Rockové škatule na rádiu BEAT - Putování po USA s Jardou - PLAYLISTY a info
Praclovekovo ICQ - 384 167 865, mail - praclovek@email.cz Přeji hezký a dobrý den!

Co mě štve

Tak nám Kanada zavedla víza - no a co?

17. července 2009 v 14:46 | Praclovek
Varování: Následující text je sprostý a politicky nekorektní
Tak nám Kanada zavedla víza. No a co? Mám se kvůli tomu posrat a postavit na hlavu? Nikoliv.

Studénka – Už to bude skoro rok

17. června 2009 v 12:35 | Praclovek

Dne 8.srpna 2008 narazil mezinárodní rychlík Comenius jedoucí z polského Krakova do Prahy
ve stanici Studénka do rozestavěné mostní konstrukce, která spadla na trať několik vteřin
předtím, než tudy měl projet výše zmíněný vlak. Následky nehody byly tragické. Devět mrtvých a desítky těžce zraněných. Hmotná škoda byla posléze vyčíslena přibližně na 150 milionů korun.

Stavební práce na rozestavěném mostě přes železniční trať prováděla firma Bögl a Krýsl, která byla posléze (a podle mě dosti unáhleně) označena za hlavního viníka neštěstí. Očekával, jsem, že událost bude důkladně prošetřena, došetřena, viník postaven před soud a budou provedena opatření, aby se eliminovalo riziko opakování podobné události.

Potrestaná Bára

25. října 2008 v 9:50 | Praclovek
Ó jaká sláva, volejme hurá! Naše soudnictví o kousek popojelo a ze svého chřtánu vyfluslo rozsudky nad lidmi zúčastněnými na týrání dětí v Kuřimi! Nebudeme si tento článek kazit rozebíráním toho, kdo je vinen více, kdo míň a "kdo je vinen nejméně". To příslušelo soudu. V podstatě to dopadlo tak, jak to u našich soudů dopadnout muselo. Vlk se nažral, kozy zůstaly celý a tresty byly rozdány.

Každopádně soud rozdal celé půlstoletí trestů. I na naši divou Báru zbylo. Bratru, koupila pět vánoček v druhý cenový*. Jaké to překvapení. Tato osůbka zralá u mě tak do magořince, schizofrenička a vypočítavá děvka půjde do báně. Nic proti. Škoda, že jsem celý proces nesoudil já. Už by bylo dávno po pravomocně vykonaných rozsudcích. Pravdou je, že bych krátkodobě zatížil kapsy daňových poplatníků zakázkou na větší množství konopného lasa, ale bylo by to rozhodně lepší než to, že teď budeme tyhle chlívný svoločný stvůry živit v kriminálech. Jen naši divou (pardon, teď už potrestanou) Báru bych ponechal. Ta svině toho ví určitě víc, než vyšetřovatelům řekla.
Každopádně dá se očekávat, že celý případ jde do dalšího kola. Všichni se budou samozřejmě donekonečna odvolávat a tak si na další výflus našeho opravdu skvělého soudnictví budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat.

Váš Praclovek

P.S.: To, co vidíte na následujícím obrázku, bych ani těm tyranskejm kretenum nestavěl, ale nechal bych takovou svoloč pokropit ze škorpíka na skládce nebezpečnýho odpadu a jejich rozestřílený zbytky zahrnout buldozerem. Ale je to taky jedna z variant, jak zatočit se zrůdama.

*čti pět let natvrdo aneb pět let v base s ostrahou

Tour de France - ostuda nebezpečná pro mládež do 18ti let

21. července 2008 v 16:11 | Praclovek
Tak už se nám "cyklisti" přes čtrnáct dní trápí v letošním ročníku Tour de France. Loni jsem se tu nad tímto podnikem pěkně rozčiloval, leč člověk zapomíná a je nepoučitelný, a tak jsem i le

Česká pošta opět "nezklamala" aneb "Dneska podáte, zítra zvoráme"

