcerka dostala první divadelní roli a bude vystupovat v živém betlému v roli OVCE (no tak, nechte toho, někdo i ovci dělat musí, začátky jsou krutý, roli Krista má domluvenou na později), vznikl problém, jak vyrobit rekvizitu. Totiž masku ovce.
A tak jsme se s manželkou pohádali, jestli máme ovci uši namalovat zevnitř růžový, nebo černý (to není vtip!)...
Naštěstí vše rozhodl tento snímek, který za nás vše vyřešil.

Co tak asi žerem - výběr z komentářů u jednoho článku

23. listopadu 2009 v 10:47 | Venca/Praclovek |  Vencovy postřehy

Kvalita potravin se rapidně snížila

(Pozn. Pracloveka: Původně jsem chtěl tento Vencův postřeh složitě editovat, ale neudělám to, nechť si každý čtenář udělá svůj názor tak, jak to leží a běží)

Na úvod chci sdělit, že nejsem přítelem "starých pořádků" či člověkem, který by si přál návrat režimu, který tu byl před dvaceti léty. Pokud se však podívám na kvalitu potravin, někdy si říkám, že bych chtěl dát ochutnat svým dětem to, co se tu před těmi dvaceti léty jedlo. Nabídka potravin, které jsou teď v obchodech, je skutečně rozmanitá. Na straně druhé se za touto "rozmanitostí" skrývají jen různé barevné obaly a krabičky, které uvnitř skrývají prakticky totéž. Mnoho potravin, které bychom si dovedli sami vyrobit, se vozí přes půl Evropy a zátěž exhalacemi a znečisťováním životního prostředí je větší, než jejich samotná užitná hodnota a vliv na zdraví. Do roku 1994 platily v Československu ješte z dob minulého režimu zákonné normy, které nedovolovaly, aby klobásy obsahovaly mouku, aby jogurty obsahovaly škrob atd. atd. Tyto normy byly zrušeny a v Česku začala doslova džungle. http://zdrava-vyziva.abecedazdravi.cz/ceske-potraviny-sama-nahrazka h ttp://ekonomika.idnes.cz/sest-otazek-o-nahrazkach-088-/test.asp?c=A080 425_961522_test_kam Potraviny jsou dnes samá náhražka. Kravský tuk je nahrazován tukem rostlinným (sójovým). Mléko se nesrazí, nejde z něj udělat domácí jogurt. Ale stojí 8,90 Kč. Nekupte to! Jogurty nejsou jogurty, je to jogurtová hatlapatla, do které je narván škrob nebo želatina, aby toho bylo víc. Jsou v tom usmrceny mikroorganismy. Ale stojí to 4,90 Kč. Nekupte to! http://www.ceskatelevize.cz/program/samadoma/zivotnistyl/?clanek= 25 Sýry nejsou sýry, ale náhražky, z nichž je mléčná bílkovina nahrazena bílkovinou rostlinnou (sója) anebo škroby. http://zena-in.cz/clanek/neni-syr-jako-syr/kategorie/syr-a-vejce

Jak používat koupelnu (pro muže)

18. listopadu 2009 v 22:17 | Praclovek |  PraDeník
Na našem nezávisle spřáteleném blogu Bernardi se můžete pravidelně dočíst, co si počít s domem nebo zahradou nebo jak zrekonstruovat dům. To je velice hezké, ale nikdo už vám neukáže, jak takovou například zrekonstruovanou koupelnu používat. Tady je (nejen obrázkový) návod.
Tak za prvé. Přichystáme si dostatečné množství hygienických pomůcek a napustíme si vodu (bez toho koupání nebude!).
Reichstag se chystá zasedat

13. listopadu 2009 v 18:35 | Praclovek |  PraDeník
Do kolečka uprostřed si samozřejmě dosaďte znak dle potřeby... I toto je v 21. století možné. Nebudu prozrazovat, kde jsem to vyfotil...

Tak kterápak mašinka tam bude?

8. listopadu 2009 v 18:10 | Praclovek |  PraDeník

Už jste někdy jeli vlakem?
Patrně ano. Napovím. To je takovej ten štrůdl ze zelenejch plechovejch nesmyslů, kterej jezdí po kolejích (to jsou takový ty divně tvarovaný nekonečný traverzy na zemi, spojený zespoda trámem nebo kusem betonu a je to zasypaný štěrkem).
No a vepředu toho štrůdlu bývá co? Správně, Halík. Lokomotiva.
Pokud vás tedy zajímá, která že to mašinka na vašem vláčku pojede, stačí kliknout sem na tyhle stránky a hned se dozvíte, co že to za stroj pojede např. zítra ráno na vašem vlaku. Samozřejmě, tyhle stránky v odkaze se týkají jen určitého druhu mašin, ale i tak poskytují dostatečné informace (zejména železničním fandům a "fotičům"), aby se vědělo, kdeže se nám to která mašinka bude dneska (a nejen dneska) po naší zemi potulovat.
Samozřejmě, že profesionální rozpisy z DKV (depo kolejových vozidel) jsou "o něco dokonalejší", ale i tak - informaci ber nebo neber. V tabuce TS (turnusová služba) je na horní liště číslo vlaku (kam a kdy jede naleznete v jízdním neřádu). V levém sloupci je datum a tam kde se to v tabulce spojuje, je číslo vaší mašinky. Ještě nezbývá než dohledat si o ní na googlu podrobnosti a už víte na čem jste.
Váš Praclovek

