Rockové škatule na rádiu BEAT - Putování po USA s Jardou - PLAYLISTY a info
Praclovekovo ICQ - 384 167 865, mail - praclovek@email.cz Přeji hezký a dobrý den!

Vencovy postřehy

Worldometers

22. června 2010 v 13:08 | Venca/Praclovek
Zkuste  si kliknout na tento odkaz a chvilku se zamyslete.

Slyšet nebo neslyšet - přečtěte si

14. března 2010 v 11:42 | Venca/Praclovek
Dopoporučujeme k přečteni:

http://alien.bloguje.cz/838843-slyset-nebo-neslyset-tot-otazka.php

Jak je to se "zelenými"?

17. února 2010 v 11:31 | Praclovek/Venca
To, že "zelené" a vůbec všechno to eko-bio-oteplošílenství nemusím a dokonale mě řiťuje, je o mně doufám známo, ale jestli mě ještě něco víc řiťuje, tak to je to, kldyž se takový "rádoby ekolog" začne srát do politiky. To je po tom o průšvih. Já taky můžu hodiny a hodiny kecat o technických parametrech toho a toho konkrétního stroje, technologických postupech a o jeho (ne)výhodách, ale to můžu vykládat v kruhu lidí zasvěcených. Rozhodně s tim nelezu do politiky. Ne tak Strana Zelených, která si udělala z ekologie normální kšeft.

Tady je názorná ukázka

Odkaz je na Neviditelnýho psa, komentář Praclovek


Dodatek: O iks tisíc kilometrů dál chcipaj lidi hladem (ostatně nemusíme jezdit ani tak daleko), ale u nás se pár samozvanců (čti zelení) pokouší nám nadiktovat, čim budu topit, co budu jíst, čim budu svítit, v čem budu jezdit a v kolik hodin... a hlavně za kolik Kč,- (euro)... Co je komu do toho, kua? Dokavaď se nechovám jako evidentní prase, tak co je komu do toho, co si dám horním otvorem do oběhu a co zase spodkem vypustim (myšleno všeobecně). Na to nepotřebuju stotisíc regulací a nařízení. A právě tohle spravování těch nařízení a různých regulací stojí tak neskutečný peníze, že by z toho někdo i brečel. A výsledek? NULOVÝ.


Stop zelenému teroru!

Taky Vás otravují švestky?

11. února 2010 v 17:14 | Zaslal Venca


Tak si to přečtěte, jak to je...


Pozn. editora: S některými názory Aliena (na jeho blogu celkově), který je autorem článku v odkaze, nesouhlasím, ale s některými se naopak ztotožňuji na sto procent, proto to sem dávám. Máme přece demokracii, tak každý může říct a napsat, co si myslí, není-liž pravda?

Skloňování...

3. února 2010 v 11:27 | Zaslal Venca

Dobrý fejeton

Odkaz opraven, nevim, kde se stala chyba, adresa byla snad správně... Dík za upozornění.

Parodie na prezidenta

2. února 2010 v 10:00 | Zaslal Venca

Parodie na prezidenta

Já jsem jenom prostý tatínek od rodiny, mám na starost několik dětí, domeček a občas (snad) mi půjčujou nádraží. Ovšem všichni mě znají, vědí co (ne)umím a co si ode mne slibovat (zásadně nic neslibuju, to smrdí podvodem). Nikdo mě nezvolil, ale konám v rámci možností a rodina za mnou stojí a taky kolegové v práci, atd... Ne tak naše slavná EU. Ta to pojala velkoryse. Ta jede ve velkém. Tam zastupuje 500 milionů lidí taky nikým nevolený manták, loutka figurka k ničemu... Hezky si klikněte na odkaz, ať vás přejde úsměv.

Proč jsou bezdomovci muži (až na výjimky)

24. ledna 2010 v 16:19 | Venca/Praclovek

K přečtení zde a doporučujeme

Stop politickým procesům

23. ledna 2010 v 11:08 | Venca/Praclovek

Následující odkaz doporučujeme. Je v něm velice zajímavý článek na téma "Dělnická strana".

