Rockové škatule na rádiu BEAT - Putování po USA s Jardou - PLAYLISTY a info
Praclovekovo ICQ - 384 167 865, mail - praclovek@email.cz Přeji hezký a dobrý den!

PraDeník

Žádné nové zprávy - dobré zprávy

20. dubna 2010 v 10:45 | Praclovek

Vážení přátelé, nové články zde nepřibývají v takové míře jako dříve. Není se čemu divit. Po dvou letech blogování už mi momentálně "došel benzín". Navíc si uvědomte, že mám děti, zahrádku, domeček a s tím je jaksi starost... Žijeme si s rodinou spokojeně a nehodlám toto měnit. Jaksi čas na pisálkovství už nezbývá.


A než tu psát nesmysly, tak to radši nepiš.

Ale jedeme dál!

Opět hrubka - snad omylem v y/i

7. února 2010 v 12:09 | Praclovek
Tak se podivejte, co jsem dokázal napsat... Není se čím chlubit. Pokud v tomhle článku zajedete na popis obrázku maskované kočky Ivany, podívejte se na tu hrubku, ale nejni to vlastně jedno?

Původně jsem to chtěl opravit, ale z principu to tentokrát nechám. Ať si všichni jazykovědci (učitelé a všichni další kompetentní) uvědomí, že pokud tuto chybu může udělat relativně inteligentní chlap od rodiny, kam při současném stavu výchovy a vyučování (?) dospěje dorůstající generace, která se omezuje na soustavu nesmyslných znaků typu "lovujúúútje" + několik "úsměvníků"? Je to na zamyšlení? Komenský snad aby zase zarotoval v hrobě.
A o mně si myslete, co chcete. Že třeba neumím česky a že jsem opravdu praclovek odkudsi z jeskyně.


Váš Praclovek

Cenzurováno

27. ledna 2010 v 19:51 | Praclovek/Venca
bwuklsrhjvaeorvjerpovjaerjveůrover
ervgoůaerjkvqeroůvjůaeorjvúp
raergljqergopjqerpogjqeropgjpjoopaerg
qergqjkerpjqerpogjqerpgjqerpogjperjpqrgjqer
erpgjkqerlvjqerpgjqeroůjqerpogjqeprogj
qepgjqerpjqelgerpgjqerpiogjerop

qergoqjergjqerpogjqeropgjs

Takhle to bude
ervgnwefnmwlfwekfjfnlewfnwelnilewf
eriofierfjrigf
qěšuihdfidrierěšřhrč

zujzj
Tohle bude super článek. Doufám, že jste si početli.

Věříte ve svobodu slova?


Pozn.: článek byl politicky nekorektní a neodpovídal požadavkům doby. Proto některé jeho části nejsou k dispozici a jsou začerněny.

Váš Praclovek

Eliška a ovladač

24. ledna 2010 v 14:11 | Praclovek

více zde

Mám to pevně v rukou!

14. ledna 2010 v 18:25 | Praclovek

Klára - čtyři roky

2. ledna 2010 v 21:34 | Praclovek

Praclovek Vám vzkazuje

23. prosince 2009 v 18:22 | Praclovek

Tak si užijte Vánoce, hlavně nezlobte a chovejte se slušně!


Váš Praclovek

P.S.: Tak takhle se u nás zdobí stromeček, dole vpravo stojí asistent výzdoby Klára.

Ovečka

28. listopadu 2009 v 19:38 | Praclovek
Vzhledem k tomu, že naše dcerka dostala první divadelní roli a bude vystupovat v živém betlému v roli OVCE (no tak, nechte toho, někdo i ovci dělat musí, začátky jsou krutý, roli Krista má domluvenou na později), vznikl problém, jak vyrobit rekvizitu. Totiž masku ovce.
A tak jsme se s manželkou pohádali, jestli máme ovci uši namalovat zevnitř růžový, nebo černý (to není vtip!)...
Naštěstí vše rozhodl tento snímek, který za nás vše vyřešil.

Jak používat koupelnu (pro muže)

18. listopadu 2009 v 22:17 | Praclovek
Na našem nezávisle spřáteleném blogu Bernardi se můžete pravidelně dočíst, co si počít s domem nebo zahradou nebo jak zrekonstruovat dům. To je velice hezké, ale nikdo už vám neukáže, jak takovou například zrekonstruovanou koupelnu používat. Tady je (nejen obrázkový) návod.
Tak za prvé. Přichystáme si dostatečné množství hygienických pomůcek a napustíme si vodu (bez toho koupání nebude!).Reichstag se chystá zasedat

13. listopadu 2009 v 18:35 | Praclovek
Do kolečka uprostřed si samozřejmě dosaďte znak dle potřeby... I toto je v 21. století možné. Nebudu prozrazovat, kde jsem to vyfotil...

Tak kterápak mašinka tam bude?