P.S.: těchto stránek s oběhy lokomotiv existuje více, ale tohle jako ukázka stačí. :-)

Poznámka k vysílání z 5.11.09

8. listopadu 2009 v 16:55 | Jarda |  Rockové škatule na BEATU - Putování po USA s Jardou

Ve čtvrtek 5.11. se na Beatu vysílalo 14. pokračování "Rockového putování po USA" v rámci "Rockových škatulí Standy Rubáše" - tentokrát byl pořad věnován interpretům z New York City. Jednalo se o o druhou část návštěvy New York City. Kdo poslouchal až do konce, tak zjistil, že se už nehrála 15. písnička z avizovaného playlistu, tj. skupina Small Arms Dealer a skladba ... Whole Company's Countin' On Ya. Tentokrát však došlo ještě k jedné zradě, technika zvítězila nad člověkem a odmítla spustit již ohlášenou skladbu č. 11 Gogol Bordello: Not A Crime z alba Gypsy Punks Underdog World Strike. Po úvodním slově představujícím kapelu Gogol Bordello a ohlášení songu... nastalo ticho. Standa to ihned zachránil puštěním písně od Van Halen. No a tak došlo poprvé v historii "Rockového putování" k tomu, že jsem šátral v tašce po CD jiném a místo ohlášené písničky jsme hráli píseň jinou. Zaněla píseň Last Wish of the Bride v podání seskupení J.U.F. (Jewish -Ukrainian Freundschaft) z CD "Gogol Bordello vs. Tamir Muskat", což byla spolupráce hudebníků z dvou skupin: Gogol Bordello a Balkan Beat Box a bylo vydáno v srpnu 2004. Proč CD http://en.wikipedia.org/wiki/Gypsy_Punks:_Underdog_World_Strike s cikánským punkem nespustilo, jsme nezjistili. Doma tohle CD hraje v PC, v přehrávači, v zaměstnání jsem ho už taky poslouchal, tak nevím. No nic. Celkem již ve 14 dílech "Rockového putování" zaznělo 197 písní, takže příště se dočkáme dvoustovky. V příštím pořadu se rozloučíme z NYC a pak už navštívíme Brooklyn. Jak to tak vypadá, tak na přání těch, kteří se mi ozvali, bude zařazen Lou Reed. Už nějakou jeho černočernou píseň vybírám... No a ta dvoustovka by asi měla připadnout na kapelu Type O Negative. A koho ještě uslyšíte? Biohazard, Rasputinu, World/Inferno Friendship Society, USA Is A Monster, Vietnam, Hold Steady a další. No a dojde taky na krásný cover, ale to zatím neprozradím.
A abych nezapomněl, další díl se bude vysílat v prosinci. Termín zatím není znám, ale určitě to nebude o čtvrtcích 24. nebo 31. prosince. No a toť vše. Díky všem za přízeň, Vás Jarda K.

Playlist na 5.11.2009

2. listopadu 2009 v 13:28 | Praclovek/Jarda |  Rockové škatule na BEATU - Putování po USA s Jardou

New York city - další část. Vysílat se bude jako tradičně od 20:00.

1. The Silos: Behind Me Now (album: Come On Like That The Fast Lane)
2. Sick of it All: Potential For A Fall (album: Call to Arms)
3. Lunachicks: Crash (album: Luxury Problem)
4. John Frusciante: Going Inside (album: To Record Only Water for Ten Days)
5. 108: Deathbed (album: Songs of Separation)
6. The Nudes: Norwegian Wood (This Bird Has Flown) [The Beatles cover] (album: Velvet Sofa)
7. Nada Surf: Blonde on Blonde (album: Let Go)
8. The Star Spangles: Which of Two of Us is Gonna Burn This House Down? (album: Bazooka!!!)
9. Interpol: Slow Hands (album: Antics)
10. The Strokes: New York City Cops (album: Is This It)
11. Gogol Bordello: Not A Crime (album: Gypsy Punks Underdog World Strike)
12. Leftöver Crack: World War 4 (album: Deadline)
13. The Walkmen: Lost in Boston (album: A Hundred Miles Off)
14. The Yeah Yeah Yeahs: Down Boy (EP: Is Is)
ev. 15. Small Arms Dealer: ... Whole Company's Countin' On Ya (album: Patron Saint of Disappointment)
No a toť vše. Hezký poslech přeje
Jarda Klíma

Pozn. editora: skladba č.11 se nehrála, selhalo CD, skladba č. 15 se neodehrála rovněž, ale z časových důvodů.