Stop politickým procesům!

Co tak asi žerem - výběr z komentářů u jednoho článku

23. listopadu 2009 v 10:47 | Venca/Praclovek

Kvalita potravin se rapidně snížila

(Pozn. Pracloveka: Původně jsem chtěl tento Vencův postřeh složitě editovat, ale neudělám to, nechť si každý čtenář udělá svůj názor tak, jak to leží a běží)

Na úvod chci sdělit, že nejsem přítelem "starých pořádků" či člověkem, který by si přál návrat režimu, který tu byl před dvaceti léty. Pokud se však podívám na kvalitu potravin, někdy si říkám, že bych chtěl dát ochutnat svým dětem to, co se tu před těmi dvaceti léty jedlo. Nabídka potravin, které jsou teď v obchodech, je skutečně rozmanitá. Na straně druhé se za touto "rozmanitostí" skrývají jen různé barevné obaly a krabičky, které uvnitř skrývají prakticky totéž. Mnoho potravin, které bychom si dovedli sami vyrobit, se vozí přes půl Evropy a zátěž exhalacemi a znečisťováním životního prostředí je větší, než jejich samotná užitná hodnota a vliv na zdraví. Do roku 1994 platily v Československu ješte z dob minulého režimu zákonné normy, které nedovolovaly, aby klobásy obsahovaly mouku, aby jogurty obsahovaly škrob atd. atd. Tyto normy byly zrušeny a v Česku začala doslova džungle. http://zdrava-vyziva.abecedazdravi.cz/ceske-potraviny-sama-nahrazka h ttp://ekonomika.idnes.cz/sest-otazek-o-nahrazkach-088-/test.asp?c=A080 425_961522_test_kam Potraviny jsou dnes samá náhražka. Kravský tuk je nahrazován tukem rostlinným (sójovým). Mléko se nesrazí, nejde z něj udělat domácí jogurt. Ale stojí 8,90 Kč. Nekupte to! Jogurty nejsou jogurty, je to jogurtová hatlapatla, do které je narván škrob nebo želatina, aby toho bylo víc. Jsou v tom usmrceny mikroorganismy. Ale stojí to 4,90 Kč. Nekupte to! http://www.ceskatelevize.cz/program/samadoma/zivotnistyl/?clanek= 25 Sýry nejsou sýry, ale náhražky, z nichž je mléčná bílkovina nahrazena bílkovinou rostlinnou (sója) anebo škroby. http://zena-in.cz/clanek/neni-syr-jako-syr/kategorie/syr-a-vejce

Kuriózní nehoda

15. srpna 2009 v 13:37 | Zaslal Venca
Kuriózní nehoda - Opilé řidičky porážely plot za plotem!

EU nám sem "přerozdělí" přistěhovalce (?)

7. června 2009 v 18:42 | Praclovek/Venca
Takže podle tohohle, co si přečtete i dále pod perexem, se máme opravdu na co těšit. Tohle asi nemůže někdo myslet vážně:

Berlusconi chce v Česku umístit ilegální přistěhovalce

Českou republiku možná čeká 'nucený přísun' ilegálních
přistěhovalců, především z Afriky! Některé země EU se totiž snaží
prosadit jejich 'přerozdělení' do všech členských států.

Až sem ten svět dospěl

24. dubna 2009 v 14:27 | Venca

Vícemiss USA "potopil" názor na homosexuály

Miss Kalifornie Carrie Prejeanová 19. dubna 2009 v Las Vegas vyjadřuje nesouhlasný postoj ke sňatkům lidí stejného pohlaví.


Las Vegas (USA) - Miss Kalifornie Carrie Prejeanová, která se v neděli účastnila soutěže Miss USA, se prý připravila o
vítězství svým otevřeným, nesouhlasným postojem ke sňatkům lidí stejného pohlaví. Prejeanová nakonec skončila jako první vicemiss.

