Rockové škatule na rádiu BEAT - Putování po USA s Jardou - PLAYLISTY a info
Praclovekovo ICQ - 384 167 865, mail - praclovek@email.cz Přeji hezký a dobrý den!

Převzaté a různé

Trocha nostalgie - Ikarus

8. dubna 2009 v 12:49 | Praclovek
Taky pamatujete tyto "úžasné" stroje?
Tak si zavzmomínejte se mnou.

Ikarus - to je bus!

-Praclovek-

Zeitgeist

25. března 2009 v 13:40 | Praclovek/Karel
Tento film doporučuji:

Zeitgeist


Odkaz mi tu "přistál" náhodně v diskusi. Jen upozorňuji, že je to docela síla a hlavně je to dost dlouhý. Trvá to přes dvě hodiny, ale stojí to za to.

Praclovek

Požár Průmyslového paláce od vařiče?

16. února 2009 v 13:43 | Odkázal Venca

PRAHA: Požár Průmyslového paláce od vařiče?

16. února 2009


Dopis paní Evě Miklíkové, mluvčí PČR
Podle policie vznikl požár Průmyslového paláce od zapnutého vařiče.

Tak si to stručně shrňme: Všechny rozvody kromě ledniček byly vypnuté. Připusťme, že vařič mohl být zapnut do ledničkového rozvodu (zásuvka jako zásuvka a lidi jsou paka).
Tak on na něj někdo z nedbalosti položí hořlavé předměty (ano, vařič - i nezapnutý - je nejvhodnější místo k ukládání hořlavých předmětů! Ani se nedivím, že policie nechce tyto hořlavé předměty definovat… A vůbec jakýchkoliv předmětů kromě konvice na kafe. Ten někdo vařič zapne a jde pryč (takoví blbci snad lidé z těch stánků přece jen nejsou). Tento vařič se zřejmě rozpálí až za delší dobu, nikoliv za minutu, jak má ve zvyku, protože ty hořlavé předměty se nepálily a nevydávaly smrad a kouř, který by čidla chytila, od toho chytí skříň, ve které jsou uloženy spraye, posléze, za delší dobu, dojde k výbuchu půllitrové nádobky spraye, která musela být nějakou dobu v ohni, aby se tlakem roztrhla (a čidla a kamery byly zřejmě na svačině, protože furt nic), tohoto půl litru butanu, který by na volném prostranství udělal oheň tak o průměru 5 metrů (ale nádobky byly ve skříni, takže ani tohle moc ne) rozšíří oheň v dosti nehořlavém prostředí (přepážky musí mít protipožární úpravu) během minuty na plochu cca 100x50 metrů... Těch sprayů bylo údajně 12, ale neprásknou v ohni současně.
Kamery (podle lidí, kteří záznamy viděli) zachytily až výbuch a následný požár. Před tím nic!!! Kromě toho svědkové uvádějí: nastal na jedné straně výbuch, na druhé se objevil oheň a velmi rychle se to spojilo (což zřejmě plně potvrzuje vařičovou teorii…). Jsem zvědav na další výsledky, protože ten vařič nebo zkrat žádný odborník nemůže myslet vážně. Kromě toho: "vedle byla výloha, která praskla a náhlý přívod vzduchu…". Ten sál měl rozměry cca 90x51 m, výšku neznám, ale byla tak - odhadem - minimálně 15 m, to je objem cca 70 000 m3. To opravdu nepotřebuje prasklou výlohu na přiživení vzduchem. Jak by řekl kadet Biegler ve Švejkovi: Poslušně hlásím pane hejtmane, to neštymuje (Ich melde gehorsam, Herr Haupmann, es stimmt nicht!).
Snad by bylo poctivější říct: po takovém ohni toho moc nenajdete, takže nevíme, jak vzniknul, proč se v tomto málo hořlavém prostředí tak rychle rozšířil, každé teorii (tedy každé teorii náhodného vzniku, abych byl přesný) odporují různá fakta.
To, co zatím z vyšetřovatelů vypadlo nemůže "sežrat" ani prosťáček, natož odborník. Jak říkal jeden stařeček: houpat jak houpat, ale mlátit o zem je moc..
Nicméně to vyšetřovatelům za zlé nemám, něco napsat musí a nakonec, nežijí ve vzduchoprázdnu, taky mají šéfy, rodiny, děti…
P.S.- Nikde jsem se nedoslechl, že by byl učiněn "vyšetřovací pokus", zda je to vůbec možné. Jsem ochoten provést jakékoliv rekonstrukce, výbuchy sprayů za různých podmínek atd., ale to umějí kolegové z Kriminalistického ústavu taky. Pokud se na ně tedy někdo obrátí.
S pozdravem...
Chemik a pyrotechnik...-Převzato z Neviditelného Psa-

O budoucím osudu sluneční soustavy

13. února 2009 v 12:46 | Praclovek

Jaký bude osud naší Sluneční soustavy?