17. července 2008 v 17:10 | Radoslav dolanský/Praclovek
Povím Vám podivný příběh z války, jehož hrdinou není voják a balíček karet, ale balíček normární, který mi měl přijít poštou...
To bylo tak...
Sedím u monitoru a brouzdám po internetu. Při této příležitosti jsem navštívil jednu nejmenovanou internetovou prodejnu a objednal jsem si zboží. Vše proběhlo hladce, a to po známé ose nalezeno-vybráno-uloženo-potvrzeno-odesláno-očekávejte zboží. To jsem bohužel ještě netušil, že distributorem (resp. dodejcem ke mně domů) je podnik, který si říká Česká pošta. Již několikrát jsem si objednal zboží přes internet a vždy to proběhlo tím způsobem, že u našeho domu zastavilo auto, z něj vystoupil pán, zazvonil na mě (či se dobouchal), řekli jsme si dobrý den a po obligátní větách "mám tu pro Vás zásilku" a "jo, to je pro mě", jsem uhradil patřičný obnos, něco jsem podepsal a tím to ke spokojenosti všech skončilo. Ovšem Česká pošta (resp. někteří její zaměstnanci) provozují dodání zásilky "až do domu", tak nějak podle vlastních zvláštních pravidel. Nejenom podle vlastních pravidel, ale hlavně si pod pojmem "dodávka až do domu", představují něco jiného než "dodávku až do domu".

Úchyláci

21. června 2008 v 17:04 | Praclovek
Není to tak dlouho, co jsme tu psali o spolku kolem dementní Škrlový. Abych Vám všem řekl pravdu, rozhodně mě nebaví vkládat sem články o podobných debilech. Opravdu na to nemám čas a potažmo tudíž ani peníze. Leč ještě než začal probíhat soud s "úchylama z Kuřimi", stala se další tragická věc. Nějaký pedofilní kreten stačil zamordovat klučinu, který ještě ani neuměl do sta počítat. Zkrátka sem ze Slovenska přijela (na Slovači celostátně hledaná) zrůdná příšera, ubytovala se kdesi na Vysočině a jala se konat. Znásilňovat, prznit a ve finále vraždit. Dlouho jsem přemýšlel nad tím, jaký trest by si takovej Untermench* zasloužil. Kriminál nepomůže, ostatně náprava takovéto nebezpečné zrůdy je nemožná a živit tuhle sračku do konce jejího života v base u mě nepřipadá v úvahu. Vzhledem k tomu, že se občas vyskytuji na nádražích (nebojte, zatim tam nebydlim), napadlo mě zajímavé řešení, co s takovym kretenem udělat. Je to jednoduché. Svázal bych mu ruce i nohy a za ty nohy bych ho přivěsil na konec vlaku. Na konci každého vlaku je hák (ostatně na každém vagonu je takový hák), který ty wágeny jaksi drží pří sobě. Řetěz mezi nohama a vagonem bych patřičně upravil na délku, aby nebyl ani moc dlouhý a ani moc krátký, zkrátka akorát... Posledním přáním toho uchyláka by mohlo být, po jaké trati se chce "projet". Možností je docela dost. Od rychlých a modernizovaných "koridorů" až po poslední lokálku. Už jsme z kamarády "u piva" dokonce přemýšleli nad tím, co z takového úchyla zbude, než takto přivázán za vlakem dojede např. z Olomouce do Ostravy na Svinov. Dohodli jsme se na tom, že po takové "jízdě" z toho (pod)lidského těla moc nezbude. Co se ale dá dělat, i ty prasata musej něco žrát, i když jsou to jenom zbytky.
Možná mi teď namýtnete, že JÁ sám jsem sadistickej magor, ale nebojte, nejsem. Každému jenom přeju to, co si za své činy zaslouží. A uchylák, co zprzní a ZAVRAŽDÍ dítě, si u mě nic jiného nezaslouží. I kdybych měl totiž i já sebevětší sadochoutky, rozhodně si nestoupnu před základní školu, nepočkám si na děti až půjdou domů nebo si hrát do přilehlého parku a pak metodou pokus-omyl rozhodnu o tom, které poslouží k ukojení mé zvrácenosti. A ještě jedna námitka pro všechny "humanisty". Můžete říct, ten člověk byl nemocný a potřebuje se léčit. S tím nesouhlasím. Když o sobě vím, že mám určité sklony k něčemu respektive nemoc, tak naklušu k doktorovi a jdu se léčit. Nikdo z nás přece nečeká až ho sklátí zápal plic (to je jedno co), ale jde k doktorovi, protože cítí, že s ním není něco v pořádku. To je součást člověka. Tuším, že se tomu říka pud sebezáchovy.
A konečně, dostáváme se opět k tomu spolku z Kuřimi. Pro ně mám taky tresty (samozřejmě vykonatelné až budou uznáni vinnými). Vyvedl bych je z lochu na vězeňskej dvůr, na věž pro dozorce bych instaloval těžký kulomet a pěkně bych je pokropil, ať si to užijou. Poslední můj rozkaz by zněl: "Četo, pozor! Do vystřílení všech zásobníků na úchyly pal!"
Váš Praclovek
*Untermench - čti "podčlověk". Tento výraz se používal v časech "třetí říše" a označoval méněcenné a tudíž určené k vyhlazení. Zde tento výraz naprosto vystihuje situaci a to, jak si vážím "člověka", co ublíží dítěti. Tím "ublíží" samozřejmě nemyslím to, že někomu "ujede" ruka a děcko dostane na "zadek", protože "zlobí".