Během soutěže, kterou vysílala v přímém přenosu televize, Prejeanová prohlásila, že věří, že "manželství by mělo být mezi mužem a ženou", píše zpravodajský server BBC News. Na názor na tuto otázku se jí zeptal jeden z porotců, známý blogger sledující celebrity Perez Hilton.

"Stálo mě to korunku Miss," řekla Prejeanová po soutěži, kterou vyhrála
Miss Severní Karolíny Kristen Daltonová.

"Žijeme v zemi, kde si můžete vybrat manželství mezi osobami stejného pohlaví nebo mezi osobami různého pohlaví," řekla během soutěže. "Věřím, že manželství má být mezi mužem a ženou. Nechci tady nikoho urazit, ale takhle jsem byla vychovaná," pokračovala a vysloužila si dílem potlesk, dílem bučení diváků. Její odpověď už se dostala v několika verzích na internetový server YouTube, kde se k ní vyjadřuje i Perez Hilton.

Reakce Prejeanové ho prý "uzemnila" a zároveň si jí "znepřátelila miliony amerických gayů a lesbiček, jejich rodiny a jejich přívržence". "Kvůli téhle otázce to prohrála. Do té doby byla jednoznačně favoritkou," dodal Hilton.

Keith Lewis, který řídí soutěž Miss California, vydal prohlášení, v němž odpověď Prejeanové odsuzuje. "Jako spoluředitele Miss California USA mě osobně
rozesmutnilo a zasáhlo, že Miss Kalifornie věří, že právo na manželství patří jen muži a ženě."

Otázka sňatků osob stejného pohlaví patří mezi třaskavé problémy americké politiky. Čtyři americké státy v současnosti povolují sňatky homosexuálů, ale řada jiných států přijala zákony, které je zakazují. Také v Kalifornii se mohly homosexuální páry po krátkou dobu ženit a vdávat, nicméně voliči loni v
listopadu toto jejich právo zamítli v referendu.

Autor: ČTK, převzato odsud

Při pouliční bitce v Děčíně nechyběly mačety a baseballové hole

23. března 2009 v 12:22 | Praclovek

Při pouliční bitce v Děčíně nechyběly mačety a baseballové hole

Nečekaně vyostřená pouliční bitka po pokusu ukrást v obchodě láhve s alkoholem se v neděli dopoledne rozpoutala v Děčíně. Mírnit rozvášněné bitkaře museli strážníci i policisté.

V Británii hrozí za špatné třídění odpadu převýchova

22. března 2009 v 10:49 | Zaslal Venca
V Británii hrozí za špatné třídění odpadu převýchova


Britským domácnostem, které dávají do svých popelnic špatný druh
odpadu, hrozí návštěva úředníků z místního úřadu. Ti jim vysvětlí,
co dělají špatně, a naučí je třídit lépe, píše list Daily Mail.
Úředníci využívají mikročipů instalovaných v popelnicích, které měří
nejen objem vyhozeného odpadu, ale také vyhodnocují, zda je tam
sklo, plasty nebo další věci, které by se měly recyklovat.
Ti, kdo poruší přísná pravidla, budou nejprve upozorněni písemně,
ale pokud to udělají znovu, přijde k nim do domu pracovník místního
úřadu. První radnice, která zavedla tento systém, ale popírá, že by
tato nová politika byla něco jako Velký bratr. Připouští ale, že
čipy by mohly být jednoho dne využity k obvinění majitelů domů kvůli
vyhozenému odpadu...

Slovenský velký bratr Vás vítá!

15. února 2009 v 22:53 | Praclovek/Venca
Novela trestního zákona na Slovensku - masivní omezení občanských svobod
14.2.09

Slovensko: Do druhé čtení postoupila na Slovensku novela trestního zákona, která zpřísňuje tresty za popírání holocaustu a navíc se zaměřuje na lov tzv. extrémistů. Pojem extrémista je přitom definován natolik vágně, že jej lze použit na označení téměř kohokoliv.