Taky pravda...

7. ledna 2009 v 20:51 | Zaslal Martin Hessler
Když se ti nedaří v manželství, vem si video ze svatby a pusť si ho
pozpátku.
Tvoje žena si potřese rukou s tvými rodiči, políbí tě na rozloučenou, stáhne ti
z prstu snubní prsten, naskočí do auta a za potlesku tvých nejlepších
přátel odjíždí do prdele :)

Martin Hessler
Názory, články, komentáře:
http://www.martinhessler.blog.cz


Radar schválen v senátu

29. listopadu 2008 v 14:07 | Praclovek
Senát Parlamentu České republiky dnes ratifikoval smlouvy o umístění vojenské základny USA na území České republiky. Postavil se tak zcela otevřeně proti vůli většiny obyvatel, která dlouhodobě tento nebezpečný plán odmítá. Z pohledu porevolučního vývoje České republiky se jedná o zásadní zlom v demokratickém vývoji naší země, neboť poprvé se v tak zásadní otázce obrátila komora parlamentu zcela otevřeně proti vůli většiny občanů této země.

"Propad vládní koalice v uplynulých volbách jasně ukázal, že občané této země nesouhlasí s politikou této vlády a radar měl na tomto vládním debaklu zásadní význam. O to vážnější je skutečnost, že vláda tuto vůli voličů i nadále ignoruje a vhání Českou republiku do středu globálního konfliktu, " uvedl Jan Tamáš, mluvčí hnutí Nenásilí. "Z pohledu dějin demokracie v naší zemi považuji dnešní den za černý čtvrtek."
Hnutí Nenásilí spolu s Ligou starostů proti radaru již teď připravuje další akce, především pak protiradarovou celoevropskou kampaň, která bude poukazovat na rozpor uvnitř České republiky, kdy vláda a ode dneška i horní komora parlamentu zastávají názor, který zcela odporuje vůli většiny občanů. Jednou z prvních akcí v rámci této kampaně bude návštěva čtyřiceti členů Ligy starostů proti radaru v Evropském parlamentu v Bruselu 24.února 2009.
Další akce hnutí Nenásilí proběhne již toto pondělí v 8 hodin ráno před úřadem vlády.


Dodatek Pracloveka: Měl jsem teď několik dní k dispozici pouze rádio. Až teď jsem se dozvěděl o tom, že radar "prošel"... Opět říkám, jak je možné, že mě nikdo (např. na Radiožurnálu!!!) neinformoval o tom, že SENÁT něco takového schválil... A to jsem to rádio měl zapnuté celé dny v kuse od rána do večera...

Váš Praclovek

Litvínov 18.10.2008

28. října 2008 v 9:58 | Praclovek

Toto si přečtěte, abyste si udělali obrázek o tom , jak to vypadá v současné době v Litvínově.
Pokud si článek přečtete, nesmíte se divit, že tam někdo bere spravedlnost do vlastních rukou...

Události v Janově 18.10.2008

Váš Praclovek

Smlouvy alá Pavel Bém

25. října 2008 v 9:20 | Z respektu, zaslal Jirka Wagner
RESPEKT 43/2008
Smlouvy Pavla Béma
19.10.2008 10:35 - Česko - Tomáš Sachr, Jaroslav Spurný

Dobyvateli Mount Everestu se komplikuje cesta na politický vrchol


Druhý muž ODS, snad příští premiér Pavel Bém má to nejlepší ještě před sebou. Možná se mu ale dosud přímočará cesta může zkomplikovat. Jeho jméno začíná policie i tajná služba skloňovat v souvislosti s řadou smluv, nad kterými visí podezření z korupce. Samozřejmě, na místě je obezřetnost. Nestává se Bém objektem nějaké denunciační kampaně SVÝCH POLITICKÝCH KONKURENTŮ? Podrobnější pátrání ovšem ukazuje, že nejde zdaleka o nějaké dezinformace provázející boj uvnitř ODS. Pavel Bém jako primátor a předtím jako starosta Prahy 6 pokrývá vahou své funkce podezřelé obchody.