Škrlová, Krejčíř & spol. – Jakpak že to pokračuje?

12. února 2008 v 14:05 | Praclovek

Škrlová, Krejčíř & spol. - Jakpak že to pokračuje?

Tak si toho povšimněte. Zatímco všichni sledovali tu nechutnou frašku, která se zove honosně "volba prezidenta", jaksi všichni tak nějak pozapomněli na ještě před několika týdny horké kauzy. Až dnes jsem se tak nějak dozvěděl, že zadržovaná Škrlová byla konečně z něčeho obviněna. Co s ní ten měsíc, kdy jsme o ní neslyšeli ani slovo, proboha, dělali? To ji jen tak drželi pod zámkem? Asi ano…
Proč jsme se ale o tom nic nedozvěděli. Nebylo to zkrátka "in" a na pořadu dne… Tato partička kolem Škrlové měla už dávno viset a slečna Bára alias Jakmězrovnanapadnesejmenovat, se měla už dávno pořádně léčit. Pro začátek bych navrhoval teplou, studenou (vodu) a do klece.
A copak dělá ten grázl Krejčíř? Opaluje se. Jakpak že to s ním dopadlo? V tomto případě se ani nedivím, že se tím nikdo a nikde raději moc nechlubí. Takto to totiž dopadne s každým občanem našeho státu, pokud "uvízne" kdesi v zahraničí. Vzpomeňte si, jak dlouho to trvalo, než se našemu "právnímu systému" a naší "justici" podařilo dostat z thajský basy feťáckýho dealera… To trvalo deset let a přitom šlo jenom o dalšího blbečka, kterého "no shame"... Tak co bychom si měli slibovat od vydání nějáké větší rybičky typu Radovan Grázl Krejčíř. Smutné na tom je, že nejdůležitějším argumentem jihoafrického soudu pro jeho nevydání byl ten, že náš banánistán nedokázal předložit důkazy o jeho vině a navíc ani nedokázal v jeho případě za zhruba šest let, co ho u nás trestně stíhali, vůbec rozhodnout. Nejhorší na tom ovšem je, že toto tak rozhodl soud v zemi, kde ještě před dvaceti lety bylo zastřelení černocha/negra* snad pouhým přestupkem. Tomu říkám lekce z demokracie. Na druhou stranu, uvědomte si, že pokud kdokoliv požádá o vydání prakticky kohokoliv od nás, nakrásno mu vyhovíme a je úplně jedno, jestli je to lump (ad ten princoprasečkář, co prznil ty dvanáctky) anebo uprchlík (ad ty kosovské rodiny, co jsme je poslali zpátky do Albánie, v podstatě na jistou smrt).
Tak! A co nakonec? Jenom jediné. V tomhle systému, spíše bahně totiž žijeme. Vy i já, ovládáni několika médii sponzorovaných lidmi, kterým je skutečný stav věci úplně ukradený. Nejsmutnější na tom je, že plno lidí si to vůbec neuvědomuje a berou to, co je jim předkládáno, jako fakt a už vůbec bohužel nejsou schopni si ani ověřovat fakta a rozumně nad nimi uvažovat. Ale to byl taky něčí záměr, aby tomu tak bylo…

Váš Praclovek

Pozn.autora: Článek je věnován Vencovi a je napsán ve stavu celkové nasranosti

*Nehodící se škrtněte

Cikáni - dead or alive?