Klikněte si na článek, je to smutné čtení.

http://www.beo.sk/extremizmus/874-novela-trestneho-zakona-totalita-v-druhom-citaniFakt bezva. Pokud toto na Slovensku projde, potěš Velký (a nejen východní) Bratře.
Takže až Vám komukoliv pošlu třeba fotografii koncentráku s textem " to je ale blbej vtip", tak mě potrestají za "popírání" a Vás za "přechovávání". TO FUCKT NEMÁ MYSTAKE. A pokud toto přepošlete, tak Vás zabasnou za "šíření"...

Tohle není ani v 1984 od Wellse... Tam to přece bylo o tom, jak jeden předával zprávu druhýmu, aniž by se znali (natož "meetli"*). No, a už nás, milí soudruzi, mají na háku...Hahaha.

A komu se to nelíbí, ať mi prdel políbí.


* Není přece nad New speak!

Wellcome NWO!

-tento příspěvek byl schválen mnisterstvem pravdy-

Zapomeňte na globální oteplování, možná přichází další malá doba ledová

13. února 2009 v 13:25 | Zaslal Venca
Zkuste si přečíst tohle, mohu jen doporučit:

Okradený podnikatel vzal spravedlnost do vlastních rukou

8. února 2009 v 16:15 | Zaslal Venca

A tohle taky nejni špatný:

Okradený podnikatel

Banka v krizi chce vyplatit odměny

8. února 2009 v 16:07 | Zaslal Venca

Banka v krizi chce vyplatit odměny ve výši miliardy liber

Royal Bank of Scotland patří mezi tři banky, které dostaly vládní pomoc 37 miliard liber.
Royal Bank of Scotland patří mezi tři banky, které dostaly vládní pomoc 37 miliard liber. foto: ČTK/AP

Britský peněžní ústav The Royal Bank of Scotland (RBS) navrhuje vyplatit svým zaměstnancům bonusy v celkové výši téměř miliardy liber (přes 30 miliard korun). Je to přitom jen pár měsíců, co RBS zachránila dvacetimiliardová pomoc od vlády. O skutečnosti informoval nedělník The Sunday Telegraph.
8. 2. 2009 07:42 - LONDÝN
Představenstvo banky o výši bonusů v současnosti debatuje s komisí, kterou ministerstvo financí ustavilo, aby dohlížela na vládní podíly v bankách, kterým kabinet premiéra Gordona Browna vypomohl penězi ze státní kasy.
Telegraph upozorňuje, že plán bonusů v době prohlubování recese a nárůstu nezaměstnanosti vyvolá veřejný hněv a frustraci úředníků resortu financí, byť je hodnota letošních odměn o zhruba 60 procent nižší než loni.

Ministerstvo připravuje dozorový plán

V nedělníku je také sloupek ministra Alistaira Darlinga, který napsal, že vláda zvažuje nezávislou kontrolu způsobů řízení bank. "Je v zájmu každého, aby byly banky řízeny správně. Bylo by špatné odměňovat lidi, jejichž nadměrné riskování srazilo banky ke dnu a zapříčinilo frustraci miliónů jejich zákazníků," uvedl mimo jiné Darling.
RBS se snaží vládu přimět k souhlasu s jejím plánem tím, že navrhuje maximální odměnu 25 000 liber (zhruba 800 000 korun) na bankéře. Zbytek bonusů má být příští měsíc vyplacen v podílech, přičemž u většiny z nich bude například podmínka, že zaměstnanec v dohodnuté době banku neopustí. RBS navíc rozhodla, že nevyplatí nic zaměstnancům ve ztrátových sférách.
K vyplacení asi poloviny navrhované částky prý RBS zavazují smlouvy, zejména s nizozemským ústavem ABN Amro, v jehož případě banka uznává, že ho v minulosti přeplácela. Komu připadne druhá polovina bonusů v hodnotě zhruba půl miliardy a za jakých podmínek, je tajné.
Tahanice kolem vyplácení bonusů se netýkají jen RBS, ale i dalších bank, kterým vláda vypomohla. Barclays plánují vyplatit odměny ve výši 600 miliónů liber (asi 18 miliard korun), Lloyds TSB zase chtěla navýšení odměn pro přední manažery.