Co se dá všechno chlastat?

16. října 2008 v 8:59 | Zaslal Urbík

Tohle si přečtěte. Je to na tři díly a dal jsem to sem do galerie...

Váš Praclovek

Policejní dorost

14. října 2008 v 14:39 | Aknaloj/Praclovek

Kdyby u policie pracovali opravdu takovýto lidé, není už co vyšetřovat a všichni lumpové jsou dávno za katrem:P.S.: Věnováno panu Martinu Hesslerovi


Váš Praclovek

Počítač z roku 1954

10. října 2008 v 18:40 | Hessler/Venca
Původně jsem tom sem nechtěl dát, ale byl jsem přemluven.
Máte to mít.

Váš Praclovek

Počítač rok výroby 1954


Vesmírná technologie v našem každodenním životě

28. září 2008 v 14:47 | Praclovek
Když se řekne NASA, každý si hned představí astronauty v raketoplánu. Výrobky této vesmírné agentury však nenacházejí uplatnění pouze v kosmu. Ve skutečnosti je máme všude kolem nás. Je to pravda. Většina vynálezů (a neplatí to jen pro kosmické "vychytávky") končívají zpravidla dříve či později jako předměty každodenní potřeby. Navíc rádo se stává, že původní vynález je dokonce používán k úplně jiným účelům, než k jakým byl při svém zrodu určen. Já to nazývám prostě. je to jednoduše tzv. "vedlejší produkt".
Třeba v kuchyni v cereáliích, v koupelně na sprše a také na vlastní hlavě - na slunečních brýlích. Pojďme se podívat, kde všude na výrobky NASA například narazíte.
Přenosný bezdrátový vysavač
Vesmírné mise Apollo a Gemini změnily způsob, jakým uklízíme doma nepořádek kolem sebe. Při těchto misích byl totiž vyžadován nástroj, který by dokázal samostatně získávat vzorky z měsíčního povrchu. Součástky z tohoto nástroje byly později využity na výrobu prvního přenosného bezdrátového vysavače.
Koupelnová baterie
NASA je specialista v oblasti nátěrů na površích materiálů. Nátěry založené na technologii NASA se objevují dokonce i na sprchách, v místech, kde vytéká voda. Konce sprch se díky speciálnímu nátěru lesknou dlouhá léta, jsou odolné proti poškrábání při používání čisticích prostředků, nezreznou a nekazí se.
Sušení stravy zmrazením
NASA objevila technologii, která dovoluje vysušit jídlo pomocí mrazu. Jídla vysušená touto technologií váží pouze 20 procent své původní hmotnosti, ale přitom obsahují pořád stejné množství výživné hodnoty. Nejčastěji se pomocí této technologie vysušuje ovoce určené do cereálních lupínků.
Automatická inzulinová pumpa
Diabetici už si nemusí kvůli cukrovce upravovat denní program a každou chvíli koukat na hodinky, aby nepropásli svou dávku inzulinu. Firma Pacesetter Systems totiž ve spolupráci s NASA vyrobila automatickou inzulinovou pumpu, která dodává svému nositeli inzulin podle programu, který si každý cukrovkář nastaví podle sebe. S pumpou se přitom dá klidně i sportovat.
Poživatelná zubní pasta
Pro kosmonauty byla vytvořena speciální zubní pasta, která se nemusí vyplivovat. Stačí ji jen spolknout. Těžit z tohoto vynálezu však v budoucnosti nemusí jen kosmonauti, ale také děti, pacienti upoutaní na lůžko či vozík nebo třeba lidé s ochrnutým obličejem.
Sportovní obuv
Mnoho dnešních sportovních bot má podrážku z materiálu, který je schopný tlumit náraz po skoku a chránit tak chodidlo. A co víc. Podrážka boty má i při nešetrném zacházení dlouhou životnost. Stejný materiál používala NASA při výrobě vesmírných obleků určených k první cestě na Měsíc.
Infračervený teploměr
Společnost Diatek ve spolupráci s NASA vyrobila infračervený teploměr, který se strká do ucha. Teplotu dokáže změřit za méně než dvě vteřiny. A jak? Přístroj umí zachytit infračervenou energii, kterou vydává ušní bubínek, a teplotu určí podle množství této energie. Stejným způsobem se zjišťuje teplota vzdálených hvězd a planet.
Nepoškrábatelné sluneční brýle
Na základě technologií NASA vznikla i skla některých slunečních brýlí. Tyto skla dokážou pohltit 100 procent veškerého záření, které by mohlo poškodit oční tkáň. Jsou navíc nepoškrábatelná a dobře z nich stéká voda, takže se dají skvěle čistit.
Obohacená dětská strava
Spousta dnešní sušené mléčné kojenecké výživy obsahuje obohacující složky, které vznikají úpravou vodních řas. Tyto složky byly vyvinuty během výzkumu na počátku osmdesátých let, který sponzorovala NASA.
Článek vyšel např. tady v Blesku, autor: jho, INT
Pozn. editora: Článek jsem našel v Blesku náhodou a je to -světe div se- vedlejší produkt dnešního brouzdání po NETu. Každopádně jsem ho musel poupravit, protože Blesk si ještě nestačil za X své existence sehnat normálního editora. Asi nebyl doteď potřeba, nýbrž obrázkovou knížku (Blesk) patrně netřeba editovat :-)

