Rockové škatule na rádiu BEAT - Putování po USA s Jardou - PLAYLISTY a info
Praclovekovo ICQ - 384 167 865, mail - praclovek@email.cz Přeji hezký a dobrý den!

Expedice AVAROM 2008 - II

Zátiší

8. června 2008 v 10:54 | Praclovek
Tak vkládám jedno pěkné zátiší. Jde o foto z expedice AVAROM 2008 - II. Na průběh cesty jsem si rozhodně nemohl stěžovat. Dle fotografie o nás bylo postaráno doslova vzorně. Jen si povšimněte odložených brýlí, jsou moje. Klidně to přiznám, už na blízko fakt nerozeznám ani slepici od králíka. To mi pak dělá jisté problémy při rozeznávání přinesených nápojů či jídel a musím je tedy testovat pomocí čichu a chuti. :-) To už mi rozhodně problém nedělá.

Vracím se tam!

23. května 2008 v 12:20 | Praclovek
Nedalo mi to a vracím se zpět. Čistě na vlastní pěst. Jedou se mnou pouze další dva lidé. Spolupracovnice PhDr. Frýdková a Ing. Klára Mařílková. Původnímu týmu jsem vše oznámil a jen nesouhlasně po telefonu mručeli. Co je jim to platné. Pokud si někdo (po minulých zkušenostech) dělá z regulérní vědecké činnosti dovolenou, ať raději nejezdí. Naštěstí jsem v PhDr. Frýdkové a ing. Mařílkové našel odhodlané spolupracovnice, které na tuto rychlou nabídku odjet zpět do Karpat okamžitě (!) kladně reagovaly, a tak se výprava uskuteční. Navíc obě zmiňované osoby projevily již na minulých výpravách skutečné zaujetí pro věc, až mě to v jejich případě skutečně překvapilo.
Tentokrát neplánuji žádné objednávání džípů, "výlety letadlem", návštěvu nějaké cikánské kolonie (na to už opravdu nemám žaludek), ani mrhání časem na pochybných schůzích, které měly řešit "co dál s výzkumem", ale ve svém důsledku stejně nic nevyřešily. Naopak. Jak já říkám, jede se pouze "s batohem, geologickým kladívkem a dobrou náladou + pláštěnku a dobré boty s sebou". To musí stačit.
Ubytování v základním táboře je sice zajištěno, ale předpokládám, že několik nocí strávíme ve stanech. Počasí by mělo, dle družice METEOSAT, naší výpravě přát.
Co se výbavy a příprav týká, uvědomil jsem si, že méně někdy opravdu znamená více. To je asi základní motto naší výpravy. Zkrátka zachovat si přirozenost a na nic si nehrát. Minulý model, se díky porušení tohoto podle mne zásadního pravidla, příliš neosvědčil.
Odjezd je naplánován opět z Wilsonova nádraží v Praze a to na pravé poledne. Který je to spoj, si snad každý domyslí (no tak dobře, napovím, je to vlak EC 147 "OLŠE").
A ještě jedna změna. Tentokrát jakékoliv novinky a zprávy z naší výpravy půjdou rovnou sem na blog ve formě krátkých a stručných zpráv. Toto hodlám bezpodmínečně dodržet.
Tak se tu opatrujte.

Váš (všehoschopný) Praclovek

 
 

Reklama