Převzato z:


Dodatek Pracloveka: Navalte prachy! Nedáte? Tak tu banku nechám padnout... A všichni se třeba pos...

Kdopak že nám to asi tak demoluje špitál...?

21. listopadu 2008 v 13:56 | Právo/Novinky/Venca
Roztřískané nádobí, počmárané stěny, zničené teploměry a další spoušť za sebou nechává již týden několik dětí a výrostků na infekčním oddělení nemocnice v Prostějově. Pustošení dosáhlo takové míry, že nemocnice povolala v pátek dopoledne na pomoc policii.

21. 11. 2008 13:28 - PROSTĚJOV
"Dnes dopoledne jsme podali na oddělení policie v Prostějově oznámení, protože škody narůstají a chování dětí a výrostků v nemocnici již překročilo všechny meze," řekl v pátek dopoledne mluvčí nemocnice Tomáš Želázko.
Želázko uvedl, že děti jsou ze sociálně slabých a problémových rodin. Na infekčním oddělení se léčí kvůli žloutence.

Policisté na uzavřené oddělení stejně nemohou


"Zatím o podaném oznámení nemám informaci," řekla mluvčí prostějovské policie Alena Nedělníková. "Ale jestli takový podnět přišel, určitě se jím budeme zabývat," uvedla Nedělníková.
Policisté však sotva budou moci zasáhnout přímo na pokojích uzavřeného oddělení, kde jsou pacienti s vysoce nebezpečnou infekční nemocí. "Přímo na oddělení policisté vstoupit nemohou, budou se zabývat podklady, které od zdravotníků dostanou. Určitě existuje soupis škod a jsou známi pachatelé," dodala policejní mluvčí.

Nadávají sestrám a ničí zařízení

Mezitím se ve třech pokojích děti baví sprostými nadávkami zdravotním sestrám a doktorům. Pokud se jim chce na záchod, vymočí se do kouta. Byť nemocnice posílila služby, zpustošené pokoje vypadají jako obraz zkázy, i když se v nich třeba desetkrát za den uklízelo.
Když už není co rozbít, vydovádí se výrostci trháním prostěradel a povlečení. "Výše škod jde do tisíců korun. Žaluzie se budou opravovat dodatečně, pokoje budeme muset po těchto pacientech znovu vymalovat," naznačil Želázko.
Kdy utrpení nemocnice skončí, zatím není jasné. Záleží na době léčení, k té se zatím lékaři nevyjádřili.


Jiří Růžička,Právo
Zaslal Venca

Zemřel Hendrixův bubeník Mitchell

15. listopadu 2008 v 15:34 | Venca/Novinky
Bubeník Mitch Mitchell, který hrál na konci šedesátých let s Jimi
Hendrixem, byl nalezen mrtev v hotelu v americkém Portlandu. Bylo mu
61 let. Podle prvotních zpráv šlo o přirozenou smrt, konkrétnější
informace poskytne až pitva.


Mitch Mitchell a baskytarista Noel Redding tvořili Hendrixovu kapelu
od roku 1966 do roku 1969. Mitchell hrál na zásadních albech rockové
historie Are You Experienced? Axis: Bold As Love a Electric
Ladyland. Dodnes zbožňovaného kytaristu doprovázel i na festivale ve
Woodstocku.

Jinak hrál Mitchell i s Johnem Lennonem, Erikem Claptonem nebo
Keithem Richardsem, po smrti Hendrixe však jeho sláva pohasínala.
Živil se jako studiový hráč, pak se připojil k Gypsy Sun Experience
a naposledy k projektu Experience Hendrix.

Mitchell byl posledním žijícím členem původní sestavy Jimi Hendrix
Experience. Shodou okolností nedávno zemřel i Buddy Miles, druhý
slavný bubeník spojený s Hendrixem.

Stanislav Dvořák, Novinky, Na Pracloveka zaslal Venca
 
 

Reklama