Nápady Džamily S.

23. září 2008 v 10:28 | Jiří Wagner

Politika: Napady Džamily S.

Čert nám byl kauzu Morava-Tlustý dlužen! Média se hemží články o vířivce, fotografiích a odposlechnutých telefonátech, zatímco geniální nápady ministryně Stehlíkové zůstávají bez povšimnutí. Přitom Džamila Stehlíková jimi v poslední době přímo překypuje.
Paní ministryně v minulých měsících se svými průkopnickými myšlenkami víceméně pohořela. Nebude povinné vysílání televize a rádia v jazycích národnostních menšin, nebude zavedena povinná třetina žen ve vedení firem, legitimace těhotných do tramvají se rovněž setkaly s nepochopením a asi největší nezdar ji potkal u návrhu zakázat dospělým bacat nezbedné dětičky na zadeček.
Nicméně paní ministryně nelení, a proto přišla s nápadem na převrat v medicínsko-sociální oblasti. Chce vytvořit zákon o speciálních zdravotních službách, podle něhož by byla mj. umožněna příprava na fyziologickou přeměnu nezletilých transsexuálů. Úžasné! Epochální! Na střední školu by nastoupil rozjívený puberťák, odmaturovala by ale vyspělá studentka. Nebo naopak - do primy na gymnáziu by přijímali roztomilou dívenku, na vysokou by se už hlásil vousatý chlap. O tempora, o mores, chce se povzdychnout a nevěřícně zakroutit hlavou.
Další nápad paní ministryně se týká vymýcení gamblerství. Nejenže chce radikálně snížit počet hracích automatů ve veřejných místech, ale hráči by měli ukazovat občanky - pod hrozbou padesátitisícové pokuty servírce! Chudák holka, celý den lítá po lokále s půllitry a ještě přijde o několikaměsíční výplatu kvůli spratkovi, který využil její nepozornosti a na chvíli se postavil k automatu. Nedosti ale na tom, paní Stehlíková chce patologické hráče a lidi pobírající dávky v hmotné nouzi vybavit zvláštními průkazkami (tzv. registračními kartami), které by jim zakazovaly hrát na automatech. Kdo by takového člověka donutil nosit tu legitimaci u sebe a v hospodě se jí prokazovat, už paní ministryně neříká.
Takže nejjednodušší by bylo tato herní zařízení zakázat úplně. Přesně tohle navrhla 3. září v Radiožurnálu soudružka psycholožka Magdalena Prouzová: "Prevence je úplně nejlepší, když se k tomu člověk prostě nedostane, tak tomu prostě nepropadne. Příklad může být z toho komunistického období, kdy my sme prostě tady ty hry neměli, a tudíž lidi závislí nebyli."
V zájmu ochrany našich spoluobčanů o dvacet let zpátky, teda tomu se říká pokrok!
Ostatně pokud bychom chtěli ochraňovat lidi před sebou samými pořádně, můžeme paní ministryni navrhnout další opatření: Jseš moc tlustý? Číšník ti nedonese vepřo knedlo zelo. Ukaž portmonku - ha, máš v ní průkaz diabetika! Takže žádnou colu a kafe jedině bez cukru!
Nakonec by to dopadlo tak, že každému z nás by byl přidělen jeden policajt, který by nad námi celý den bděl, abychom nevběhli neopatrně do vozovky nebo na trávníku nešlápli na hrábě... A věčná otázka: kdo by chránil ty policajty?
K vytvoření zákona kvůli dalšímu svému geniálnímu nápadu si paní Stehlíková přizvala odborníka na slovo vzatého, vicepremiéra Čunka. Tentokrát chce zamezit vytváření ghet. Početné skupiny tzv. sociálně nepřizpůsobivých zamýšlí podle jejich vztahu k práci a majetku - jejími slovy podle toho, jak hluboko uvízli v sociální beznaději - rozdělit do několika tříd. Ta první, taková "prima klasa", by dostala příjemné bydlení a patřičné zaměstnání, aby pod vlivem ostatních příslušníků ghetta opět nepodlehla zahálce a nemravnému způsobu života. Další kategorie by byly odstupňovány horším ubytováním, přísnějším dozorem a snad i povinností pravidelně se hlásit na úřadě či na policejní stanici.
Poslední, naprosto a beznadějně nepřizpůsobivou skupinu našich spoluobčanů by paní ministryně (a pan ministr, abychom nezapomínali na místopředsedu vlády) zavřela do ubytovny ne nepodobné kriminálu. Ani hulákající dozorci by zřejmě nechyběli...
Systém dua Stehlíková-Čunek se dá bez nadsázky nazvat segregace podle hmotného zajištění a zapojení do pracovního procesu. Ale to už jsme tu zažili, ne? K jakým koncům to vedlo, víme všichni.
Nad převratnými myšlenkami paní ministryně člověk vážně nevychází z údivu. A takové státní úředníky my platíme ze svých nehorázných daní!
Jiří Wagner
Vyšlo na Neviditelném psu 23.09.2008 TADY, autorem je přímo pan Jirka Wagner a Praclovek s jeho slovy souhlasí a tudíž přidává svůj podpis.