8. listopadu 2009 v 18:10 | Praclovek

Už jste někdy jeli vlakem?
Patrně ano. Napovím. To je takovej ten štrůdl ze zelenejch plechovejch nesmyslů, kterej jezdí po kolejích (to jsou takový ty divně tvarovaný nekonečný traverzy na zemi, spojený zespoda trámem nebo kusem betonu a je to zasypaný štěrkem).
No a vepředu toho štrůdlu bývá co? Správně, Halík. Lokomotiva.
Pokud vás tedy zajímá, která že to mašinka na vašem vláčku pojede, stačí kliknout sem na tyhle stránky a hned se dozvíte, co že to za stroj pojede např. zítra ráno na vašem vlaku. Samozřejmě, tyhle stránky v odkaze se týkají jen určitého druhu mašin, ale i tak poskytují dostatečné informace (zejména železničním fandům a "fotičům"), aby se vědělo, kdeže se nám to která mašinka bude dneska (a nejen dneska) po naší zemi potulovat.
Samozřejmě, že profesionální rozpisy z DKV (depo kolejových vozidel) jsou "o něco dokonalejší", ale i tak - informaci ber nebo neber. V tabuce TS (turnusová služba) je na horní liště číslo vlaku (kam a kdy jede naleznete v jízdním neřádu). V levém sloupci je datum a tam kde se to v tabulce spojuje, je číslo vaší mašinky. Ještě nezbývá než dohledat si o ní na googlu podrobnosti a už víte na čem jste.
Váš Praclovek

P.S.: těchto stránek s oběhy lokomotiv existuje více, ale tohle jako ukázka stačí. :-)

Hotovo - je po rekonstrukci

14. října 2009 v 11:49 | Praclovek
Ano, vážení přátelé, máme to takřka hotovo a již byl kopletně zahájen provoz. A upozorňuji, že nejde o nějakou zkušební jízdu, ale o provoz "v plný palbě". Děti už se koupou vzorně na 40°C, záchod je taky plně funkční a až na několik nedodělků (přijdou dodělat zítra), je to tu plně funkční.
Takže si to zrekapitulujeme:
-Je tu komplet nová kanalizace (včetně připojení na obecní, provoz zahájen)
-Komplet nové veškeré rozvody vody v domě (počínaje novým rozvodem vody ze studně, pokračuje to přes vodárnu až po poslední kohoutek v kuchyni)
-Nový rozvod elektřiny (ta stará byla fuckt jenom v hlíně, takže do mědi, včetně pojistek, revize atd.)
-Sanace zdí, vlhkost je sviňa (dům je r.v. 1927, takže novostavba to nejni)
-Nová vana, umyvadlo, závěsnej "hajzlík", galerka... zkrátka komplet sociální zařízení
-Samozřejmostí je nová dlažba a obklady, v koupelně a na záchodě až do výše stěny (2,80m)
-Dále to pokračuje přes "detaily" typu vypínače, osvětlení, kohoutky, baterie, zapojení pračky, vyhřívací žebřík atd...
-Dále: zateplovala se podlaha (stavebník by vysvětlil, spočívá to v tom, že se vykope celá podlaha a naplácá se tam X vrstev všehomožnýho)
-Strop - snížení stropu bylo jen o cca 20 cm, ale co je důležité - tepelná izolace, sádrokarton (opět by vysvětlil stavař, to já nejsem)
-Vymalovalo se, aby to tu nevypadalo jak u cikánů
-Takový "blbosti" jako vyvézt žumpu raději nepočítám atd...
Takhle, kdybych to všechno vyjmenovával, tak tu sedim u compu do rána...
Jak si to tak po sobě čtu, tak koukám, že jsem toho udělal docela dost.
Každopádně mám hotovo (prozatím) a teď půjdu vydělávat, abych mohl pokračovat po zimě.
A kolik to stálo? Pokud se toto rozhodnete realizovat, tak si připravte 250 000,-Kč, obrňte se trpělivostí, zapomeňte na to, že se vyspíte, zavolejte do práce, ať se taky obrní trpělivostí, a pak začněte dělat...

Váš Praclovek

Zvláštní poděkování patří: Malíkovi, Mámě, kolegům z práce ( Ivan, Mirek, Milan, Jarda a vlastně celému obludáriu) a pokud jsem na někoho zapomněl, tak ať se ozve. :-)

Kuchyň - nová dlažba

10. října 2009 v 13:28 | Praclovek
Takže došlo i na dlažbu v kuchyni. Jenom čekám až si mrška dlažbička hezky zaschne a "sedne na lepidle" (cca dva dny nutno čekat!!!), přijde vyspárovat a je v podstatě hotovo. I když... ještě zbývá dost nedodělků, ale ty už takzvaně "nemají vliv na funkci", tudíž dům už je opět normálně obyvatelný.