7. února 2008 v 16:48 | Praclovek
Začal bych vtipem.

"Víte jaký je rozdíl mezi živým a mrtvým cikánem?"

"???"

"Mrtvý cikán nekrade..."


A nyní bychom si mohli udělat menší rozbor. Někdo se tomuto vtipu bude smát. Někdo ho odsoudí a bude ho považovat za vrchol nechutnosti, nenávisti a bude tvrdit, že je xenofobní.
Já tvrdím, že tomu tak není. Jedná se o jeden z těch mnoha tzv. universálních vtipů. Stačí např. jen slovo cikán zaměnit za JAKÝKOLIV jiný název nebo smysl dávající výraz a fórek hned dostane úplně jinou dimenzi. Pro ještě lepší ilustraci této universálnosti musím konstatovat, že i výraz "nekrade", se dá v rámci možností rovněž zaměnit za jiné kontextu odpovídající sloveso.
Dáme si menší příklady:

"Víte jaký je rozdíl mezi živým a mrtvým prasetem?"
"???"
"Mrtvé prase Vám neuteče ze zabijačky..."

"Víte jaký je rozdíl mezi živým a mrtvým člověkem?"
"???"
Mrtvý člověk nekrade..."

Tak to byla jen malá ukázka a k výše uvedenému mám jen dvě řečnické otázky:
A) mám pocit, že variantě "cikán", se zasměje rozhodně více lidí, než např. variantě "člověk". Apropos zde bych jen podotkl, že varianta "komunista", by také nebyla špatná...
B) pokud si někdo bude stěžovat, že jsem jako první variantu rovnou zveřejnil tu s cikánem, tak to bude tím, že buďto "potrefená husa se vždycky ozve" anebo je to vůl, který fakt nerozumí srandě.

Váš Praclovek

Kam se poděla demokracie?

16. ledna 2008 v 11:51 | Praclovek

Tak už i obhájce je trestán za to, že hájí svého klienta! To jsme to dopracovali... Myslíte si, že se tak děje kdesi v banánové zemi? Není tomu tak. Stalo se tak u sousedů v Německu. Neznám přesně výklad římského práva (kterým se řídí státy EU) a nejsem právník, ale asi jsem žil v bludu, když jsem si myslel, že slova vyřčená OBHÁJCEM u soudu, jsou vlastně slovy obžalovaného? Asi tomu tak není. Jak může být obhájce odsouzen za to, že někoho hájil???
Vysvětlete mi to, prosím. Co ta obhájkyně vlastně provedla?
Váš opět n....ý Praclovek
Odkazy jsou na Zvědavce a NO.

A ještě jedna věc je mi velice podezřelá!!! Oba dva tyto výše zmiňované weby čelí žalobám. U NO to není poprvé (docela chápu), ale že do toho už spadnul i Zvědavec...