Už jste viděli...

23. září 2008 v 9:56 | N.S.Dudo

...správně složené dřevo?

Ondřej Neff - Slušná vražda

17. září 2008 v 10:45 | Praclovek

PRÁVO: Slušná vražda

Bylo by to neupřímné a taky asi divné, kdybych tu měl předstírat, že jsem se minulý týden zabýval něčím jiným než soudním procesem týkajícím se vraždy mé dcery Ireny. Líčení bylo odročeno a k jeho průběhu mám jen málo co říci. Snad jen to, že plně důvěřuji soudci Bauerovi, který řídí jednání suverénně a zároveň lidsky a s porozuměním pro všechny zúčastněné strany, obžalovaným počínaje a přítomnými zástupci veřejnosti konče.
To ovšem neznamená, že tu není nic, co by mě neznepokojilo, ba nezarmoutilo.
V souvislosti s procesem čtu v novinách, že člověk obžalovaný z vraždy může dostat trest v rozpětí od deseti do patnácti let. To je ovšem pravda jen částečná. Laicky řečeno, pokud by recidivista zavraždil nejméně dva lidi a při činu je týral, mohlo by se o patnácti letech za vraždu uvažovat. Pokud ale čin spáchal člověk dosud netrestaný a provedl vraždu jaksi v rukavičkách, má vyhlídku jen na spodní limit, tedy na deset či jedenáct let. A když se bude ve vězení slušně chovat, proč by neměl, bude po dvou třetinách vyměřené doby venku.
Bože můj, slušná vražda!
Ptal jsem se na ni pana znalce ve věci soudní medicíny. Dotčeně mi odpověděl, že pojem slušná vražda neexistuje. Šlo o to, že v daném případě obžalovaný moji dceru rdousil po "dobu několika minut", podle odhadů po dobu osmi minut. U soudu se mluvilo o tom, že bezvědomí přichází v takových případech pomalu, protože není omezena dodávka čerstvé krve do mozku. Oběť tedy po dobu těch osmi minut umírá za plného vědomí v krutých bolestech. Usedněte do zubařského křesla, otevřete ústa a požádejte přítele zubaře, aby vám z pokusných důvodů zavrtal do nervu a dělal to bez přerušení osm minut. Jenže patrně by se dostavil šok z bolesti, a ten by vás od utrpení odřízl. Dušení je mimořádně drastický způsob umírání. Úzkost a stres z nedostatku vzduchu patří k nejsilnějším a psychická bolest je horší než fyzická. S tou moje dcera odcházela ze života.
Když jsem se pana soudního znalce ptal, co tedy je trýznivá smrt, když toto není trýznivá smrt, odpověděl v tom smyslu, že by ji muselo doprovázet ještě další násilí.
"Muselo to být nepříjemné," řekl. Úředně vzato, smrt byla protahovaná, nikoli trýznivá. Kdyby byla trýznivá, pak by se dalo uvažovat o vyšší sazbě trestu.
Kdo takto nastavil mantinely a proč? Pan soudní znalec vychází ze zákonů a předpisů. On si je nevymyslel. Jsou dílem jiných lidí, tedy poslanců parlamentu. Marně si lámu hlavu otázkou, co je asi vedlo k úvahám, jež vyústily do závěru, že osmiminutové dušení není trýznivá smrt. Ptám se na to lékařů. Všichni mě ujišťují, že je to děsivě krutá, bolestná smrt, provázená agonií děsu.