Celá galerie z rekonstrukce je ZDE

Nová vana

4. října 2009 v 17:12 | Praclovek


Tak ještě pár dní a Praclovek se zcivilizuje do úrovně 21. století a konečně se vykoupe. Tedy vykoupe se v nové vaně, která jednadvacátému století odpovídá. Starou vanu jste mohli vidět zde, takže uznejte, je to pokrok. Původně jsem chtěl nechat koupelnu obložit kamením s obrázky, aby to stále vypadalo jako ve stylové jeskyni, odkud Praclovek pochází, ale nakonec zvítězil vývoj směrem kupředu a došlo na kachle a dojde i na dlažbu (je připravená a už mi říká pane).


Váš Praclovek

Foto z rekonstrukce

30. září 2009 v 13:05 | Praclovek

Několik fotografií z rekonstrukce našeho domu naleznete TADY v galerii.

Akorát mi to tu začíná (u nás doma) připadat jako někde v Chánově, nicméně výsledek se začíná rýsovat. Takže ještě pár dní a bude to dokončeno.

Váš Praclovek

Soukromé sdělení

25. září 2009 v 0:06 | Praclovek

Už mi ta rekonstrukce leze na mozek.
Chybí mi tu moje (naše) děti, které tu nejsou... Jak mi ty křiklouni lezou na nervy, tak mi tu najednou chybí... Kurňa. Bych do toho nejradši kopnul (jak zvrácené, člověk to děcko občas odhání pryč se slovy "nevotravuj", ale najednou mi chybí...) Asi jsem vůl.

Stylové sociální zařízení

5. září 2009 v 10:39 | Praclovek
Tak rekonstrukce koupelny a záchodu úspěšně započala a pokračuje bez větších problémů. Nevím, jestli jsem tu už o tom psal, ale je v tom i komplet rekonstrukce rozvodu vody po celém domě, kanalizační přípojka a potažmo i nová elektrika.

Jak jsem topil "bursíkovkama"

21. srpna 2009 v 16:02 | Praclovek
To bylo tak.
Byl jednou jeden dům a v domě se co, Halík? V domě se topí, soudruhu. Správně, Halík. A když se topí je k tomu potřeba co? Dřevo, soudruhu. No výborně, Halík!
Tolik na úvod.
Ještě do letošního července jsem počítal s tím, že si vodu na mytí musíme ohřívat v kotli. Nevadí. Je to sice nepraktické, ale budiž. Už jsem to měl spočítané tak, že mi dřevo vyjde přesně tak akorát. Motorovka je k dispozici a starého dřeva a různých nepoužitelných skříňek a polic a "shnilotin" bylo dost. Rekonstrukce koupelny domluvena, tak co řešit. Jenže to bychom nesměli žít v Čechách. Dotyčná firma mi tu rekonstrukci ze dne na den odřekla... Bez důvodu, bez varování. Pomyslel jsem si něco o prdeli a se slovy "prd se děje, na vaše místo čeká dalších deset jiných firem"*, jsem nad tím mávnul rukou. Ale při pohledu do dřevníku jsem musel začít řešit, čím topit... Přece nejsem cikán, abych topil parketama a zase v takovym pravěku Praclovek nežije, aby topil kostma od mamuta, navíc kde bych je sehnal...

Tak dneska máme výročí

14. srpna 2009 v 9:52 | Praclovek

Vážení přátelé, dneska máme s paní L. velké výročí. Úspěšně jsme završili první pětiletku našeho oficiálního společného spolužití. Sám se kolikrát divím, proč paní L. se mnou zůstává, ale je pravdou, že se stala mojí pravou rukou. Už bych bez ní nemohl být.
A hlavně jako vždy trochu bilancování: děkuji Mamince, Tátovi.... a bla, bla, bla.
Váš Praclovek

Letos expedice AVAROM nebude

8. července 2009 v 12:20 | Praclovek

Kdo jste to sledovali, musím Vás, milí přátelé, zklamat. Letos se bohužel žádná expedice AVAROM neuskuteční a nač chodit kolem horké kaše, i nad ročníkem 2010 visí více než veliký otazník. Důvodů je několik.
Vzhledem k tomu, že se mi (nám) narodilo další děťátko, musím se starat o trochu jiné věci, než brouzdat někde po horách. To je pochopitelné. ;-) Navíc, co jsme si koupili náš domek, pokračuji v jeho rekonstrukci (dá-li se to tak nazvat). Teď je na pořadu dne nová koupelna a na kanalizaci se pracuje. Bohužel jsou i procesy, které neurychlím, a ani urychlit nemůžu. Viz. například nejde říct "malto ztuhni". To fakt nelze. Jen tiše závidím (nepsal jsem tu někde něco o závidění?) mému kamarádovi a dlouholetému kolegovi (nebojte se, já toho Vitalije Vjačeslávoviče nebudu jmenovat), který si koupil "poznávací zájezd" a odjel na Ukrajinu.

Ať si to užije. Jen jsem ho varoval, aby z deseti dní na Ukrajině nebylo deset let na Sibiři. :-)
Takže zkrátka a jistě, letos se nic nekoná a zůstávám(e) doma. Jo holt to už je život.
Ne nadarmo ten Katapult zpívá "Někdy příště".

Váš Praclovek
 
 

Reklama