Zloděj? - jmenuje se Česká televize

7. ledna 2008 v 14:12 | Praclovek

Dlouho jsem váhal s napsáním tohoto článku, ale nyní už jsem neodolal. O programové nabídce České (tedy veřejnoprávní) televize, která je placena z nejméně třech (!!!) zdrojů, jsem tu už někde psal, ale nyní musím toto téma rozebrat pořádně.
Takže nejdříve si ujasněme z kolika zdrojů je vlastně ta naše slavná ČT placena. Primárním zdrojem jsou naše daně resp. prostředky přidělené jí ze státního rozpočtu. Dalším zdrojem jejích příjmů je reklama a na třetím místě jsou koncesionářské poplatky.
O tom už bylo napsáno hodně, ale stejně musím upozornit na to, že občan je vydírán a ve své podstatě dvojitě zdaňován, což je v rozporu snad se všemi platnými zákony. Nejdříve si, občane, povinně zaplať daně (což je v pořádku) a podruhé si zaplať znovu v podobě poplatku (což není v pořádku). Tady bych jen odbočil k tolik zmiňovaným, od Nového roku zavedeným poplatkům ve zdravotnictví. K lékaři totiž jít NEMUSÍM, nikdo mě přece nenutí povalovat se po špitálech (do jisté míry, samozřejmě). U poplatků za Českou televizi tomu tak ovšem není. Zkrátka platit MUSÍM, aniž bych službu odebíral. Celá tato zlodějna je tudíž v zákoně alespoň kryta slovy "držení přijímače", aby se jakés takés legitimnosti dosáhlo, ale myslím si o tom svoje. Třetí zdroj, tedy reklama, je jen poslední hřebíček do rakve celému systému. Občane, dvakrát si zaplatil a nyní si zaplať potřetí. Touto platbou je ztráta tebou zaplaceného času ve vysílacím čase. Po dobu reklam totiž nemůže běžet kloudný pořad. To dá rozum. Takže místo toho abys, občane, koukal na tebou zaplacený program, koukej na reklamu. Toto se samozřejmě netýká spoluobčanů, kteří Českou televizi nesledují. Ti logicky nadávají už rovnou a přímo na koncesionářské poplatky. A konečně, nejhůře jsou na tom ti, kteří televizi vůbec nemají. Těchto lidí upřímně lituji. Ne z toho důvodu, že by neměli "bednu", ale proto, že platí rovnou za nic a stěžovat si můžou leda v lampárnách, které jsou stejně dávno po likvidaci a zrušené. No nic, dejme tomu, to je "jo holt" osud.
Nyní ale přikročíme k dalšímu bonbónku a tím je programová nabídka naší slavné ČT. To je také zajímavé a ještě více o žaludek, než předcházející téma.
Pokud se tedy rozhodnu naší televizi sledovat, co mi nabídne?
Kromě neustále dokola omílaných zpráv (schválně si toho všimněte, od rána do večera to jede jak smyčka, stejná slova, stejné obrázky) a nekonečných repríz, jedním slovem NIC. Pokud se totiž, občane, nad tebou v ČT neslitují a nekoupí ti nějaký ten film (stejně bude starý), dokument (patrně jsi ho stejně už viděl "na kabelu" či ho znáš z netu), tak se jen tiše modli, aby se vysílala aspoň nějaká ta fotbalová liga nebo hokej. Jinak si moc neužiješ…
A když jsme u toho modlení. Nikomu neberu jeho víru, ale různé ty pánbíčkařské přenosy a tlachání pánů fráterů, mě osobně doslova iritují. Ať si tyto různé menšiny (čti věřící, buzeranti, cikáni, saracéni & spol.), založí vlastní kanál. Já se ostatně, co se týká ČT, od ní sportovních přenosů, také zrovna dvakrát nedoprošuji. Sport je můj koníček, to je pravda, a proto si platím sportovní kanály, mám jich asi deset, a nepotřebuji, abych svými zájmy znepříjemňoval život svému okolí, nebo abych slyšel na mojí adresu: "jéé,voni zase dávaj ten d…í fotbal (hokej, atd.)". Za všechny peníze, utracené za výše uvededé "ptákoviny" by se totiž dalo vytvořit tolik zajímavých filmů, pohádek a vůbec inteligentních pořadů, že se nám o tom patrně ani nezdá.

Váš Praclovek
Přeji hezký (nejen tento) den

Kdo bude sloužit v naší slavné armádě?

27. prosince 2007 v 10:57 | Praclovek

Armáda propustí neonacisty a zpřísní nábor

Zpráva z tisku:
Tři neonacisté, kteří slouží v elitních armádních jednotkách, byli
zproštěni funkcí. Vše směřuje k tomu, že armáda Vladimíra Holuba,
Jana Brhela a Martina Hracha úplně propustí. Generalita navíc
plánuje, že rekruti budou muset při náboru závazně odmítnout
neonacistickou ideologii.

Veselé Vánoce

11. prosince 2007 v 14:33 | Praclovek

United colors of Benneton.


Že by odvrácená strana vesmíru....?