Možná, že se dočkáme novely, která ten pojem "slušná vražda" zavede. Bylo by to v logice věci. Už teď stát bere více ohledů k pachateli než k poškozeným. Tak například obžalovaný má právo se vyjádřit ke každé svědecké výpovědi. Nikoli poškozený. A když je obžalovaný příliš útlocitný na to, aby v soudní síni poslouchal výklad soudního znalce o provedení vraždy, prostě ho ze soudní síně odvedou, aby to nemusel poslouchat. Vždyť je to slušný člověk, který spáchal slušnou vraždu, o kterou si oběť sama řekla.
Absurdní tvrzení? Kdepak. Mám to doma černé na bílém, tentokrát od soudního znalce z oboru psychologie.
Vyšlo v: LN 15.9.2008, Neviditelný Pes 17.9. 2008
Autor: Ondřej Neff
-Praclovek-

Zajímavé pasáže Lisabonské smlouvy

5. září 2008 v 11:58 | Michal Podolák

Zvědavec opět nezklamal, dobře se bavte. Jen si uvědomte důsledky schválení níže uvedených nesmyslů resp. dvojsmyslných a "všemohoucích" ustanovení:

Hodně se o ní mluví, leckdo se k ní vyjadřuje, ale těch, kteří by ji četli, zas tak moc nebude. A to ani mezi politiky/kolaboranty, kteří deklarují svůj souhlas s ratifikací tohoto dokumentu. Překonal jsem odpor a vrhnul jsem se na českou verzi Euroústavy, která se v této fázi skrývá pod názvem Lisabonská smlouva. A dovolil jsem si vybrat některé zvláště zajímavé pasáže.

Hned na prvních stránkách se dozvídáme, že dochází k definitivnímu zrušení jakékoli suverenity jednotlivých členských států a z EU se stává plnohodnotný samostatný stát:

Právo Unie

Ústava a právo přijímané orgány Unie při výkonu jí svěřených pravomocí mají přednost před právem členských států.

Právní subjektivita

Unie má právní subjektivitu.
Spíše pro pobavení a pro pamětníky prvomájových průvodů:
Den Evropy se v celé Unii slaví 9. května.
Ale zpět do tvrdé reality. Milé členské státy, tímto dokumentem se stáváte pouze vykonavateli toho, co vám bude nadiktováno shora. Laik se divý, odborník žasne:

Adolf Hitler a jeho zákaz kouření

3. září 2008 v 10:41 | Victoria Hardy

Tohle jsem našel na Zvědavci.


Rozhodně nejsem propagátor kouření, ale jde o zajímavé zamyšlení:
Snažím se poslední dobou žít zdravěji, i když samozřejmě o tom, co je zdravé, lze diskutovat. V uplynulém roce jsem se pokoušela omezit používání chemikálií ve svém okolí, pokud to šlo. Přestala jsem brát předepsané léky, jen výjimečně si kupuji ty, které jsou bez předpisu, a k lékaři nejdu, pokud to není nutné. Nechala jsem si nahradit amalgamové plomby v zubech a přestala používat pastu obohacenou fluorem. Sodu piji jen občas a vzdala jsem se používání všech umělých sladidel. Pitnou vodu beru z potůčku, maso, vajíčka a máslo nakupuji od malých, nezávislých farem, pro běžné potraviny chodím do nejbližšího obchodu s organickou výživou a jím velmi málo hotových jídel. Mobilní telefon používám tak třikrát, čtyřikrát do roka. Přes všechny tyto změny stále kouřím.