Tak dneska Blog.cz funguje aneb jedna hodina ve škole alias NET je jako rakovina

30. listopadu 2007 v 14:45 | Praclovek

Tak dneska to tu kupodivu na Blog(u).cz jede, tak jak má. To bude tím, že dneska děti asi neměly hodinu výpočetní techniky, takže nemohly zakládat nové blogy na téma "Tokjohotel".
Není to jen můj názor, ale tento server (nevím, jak se blogu.cz jako takovému přesně a správně nadává), je neskutečně přetížen nesmyslnýmí stránkami, kterých tu je, jako když na**re. To ovšem neomlouvá správce blogu.cz. Pokud někdo totiž provozuje tuto službu, měl by být na takovou situaci připraven. O to více, že si již dovolil umisťovat do mých textů reklamu.
Mě však napadla jiná myšlenka, kterou jsem naznačil v úvodu tohoto článku. Již několik dní si docela živě představuji, jak vypadá výuka předmětu "Výpočetní technika" (nejen) na našich základních školách. Podle mě vypadá asi takto:
Tak se děti posaďte, zapněte si počítače. Kdo to ještě neumí, poradí mu soused. Přihlašte se do sítě a zkusmo si mezi sebou pošlete mejli.... Vyberte si je ze schránek, přečtěte si je a přepošlete. Tak bych asi viděl první čtvrthodinku z vyučovací hodiny. Už v tuto chvíli chudák počítačová síť (nejen) ve škole. A pak to přijde. Milý žáci, zkuste si založit blog, udělejte si barevnou úvodní stránku (pokud možno s animací, to zabírá víc místa a neskutečně "zrychluje" počítač) a vkládejte do blogu obrázky.... Polovina těch dětí ví, že existuje pakapela (pokud se to dá kapelou vůbec nazvat) Tokjohotel. Už je Vám jasné, že jediný obrázek, který se jedinému žákovi podařilo zkopírovat (z jiného blogu od žáků v jiné škole, jak jinak), je během pěti minut v každém blogu a zamořuje okolí. Geometrická řada je jo holt sviňa. A rychlost sítě nám klesá a klesá, přesně v souladu s onou geometrickou řadou, až je je její rychlost rovna Vmax=0*. Síť selže... Nevadí děti, restartujeme školní síť a celé si to zopakujeme. A tak to jede hodinu za hodinou dál a dál.
Tím to však neskončí. Děti přijdou domů a nadšené z pár pos***ejch obrázků a z toho, že to funguje, začnou trápit i domácí stroje... Takže to jede zase nanovo... Rakovina je proti tomu mámin dětský čajíček a (nejen) Blog.cz trpí a trpí. Taky si povšimněte, že 90% všech těch blogů (je to u všech provozovatelů této služby stejné, jistě jste už postřehli) si je obsahem i formou podobných jako vejce vejci... Není se čemu divit. Vše je okopírované, opsané, pokud už někdo něco napíše, tak je to jeden veliký odkaz a vlastní tvorba nikde, respektive tiše prdí kdesi v hnoji.
Leč závěr... Sáhněme si všichni do svědomí. Většina z nás taky kopíruje, dává do textu odkazy a také máme rádi obrázky.. Tak jak můžeme chtít po dětech, aby byly jiné? Možná je toto, co píšu, spíše konstatování diagnózy nad nemocným pacientem se jménem Internet, ale jak je to ve skutečnosti, to asi ukáže čas. Já to osobně vidím dost špatně, ba až bledě. Nedávno mi táta říkal, že internet je zkáza lidstva. Nechápavě jsem na něj zíral. Po napsání rohoto článku, mu musím dát v některých věcech za pravdu.
Váš Praclovek
*Ano vím, že geometrická řada končí na nule až v nekonečnu, ale jak je možné pozorovat, co se počítačových sítí týká, tak to asi neplatí...

Tak to už je síla

28. listopadu 2007 v 18:07 | Praclovek

Přidat novou oblíbenou stránku

CHYBA: Chyba databáze - nepovedlo se uložit novou rubriku.

Titulek: POMOZTE DĚTEM

URL: www.pomoztedetem.cz/ ....atd. ani mě to nepustí sem to dát celé

Tak toto mi dělá blog.cz, zatímco se snažím pomoci dětem. Odkaz je v pořádku, vyzkoušeno. Akorát nevím odkdy se na požadavek "přidat novou stránku" odpovídá stylem "nepovedlo se uložit rubriku", o to jsem opravdu nežádal.. Není jediný den, kdybych neměl ze strany Blog.cz nějaký problém. Tak jako jsem se rozloučil s ATLASEM (odkaz "proč?" nevkládám z tech. důvodů), tak pomalu a jistě chystám přesun jinam. To už není ze strany Blogu.cz služba lidem, ale organizovaný pochod smrti...
TAKTO JE TO OD RÁNA, co se to tam snažím vložit.
Praclovek
P.S.:O zadržování článků před jejich zveřejněním a ztrátách dat už raději nemluvím. Musím končit... Zase by mi to mohlo napsat, že jsem překročil dobu nečinnosti, zatímco toto poctivě píšu.

Opět se Vám omlouvám

26. listopadu 2007 v 14:19 | Praclovek

Pokud máte někdo potíže se zobrazováním mých stránek, tak chyba je opět na straně serveru Blog.cz, nikoliv u Vás na PC nebo u mě v Hallovi. Situaci se budu snažit v rámci možností řešit. V tuto chvíli ale nevím, co můžu urychleně pro Vás udělat. Děkuji za pochopení.

Omlouvám se, Váš Praclovek.

Proč ceny potravin stoupají a jaké iluze bude muset zákazník ještě platit?

9. listopadu 2007 v 16:31
Proč ceny potravin stoupají a jaké iluze bude muset zákazník ještě platit?


V posledních týdnech je veřejnost nepříjemně překvapena skutečností, jak rychle letí nahoru ceny některých potravin - zejména pečiva, mléka a masa. Proč?

Ať žije slušné chování

8. listopadu 2007 v 20:05
Nedávno mě naštval tento mail, a ani se nedivím, že nespadl do SPAMu, když tuto wohnout akci pořádá Tv zn@va:

Křišťálová noc - výročí

27. října 2007 v 12:48 | Praclovek

10. listopadu večer se chystá v Praze vzpomínková akce u příležitosti výročí tzv "Křišťálové noci"*. Vzorně ustrojení a slušní hoši se chystají projít několika ulicemi Prahy. O akci si každý můžete myslet, co chcete. Některé instituce se snaží této akci zabránit. Proč? Protože si myslí, že "může dojít"(!) k porušení zákona. Čeho se bojí? V případě, že by k nějakému porušení zákona v průběhu akce došlo, máme přece ruku zákona, tzn. policii, aby případným "výtržníkům" v jejich nezákonném počínání zabránila**. Nejlepší na tom je, že žádost o povolení této akce (u nás se o povolení shromáždění žádá(!!!), ať žije listina základních práv a svobod) ležela téměř rok na magistrátě. Až teď někomu z úředníků došlo u jaké příležitosti se akce chystá. Když už sedim někde na úřadě a někdo za mnou přijde se slovy "pane, chystám pochod", tak se aspoň na netu podívám, co to má být za den, že bude jakási akce a jaký, že má význam. Takže teď se to ouřadové snaží zakázat na poslední chvíli...
Nejsmutnější na tom je, že až příště třeba právě VY budete chtít uspořádat nějakou akci, tak si uvědomte, že jste závislí na zlo(libo)vůli úřadu, co Vám milostivě (ne)dovolí.
Další smutnou záležitostí je, že se díky této akci rozvířila neskutečná kampaň, na které se přiživí kdekdo. Původní scénář měl být ten, že ulicemi JOSEFOVA*** v Praze (nikoliv židočtvrtí, jak je mi předkládáno v TV@spol) projde pár ostrých hochů a zpovzdálí na ně bude pokřikovat pár zfetovanejch šmejdů, kteří si říkají anarchisti. Nyní se z toho každý zúčastněný i nezúčastněný(!) snaží vytřískat, co to dá. Začíná to posledním ouřadou a pokračuje to přes všechna ta občanská sdružení, židoobce, zmrdosdružení, zastupitele města a končí to až vkanclu u p. Presidenta.
Celá tato akce je opět jen jednou velkou bublinou, která tak jak se nafoukla, zase splaskne. Já zastávám ten názor, aby se pochod uskutečnil. Nikdo nemá právo zabránit mi, abych prošel kusem Prahy, pokud přitom neporuším platné zákony. Ano, já se hlásím k národnímu socialismu, prosím, berte to jako fakt.. O těch chlapcích, co hodlají pochodovat ulicemi, si ovšem myslím svoje****. Nicméně každý má právo na to, aby vyjádřil svůj názor. Tedy každý Člověk, nikoliv příživnickej šmejd. K tomu, co jsem zde napsal se plně hlásím. Nejsem rasista, ale aby mi kdejaká k...a diktovala kdy a kam mám jít, považuji v čase relativního míru za omezování mých základních práv.
Váš Praclovek.
*Tzv. "Krystal nacht" byla vyústěním dlouhotrvajicí protižidovské kampaně v Německu v roce 1938. Poslední kapkou k tomu, co se stalo, bylo údajné zabití německého občana židem. Došlo k masovým útokům na židomajetek. (Měl tu být odkaz, ale kupodivu ani jeden nechodí, dodám...)
**V Německu po založení NSDAP pořádali členové této strany pochody, aby na sebe upozornili, přilákali do svých řad další členy a právě při střetech se svýmy odpůrci a tehdejší "policií" si tím dokazovali svoji oddanost, jednotu a sílu.
***Josefov skutečně býval zhruba do poloviny 19. století židovskou čtvrtí, ostatně proto jsou tam dodnes k vidění různé historické artefakty v podobě dvou synagog a židohřbitova. Žid se ale odstěhoval a zmizel (asi ho i v polovině 19. století někdo neměl rád) a Praha se i v těchto místech notně přestavěla. V jedné z těch synagog je jakoby muzeum, jehož součástí je několik svícnů a její zdi jsou zevnitř popsány jmény osob, které umřely za druhé světové války kdesi v Polsku. Leč nevím, proč si nějaké občanské sdružení, které se zove "Pražská obec židovská", dělá pomalu nárok na to, že jí tato čtvrť patří. Kdokoliv může těmito několika pražskými ulicemi projít a to KDYKOLIV, pokud neporuší platné zákony této země.
****Jsou to fašisti a od toho dávám ruce pryč.