Je libo biftek z potkana či krysy?

30. srpna 2008 v 14:09 | Praclovek
Pozor na to, co si dáte v Asii v restauraci - krysa je tam v oblibě
Potkani a krysy v Česku nepatří mezi zrovna oblíbená zvířátka, dalo by se říct, že k nim většina národa chová odpor. V Kambodži k nim mají naprosto jiný vztah, jsou tam oblíbeným pokrmem chudých a obchodní komoditou. A protože ceny masa v zemi rostou, krysy se stávají stále častějším zbožím na tržnicích. Jen za poslední rok jejich cena vzrostla trojnásobně.
Za kilo potkaního masa člověk v Kambodži zaplatí v přepočtu asi jednadvacet korun. Velkým odběratelem této "pochoutky" je i sousední Vietnam. Cena je dnes pětkrát vyšší než loni.
Inflace v zemi ale dosáhla obřích sedmatřiceti procent a cena jednoho kilogramu hovězího se vyšplhala k dvaceti tisícům rielů, čímž je toto maso pro chudé naprosto nedosažitelným. V korunách by za kilo hovězího zaplatil našinec zhruba osmapadesát korun.

Krysy chytají (a jedí) i malé děti

Kořeněná pečená krysa nebo potkan patří mezi oblíbené pochoutky. Hlodavci navíc utíkají ze zatopených nížin v deltě řeky Mekong výš k vesnicím, takže je domorodí lidé snadno chytají.
"Mnoho dětí má radost, že si vydělají nějaké peníze z prodeje zvířat na tržnicích, ale nějaké si nechávají sami pro sebe," tvrdí Ly Marong, zaměstnanec kambodžského ministerstva zemědělství. Nejvíce se konzumují krysy u hranic s Vietnamem.
"Nejenže je naše chudina konzumuje, ale poptávka přichází také z vietnamské strany našich hranic," tvrdí Ly Marong, podle jehož odhadů denně Kambodža dodá Vietnamu tunu krysího masa.
-Váš Praclovek, zdroj: "uplácáno z netu"-
SEZNAM Český svaz mužů

Zelené karty alá Václav Vlk st.

25. srpna 2008 v 14:00 | Praclovek

POLITIKA: Zelené karty budou na dvě věci

Zaprvé aby měli co dělat úředníci a za druhé na ho... (víte co, ale nenapíšu to, aby to nevymazal automatický cenzor).
Bojovná diskuze o zavedení tzv. zelených karet prý proběhla v parlamentu. Jako vždy byl aktivní socialistický bigamista a milionář dr. Rath, přezdívaný Le Pen nebo Sládek. Předesílám, že pochopitelně nepopírám, že diskuze o tom, zda nevzniknou v Česku po příchodu velkého množství zahraničních pracovníků ghetta jako třeba turecká v Německu a muslimská ve Francii, není neoprávněná. Sám vím, že jsou ve Francii místa, kam nejdu ani s doprovodem. A stačí se projít "muslimským" Bruselem, kde je na ulici tolik špíny a všude kolem tolik nezařazených, sociálně vykořeněných a společensky zmatených lidí, že vás napadne, že staré bolševické Vysočany se svými kolonkami "Mandžurie" a "Čína" a cikánské-romské osídlení kolem ulice Zbuzkové složené z imigrantů z východního Slovenska a Rumunska byly hotovým rájem.

Zelená karty alá pan Stwora

25. srpna 2008 v 13:59 | Praclovek

Poslední hřebík

Vladimír Stwora( více o autorovi > )

Zrovna když jsem si říkal, že naše vláda už nemůže klesnout víc a nemůže udělat rozhodnutí ještě blbější, než ten podepsaný radar, opět mě překvapila. A potvrdila tak známé přísloví, že nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůře. V případě našich politiků, nikdy nejsou tak zlí, kolaborantští, bezpáteřní a hlavně proti-národní, aby nemohli udělat ještě další krok směrem ke zkáze země. V těchto dnech ho udělali.
 
 

Reklama