To Serges

17. října 2007 v 15:46 | Praclovek
Článek byl stažen.

Jako doma...

17. října 2007 v 10:13 | Praclovek
Vždycky jsem tvrdil, že nedostatek času omezuje. Kdysi dávno jsem byl na svém pracovišti potrestán za to, že za blokem (neplést s blogem, jde o odborný výraz) byla nefunkční televize, o které jsem ani nevěděl. Doteď jsem nepochopil proč. V dnešní době si do práce kdekdo nosí notebooky a všelijaká ta fidlátka. Ostatně i můj mobil už dneska zvládne net a dokonce přitom to volátko ještě stíhá volat. Jenomže i když mám tyto věci k dispozici, nikdy mě to neodvedlo od práce, natož abych vymýšlel nějaké kraviny. Rovněž jsem za těch 13 let ve službě, nevyrobil zmetek. Jednou k tomu sice moc nechybělo, ale ustáli jsme to. Také jsem byl trestán za to, že máme na nádraží suché veksle. Stálo mě to zbytečně 400,- Kč. Taky jsem nepochopil proč, protože v dané době jsem byl na dovolené a pak jsem marodil. Leč i toto se stalo. Ale teď už vím proč. Protože někdo v době mé nepřítomnosti vyrobil zmetek. Někdo se v****l na svoje povinnosti a já za to nesl odpovědnost. Když jsem před těmi 13 lety poprvé vlezl do podniku, byl jsem jistým zkušeným kolegou, který to měl za "pár" do důchodu poslán zkontrolovat veksle a to tak, že pěkně s olejničkou. Dobře věděl, proč to dělá.
Ano vím. Polovina z Vás tomuto textu nerozumí a ta druhá se mu směje. První polovině nic nevyčítám, je to odborná záležitost. Té druhé ovšem vzkazuji, že už mi silně dochází trpělivost. Když už tam jednou dřepíte na pr***i a nic neděláte, tak místo klapání zobákem a surfování po netu aspoň vylezte ven a udělejte to, za co jste placeni. Já dělal leťáka dost dlouho na to, abych poznal, že na to kašlete. A Praclovek se dá jenom velice těžko oblafnout.
Jděte do sebe, chlapi, já tu nemůžu trávit dovolenou na netu a už vůbec ji nemůžu strávit s pocitem "co se to tam zase děje", když tam nejsem. A modlit se za to, abych až tam zase přijdu, že se po dobu mé nepřítomnosti něco nep*****o, se nehodlám.
P.S. stačí takto, Venco?
Váš Praclovek
 
 

Reklama